Jak fotí Pixel 4? Prahu i přírodu zvládl fantasticky

jak fotí pixel 4 test fotoaparátu

Jak jsme vám psali v pátek, do redakce se nám dostala nová vlajková loď od Googlu – Pixel 4. Jedná se opět o špičkový telefon s výkonným hardwarem, skvěle odladěným systémem a v neposlední řadě také výborným fotoaparátem. Ostatně poslední jmenovaný je jedním z největších lákadel, ovšem například v testu DxOMark svým celkovým hodnocením příliš nepřesvědčil. Jak tedy Pixel 4 fotí? Vzali jsme telefon do kapsy a nafotili pro vás pár snímků.

Na fotoaparát jsme se obzvláště těšili, jelikož to byla jedna z věcí, kterou se Google chlubil nejvíce. V testu DxOMark si nový Pixel 4 vysloužil celkové skóre 112 bodů a umístil se až na devátém místě žebříčku nejlépe fotících telefonů. Zde je třeba telefon trochu obhájit, jelikož DxO nedávno změnil metodiku hodnocení a porovnává také ultraširokoúhlý objektiv, který Pixelu chybí.

Pixel 4 – specifikace fotoaparátu

  • Duální fotoaparát
  • 12.2-megapixel, f/1.7 hlavní fotoaparát
  • 16-megapixel, f/2.4 teleobjektiv
  • 8-megapixel, f/2.0 přední fotoaparát

Jak jsme fotili?

Google Camera nabízí velké množství nových funkcí, přesto jsme ponechali vše ve výchozím nastavení. Bylo tedy nastaveno automatické HDR i umělá inteligence. Výsledné fotografie tedy určil samotný telefon. Pokud si však chcete s nastavením fotek hrát, Pixel 4 nabízí spoustu možností nastavení fotoaparátu.

Jak fotí Pixel 4?

Hlavní senzor produkuje za denního světla skvělé a ostré snímky. Fotografie mají věrné podání barev spoustu detailů. Dynamický rozsah pak v kombinaci se strojovým učením dokáže určit scénu a přizpůsobit samotnou fotografii, kterou navíc můžete vidět už před jejím pořízením a manuálně ji upravovat. Ostření je za dobrého světla přesné, rychlé a bez jakýchkoliv potíží.

Jak fotí Pixel 4 v noci?

Článek budeme postupně aktualizovat a tak se můžete těšit na další fototesty a srovnání. Příště se můžete těšit na to, jak Pixel 4 fotí v noci. Vyzkoušíme nejen noční režim, ale také nový mód Astrophotography a pokud nám to podmínky umožní, budeme se snažit přinést co nejlepší fotografie noční oblohy. Dále novou vlajkovou loď srovnáme s jeho o rok starším bratříčkem – Pixelem 3 a také s jeho jablečným konkurentem iPhonem 11 Pro Max. Fotografie v plném rozlišení si můžete stáhnout v našem sdíleném albu.

Pixel 4 vs Pixel 3

Brzy můžete očekávat porovnání s Pixelem 3. Připravili jsme si pro vás zatím malou ochutnávku. Pokud chcete vidět další porovnání, sledujte tento článek.

Líbí se vám, jak fotí nový Pixel 4?

 

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek