TOPlist

WhatsApp brzy ukončí podporu starších telefonů. Je mezi nimi i ten váš?

whatsapp ukončí podporu starším telefonům

WhatsApp brzy ukončí podporu starších verzí Androidu, iOS a Windows Phone. Dle některých zpráv to znamená, že miliony uživatelů se staršími smartphony ztratí přístup k této populární aplikaci. Jak je popsáno v nových systémových požadavcích, uživatelé musí mít nainstalované systémy Android 3.0 či iOS 9 a novější, aby měli přístup k WhatsAppu po 1. únoru 2020. Navíc všechny telefony s Windows Phone ztrácí podporu již 31. prosince 2019.

Mezi nejpoužívanější telefony, které ztratí podporu WhatsApp jsou iPhone 5 a starší, všechna zařízení Microsoft Lumia, telefony HP Elite a většina Android zařízení, které jsou starší osmi let. Můžeme zmínit například Google Nexus One, Samsung Galaxy S, Samsung Epic 4G či Motorola Droid X. Tento krok lze společnosti ale jen těžko vyčítat. Technologie jdou kupředu a díky Facebooku, který firmu koupil je aplikace neustále vyvíjena. Bylo tak jen otázkou času, kdy se na dnes už starodávná zařízení zapomene.

Pokud tedy máte ať už pracovní telefon, či mají vaše rodiče/prarodiče/děti některý starší telefon, ujistěte se, zda ho lze aktivovat na novější verzi systému. V opačném případě vám nezbývá než přestěhovat se na jiný messenger či vyměnit zařízení za novější.

Co říkáte na to, že WhatsApp brzy ukončí podporu starších telefonů?

Zdroj: lifehacker.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)