Chystáte se pořídit telefon Pixel 4? (Víkendová hlasovačka)

Chystáte se pořídit telefon Pixel 4? (Víkendová hlasovačka)

S určitou nadsázkou se dá říci, že to, čím jsou pro zákazníky Applu telefony iPhone, tím jsou pro fanoušky Googlu smartphony Pixel. Jejich zatím poslední generace byla představena v polovině října a my se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze pokusíme zjistit, nakolik zaujala naše čtenáře. Budeme se ptát, zda se chystáte se pořídit telefon Pixel 4 či 4 XL.

Obsah článku

Co nabízí telefon Pixel 4?

Asi nejzásadnějším bodem, kterým se telefony Pixel liší od všech svých konkurentů, jsou aktualizace operačního systému, jež zajišťuje přímo Google. Majitelé jsou tak ušetřeni čekání, které u jiných značek způsobuje nutnost úprav a odladění nové verze firmwaru výrobcem telefonu. Aktualizace jsou tak výrazně rychlejší.

Chystáte se pořídit telefon Pixel 4?Chystáte se pořídit telefon Pixel 4?

Dalším kladem, který ale může být pro mnohé zákazníky i nedostatkem, je absolutně čistý Android bez jakýchkoli nadstaveb a zbytečných aplikací. Uživatelé tak dostávají mobilní operační systém přesně v té podobě, v jaké ho Google nabízí – tedy bez zbytečností a úprav.

Nové telefony Pixel 4 a Pixel XL se od sebe liší pouze velikostí obrazovky. Prvně jmenovaný má úhlopříčku displeje 5,7″ a rozlišení 1080 × 2280 obrazových bodů, větší sourozenec pak nabízí 6,3″ a rozlišení 1440 × 3040 bodů. Velmi často jsou jako jeden ze zásadních kladů zmíněny schopnosti fotoaparátu, což potvrdil i náš foto test.

Čistý výkon bez kompromisů

Srdcem zařízení je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 855, kterému sekunduje 6 GB operační paměti. Z hlediska interního úložiště mohou zájemci volit mezi variantou se 64 GB a 128 GB prostoru. Nutno podotknout, že Pixely tradičně nepodporují paměťové karty.

Jak je bohužel u Googlu smutným zvykem, přímo z jeho internetového obchodu telefon Pixel 4 ani 4 XL nekoupíte. Existují sice různé cesty, jak dostat vytoužený smartphone do Česka, avšak v takovém případě je nutné počítat s možnými komplikacemi.

Podle srovnávače cen Heuréka nabízí telefon Pixel 4 pouze CZC s tím, že dodávky mají být zahájeny v blíže neupřesněném termínu v listopadu. Verze 6+64 přijde na 21 990 Kč, varianta s dvojnásobným úložištěm má stát o sedm tisíc korun víc. Pixel 4 XL začíná na 26 990 Kč ve verzi se 64 GB interní paměti a končí na 33 990 Kč za variantu se 128 GB.

Chystáte se pořídit telefon Pixel 4?

Dostáváme se k anketní otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze. Ta zní prostě: chystáte se pořídit telefon Pixel 4 nebo 4 XL?

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---


V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat o tom, jaké výhody dle vás přináší telefon Pixel 4 proti stávající konkurenci. Stejně tak ale můžete rozebrat, proč byste raději sáhli po zařízení jiné značky. Možná vás budou zajímat naše dosavadní zkušenosti, jako jsou první problémy hned po rozbalení či jak se nám Pixel 4 poškrábal o nový iPhone.

Hlasovačka z minulého týdne

Před dvěma týdny jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, kolik fotoaparátů má váš mobil. Do uzávěrky se zapojilo 139 čtenářů a nutno říci, že výsledky byly poměrně roztříštěné.

Nejčastější odpovědí byly dva fotoaparáty – pro tuto možnost hlasovalo 33 % respondentů. Těsně na druhém místě skončily se 29 % telefony se třemi fotoaparáty. Poslední silnou skupinou byli čtenáři, na jejichž mobilu jsou čtyři foťáky – tuto možnost zvolilo 24 % hlasujících. Jen jeden fotoaparát má 7 % čtenářů a pět foťáků pouze 4 %.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)