Rwanda představila Android telefony, které jsou kompletně vyráběny v Africe

telefon afrika rwanda mara z

Prezident Rwandské republiky Paul Kagame nedávno světu představil první moderní továrnu na výrobu telefonů v Africe. Nyní jsme se dočkali prvních telefonů z této továrny. Speciální jsou v tom, že jsou kompletně vyráběné v Africe. Novinky se nazývají Mara X a Mara Z. Jaké mají parametry?

První telefony kompletně vyrobené v Africe jsou od značky Mara

Společnost Mara Group má velké ambice, Rwandu chtějí proměnit v technologické centrum Afriky. Začali poměrně dost ambiciózně. A to představením prvních telefonů, které se můžou pyšnit nálepkou „Made in Africa“. Společnost si navrhuje vlastní design, ale i třeba základní desku a snaží se co největší množství součástek vyrábět přímo u sebe. Ne u všeho to ale samozřejmě jde, všimnout si tak můžete například čipsety od MediaTeku/Qualcommu, nebo tvrzeného skla od společnosti Corning.

Cenově nejsou telefony tak výhodné jako konkurence z Číny. Společnost ale doufá, že zákazníci si radši připlatí o něco více za kvalitu a „značku Made in Africa“. Zároveň se koupí telefonů podporuje ekonomika ve Rwandské republice. Telefony se dají objednat i do České republiky, počítat však musíte s vyšším poštovným, v přepočtu cca 800 Kč. A jaké telefony jsou k dispozici?

Mara X je levnější model, s displejem o velikosti 5,5 palců a HD+ rozlišením. O výkon se stará MediaTek MT6739, který doplňuje 1GB RAM a 16GB paměť. Na zadní straně je 13 MPx fotoaparát, selfie kamera má 5 MPx. Telefon běží na Androidu 9 Pie a je zařazen do programu Android One. K dispozici je v černé, stříbrné a zlaté barvě za 159 dolarů. V přepočtu s DPH cca za 4 400 Kč.

Unbox the Mara Phone

Unbox the Mara Phone

Mara Z má displej o velikosti 5,7 palců s HD+ rozlišení. Výkon má na starost Snapdragon 435, který doplňuje 3GB RAM a 32GB úložiště. Hlavní fotoaparát i přední selfie kamera mají shodně 13 MPx. I tento telefon běží na Androidu 9 Pie, je v programu Android One a koupíte jej ve zlaté, stříbrné a černé barvě. Cena je 229 dolarů, v přepočtu s DPH cca 6 500 Kč.

Jak se vám líbí telefony značky Mara?

Zdroje: maraphones.com, fastcompany.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)