TOPlist

Pixel 4 v redakci Svět Androida. Problémy hned po rozbalení

google pixel 4 v redakci svět androida

Hned poté, co Google představil nové Pixely jsme neváhali a jeden objednali i k nám. Pixel 4 se momentálně nachází v redakci Svět Androida a tak vám přinášíme první fotografie a obsah balení telefonu. Jak můžete vidět, sáhli jsme po nové barevné variantě Oh So Orange. Jaké jsou naše první dojmy?

Po rozbalení a prvním zapnutí nás Pixel 4 ihned trochu zklamal. Přesto, že jsme telefon objednali z německého Google Storu na nás vybafl čínský jazyk. Bylo tak celkem obtížné telefon nastavit a přehodit ho na češtinu. V podstatě jsme měli dvě možnosti. Buď použít jiný telefon s Androidem 10 a krok za krokem se k nastavení dostat, nebo využít aplikace Google Překladač, která umožňuje překlad textu za pomoci fotoaparátu. Nakonec jsme zvolili možnost první, jelikož v redakci máme Pixel 3 a po pár minutách se nám to podařilo. Prozatím nevíme, zda se s tímto problémem setkalo více lidí, ale celkem nás to zarazilo.

Co se nachází pod kapotou Pixelu 4?

Co se týče specifikací, pod oběma telefony tiká dle očekávání čipset Qualcomm Snapdragon 855 s jádrem Pixel Neural Core, které slouží pro zpracování fotografií. V obou případech jim dopomáhá 6 GB RAM a na výběr dostaneme z 64 či 128 GB paměti. Samozřejmostí je pak nejnovější systém Android 10, který je čistý a neběží na žádné další nadstavbě. Na přední straně standardního Pixelu nalezneme 5,7″ OLED displej s rozlišením Full HD+, zatímco větší XL varianta nabízí 6,3″ OLED displej s QuadHD+ rozlišením. Oba dva displeje nabízí obnovovací frekvenci až 90 Hz. Kromě displeje se na přední straně nachází taktéž stereo reproduktory. Ani jednomu z telefonů nechybí certifikace IP68.

V ruce působí telefon prémiovým dojmem a v barvené variantě Oh So Orange vypadá opravdu dobře. Pořídili jsme si menší 64 GB verzi, jelikož nám vyhovuje více, než větší XL varianta. Prostředí je taktéž přepracované a nová gesta jsou ve výchozím nastavení zapnuta. Chvilku jsme nevěděli, jak gesta používat ale po nějakém čase jsme si na ně zvykli. Zatím telefon používáme velmi krátce, v době psaní tohoto článku jsme ho teprve rozbalovali a tak jsme nestihli otestovat všechny funkce. Rozhodně se jimi budeme zabývat později.

Za zmínku určitě stojí nová aplikace Diktafon, která dokáže převést mluvené slovo do textu, což umožňuje snadnější vyhledávání. Bohužel je tato funkce zatím dostupná pouze v angličtině, ovšem Google přislíbil podporu i pro ostatní jazyky. Data jsme převedli kabelem z Pixelu 3 a za přibližně pět minut telefon zvládl překopírovat přes 40 GB dat, což je skvělé. Nefunguje to však úplně na sto procent, jako například u konkurenčních iPhonů, kde po obnovení používáme stejný telefon, pouze v novějším provedení.

Google Pixel 4 Review: Inside the Hype Machine!

Google Pixel 4 Review: Inside the Hype Machine!

Ochutnávka jak fotí Pixel 4

Zatím jen takto malá ochutnávka, než se nám podaří zpracovat velký fototest. Udělali jsme narychlo pár fotek ze stejného místa, a to jak pomocí telefonu Google Pixel 3, tak i Pixel 4. Rozdíly jsou téměř neznatelné, ale není žádným překvapením, že Pixel 4 si lépe poradí při focení v horších světelných podmínkách. Dostali jste chuť na pivo a hranolky? :). Fotky jsou na přeskáčku záměrně. Pro plné rozlišení fotografií koukněte sem https://photos.app.goo.gl/rBa4gfWGLQaUDcoSA V tomto článku jsme pro vás připravili více informací „Jak fotí telefon Pixel 4„.

Ptejte se, co vás zajímá

Zjišťujeme taktéž problémy, se kterými se Pixel 4 dle zahraničních zdrojů potýká. Mrzí nás absence neomezeného úložiště v aplikaci Google Fotky, což bylo u Pixelů vždy tradicí, či chybějící možnost nahrávání 4K videa při 60 FPS. Google si navíc vymyslel opravdu špatnou výmluvu a sdělil, že taková videa zabírají zbytečně moc místa. Některé české zdroje přišly s informací, že se budou nové Pixely prodávat oficiálně v České republice, což jsme chtěli ihned zjistit. Volali jsme tak do české pobočky samotného Googlu, který nám tuto lež vyvrátil. Někteří prodejci jej skutečně nabízejí, ale jedná se o šedý dovoz, navíc dražší, než v zahraničí. Navíc bez Nest Hubu, který k předobjednávkám Google rozdával zdarma. Pixel 4 tak momentálně v redakci Svět Androida testujeme a brzy vám přineseme obsáhlejší článek. Určitě se ptejte na cokoliv, co vás ohledně Pixelu zajímá. Budeme se snažit odpovědět buď rovnou v komentářích nebo v dalším článku.

Co vás zajímá ohledně nového Pixelu 4?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (53)