Šli byste na rande s někým, kdo má iPhone? (Víkendová hlasovačka)

sli-byste-na-rande-s-nekym–kdo-ma-iphone–vikendova-hlasovacka-

Platí ve vztazích, že protiklady se přitahují? Jak velká míra shody v důležitých otázkách je “zárukou” spokojeného vztahu? Jak byste nesli situaci, kdy by váš partner/partnerka/manžel/manželka používal/a telefon s jinou platformou? Chodil by “androiďák” s uživatelkou iPhonu? V tomto kole Víkendové hlasovačky a diskuze nastolíme velmi ožehavou otázku. Budeme se ptát, zda byste šli na rande s někým, kdo má iPhone.

Majitelé iPhonů nechtějí randit s uživateli Androidu

Námětem k tomuto dílu Hlasovačky je článek Majitelé iPhonů nechtějí randit s uživateli Androidu. Proč? ze začátku února, pod kterým se rozjela poměrně živá diskuze. Základní myšlenku lze shrnout takto: „jablíčkáři“ mají větší tendenci soudit jiné negativně jen kvůli tomu, že mají telefon s Androidem. Proti tomu u příznivců systému se zeleným robotem je tato tendence obráceným směrem menší. Uživatel Androidu by tedy s větší pravděpodobností toleroval partnerku s iPhonem než opačně.

Jak si vybrat partnera/partnerku na rande? Jak si vybrat partnera/partnerku na rande?

Bostonský psychoterapeut Abby Rodman k tomu řekl: „Když si vybíráme potenciální partnery, hledáme určitou kompatibilitu. Tak proč by na seznamu požadavků nemohly být telefony? Hodnotíme, kde člověk žije, jakým autem jezdí, co dělá pro své živobytí – to jsou všechno věci, které bereme v úvahu před zahájením vztahu. Mimo to ale zvažujeme také další nemateriální faktory, jako jsou politické názory, náboženské přesvědčení a etické hodnoty.“ Je tedy otázka operačního systému v mobilním telefonu jedním z klíčových kritérií?

Jak si vybrat partnera/partnerku na rande?

Čtenář, který se podepsal jako Zdk-m, si v diskuzi pod článkem povzdechl: “To je fakt podivná doba. Lidi už jsou natolik povrchní, že druhé soudí i podle telefonu.” S jiným úhlem pohledu přišel Jiří Kotal: “Tak když jsem milovník mobilů a někdo má iPhone, tak mi je na první pohled jasné, že tuto zálibu nemáme společnou.” Rozsoudit znesvářené strany se pak pokusil akagai: “Já se seznámil v dobách, kdy začínaly SMS :-D , ale takový zajímavý fakt bez výzkumů, jen moje subjektivní pozorování: hodně majitelů jablíček klade důraz na cenu a podle té se soudí i mezi sebou. Posaďte tři lidi ke stolu s jablkem třetí, páté a sedmé generace, zaveďte řeč na telefony a cenu a pak se jen bavte :-D”

Vypovídá iPhone něco o své majitelce? Vypovídá iPhone něco o své majitelce?

Je iPhone symbolem společenského postavení?

Poněkud skeptické, ale výzkumu zcela odpovídající vysvětlení přinesl SeppWinkler: “Kde asi tak urobili súdruhovia psychológovia chybu? Alebo sa snažia len zastrieť fakt, že v dnešnej dobe romantiku, sympatie, ideály a city nahradili výlučne peniaze? Dôvod prevahy jabĺčkárov je jednoduchý – ide o drahé a imidžové zariadenie a teda sa dá predpokladať, že jeho majiteľ bude mať plnší účet, ako majiteľ Xiaomi a teda sa stáva aj viac sexi. Je to rovnaké ako s BMW X6, domom na hradnom kopci a hodinkami Rolex. Všetky tieto aspekty výrazne zvyšujú príťažlivosť človeka a jeho šancu byť atraktívnejším ako sú iní, ktorí tieto fetiše nevlastnia.”

Samozřejmě se nechceme přiklánět ani na jednu, ani na druhou stranu. Je pravděpodobné, že telefon něco vypovídá o svém majiteli, podobně jako například automobil. Nespornou pravdou je, že telefony Apple iPhone patří k těm dražším kouskům, navíc jsou poměrně snadno identifikovatelné i pro laika. Jistě existují kruhy, kde je iPhone jakýmsi nepsaným symbolem příslušnosti k dané vrstvě či skupině.

Jak je to ale v partnerských vztazích? Hraje operační systém či výrobce mobilního telefonu nějakou roli? Vypovídá něco o člověku jako takovém? Dokážou spolu vycházet “androiďák a ajfoňačka” či “ajfoňák a androiďačka”? Můžeme paušalizovat a tvrdit, že lidé, kteří si vědomě vybrali iPhone, jsou v některých směrech jiní, než ti, jež si zvolili telefon s Androidem?

Hraje operační systém či výrobce mobilního telefonu nějakou roli? Hraje operační systém či výrobce mobilního telefonu nějakou roli?

Šli byste na rande s někým, kdo má iPhone?

Dostáváme se tedy k anketní otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze, která zní: Šli byste na rande s někým, kdo má iPhone?

Pojďme si to probrat!

V diskuzi pod článkem se můžete podělit o své dosavadní zkušenosti v partnerských vztazích z hlediska používaných mobilních telefonů. Máte či měli jste s partnerem/partnerkou rozdílnou platformu? Přesvědčili jste svého partnera/partnerku k tomu, aby přešli na vaší platformu? Znáte nějaký dlouhodobě fungující vztah, kde jeden používá telefon s Androidem a druhý Apple iPhone s iOS? Co podle vás vypovídá (vědomá) volba telefonu s Androidem či iOS o jeho majiteli?

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky ptali, jak plánujete svůj čas. Více než polovina čtenářů používá řešení postavené na Kalendáři Google. Konkrétně 37 % hlasujících používá přímo Kalendář Google, dalších 19 % pak k plánování času využívá jinou aplikaci nad tímto cloudovým kalendářem. Překvapivě vysoké procento – 21 %, tedy více než pětina – svůj čas vůbec neplánuje. Dalších 9 % si pak své události pamatuje. Pro ostatní nabízené varianty hlasovalo celkem 14 % respondentů.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (48)