Android Q je hotový, poslední Beta 6 vychází. Kdy zamíří Android Q na mobily?

Android Q - beta 6

Google usilovně pracuje na Androidu Q, který má přinést řadu výrazných zlepšení. Podle některých je dokonce v mnoha směrech podobný konkurenčnímu iOS. Vedle nových gest a možností ovládání přinese Android Q rovněž tmavý režim napříč celým systémem. Na ten už Google připravil 13 aplikací, u nichž lze tmavý režim stáhnout již dnes. V beta 6 pro Android Q je pak největší změnou vylepšená navigace pomocí gest.

Kdy Android Q dorazí a co přináší beta 6?

Google vydal první betu Androidu Q v březnu tohoto roku, a po několika měsících práce je u zdánlivého konce. Od 07. srpna 2019 je ke stažení 6., a tedy poslední beta připravovaného operačního systému. Oproti předchozí verzi jsou však změny minimální. Vývojáři mohou pracovat s nejnovějšími informacemi pro Pixel a Android Emulator a s konečnou verzí API 29 SDK.

Pro běžného uživatele je pak zřejmě největší změnou vylepšená navigace pomocí gest. Na té se mj. podíleli sami uživatelé, jejichž zpětnou vazbu Google zapracoval. Například tlačítko “zpět” má omezení vyloučení aplikace na citlivost 200 dpi; tu si zároveň můžete sami upravit podle svých preferencí. A kdy se Androidu Q dočkáme? Google potvrdil, že jej plánuje uvolnit během Q3 (třetího kvartálu), nejpozději do konce září tak dorazí na vybrané mobily.

Těšíte se na Android Q?

Zdroj: AndroidCentral

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)