Výkonný procesor Snapdragon 810 bude debutovat ve phabletu Pantech Secret Note 2

pantech_secret_note_ico

V pondělí jsme informovali o představení nové vlajkové lodi společnosti Pantech – Vega Iron 2. Původní spekulace tvrdily, že tento telefon dostane jako první procesor Qualcomm Snapdragon 805, nicméně nakonec je procesorem čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 801, na 2,3 GHz. Tím ale plány jihokorejského výrobce nekončí – jako další přijde na řadu aktualizace phabletu Secret Note.

Podle webu bodnara.co.kr bude mít Pantech Secret Note 2 6″ LCD displej s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů (QHD), Android 4.5/5.0 a rozšířenou podporu ovládání stylusem. Patrně nejzásadnějším parametrem má být 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 810 MSM8994 s osmi jádry a technologií big.LITTLE (4 rychlá a výkonná a 4 pomalejší úsporná jádra). Zdroj také uvádí, že ke chlazení hardware má být použita technologie Heatpipe.

Pantech Secret Note Pantech Secret Note

Qualcomm oznámil Snapdragon 810 v dubnu jako svůj první 64bitový čip, který se bude vyrábět 20nm výrobní technologií a nabídne čtyři jádra Cortex-A57, další čtyři Cortex-A53, což v kombinaci s novou grafikou Adreno 430 poskytne obrovský výpočetní výkon a podporu LTE sítí kategorie 6 a 7.

Podle původních informací se měla první zařízení s procesory Snapdragon 808 a 810 objevit na pultech prodejen teprve počátkem roku 2015. S ohledem na skutečnost, že Pantech Secret Note první generace byl představen loni v říjnu, bychom nečekali novou verzi dříve než na podzim tohoto roku.

Zdroje: Mobil Telefon, Benchmark, Android Headlines, GforGames, GSM Insider.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)