Používáte Android Auto? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

Používáte Android Auto? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

Propojení chytrých telefonů a automobilů se neustále vyvíjí. Od prvních handsfree, kdy se telefon připojoval kabelem k audio soustavě vozidla, jsme se dostali do fáze, kdy se mobil stává součástí palubního infotainmentu. V tomto kole Víkendové hlasovačky a diskuze se budeme ptát, zda používáte Android Auto.

Obsah článku

Okénko do historie

Android Auto je mobilní aplikace, která zrcadlí funkce ze zařízení s Androidem do kompatibilního palubního infotainmentu automobilu. Počátky se datují do roku 2014, kdy Google v rámci Open Automotive Alliance zahájil spolupráci s bezmála třiceti automobilkami.

Princip fungování je ve své podstatě jednoduchý. Po spárování chytrého telefonu s jednotkou vozidla je možné zrcadlit vybrané aplikace na obrazovce infotainmentu. Zde je lze ovládat přes dotykový displej nebo řídícími prvky auta, aby co nejméně rozptylovaly řidiče během jízdy.

Mezi podporované funkce patří například navigační software, mapové aplikace, přehrávání hudby, práce s textovými zprávami, vyhledávání na webu a realizace telefonních hovorů. Podporováno je také ovládání pomocí hlasových příkazů, které je považováno za bezpečnější způsob.

Používáte Android Auto? V Česku jen neoficiálně

V květnu tohoto roku byla aplikace Android Auto dostupná ve 36 zemích, nicméně Česko zatím na seznamu chybí (seznam podporovaných zemí najdete na oficiálních stránkách). Naši redaktoři Daniel Macho a Tomáš Očadlý vyzkoušeli plnohodnotné Android Auto již v roce 2016 a samozřejmě si své dojmy nenechali pro sebe.

Android Auto – jak udělat vaše auto chytřejší (recenze)

Android Auto - jak udělat vaše auto chytřejší (recenze)

Od té doby se změnilo mnoho věcí – v roce 2018 přibyla z hlediska komfortu poměrně zásadní oficiální podpora bezdrátového připojení. V srpnu tohoto roku pak vyšla nová verze s kompletně přepracovanou grafikou a vzhledem.

I s blížícím se koncem roku 2019 bohužel musíme konstatovat, že čeští uživatelé mají v tuto chvíli oficiální cestou smůlu. Přesto je možné Android Auto používat, a to dokonce i v češtině – na našem webu jsme dokonce připravili návod, jak na to.

Používáte Android Auto?

Dostáváme se k anketní otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze. Ta zní prostě a jednoduše: používáte Android Auto? Jestliže jezdíte více automobily, odpovídejte kladně i v případě, že používáte Android Auto jen v jednom z nich.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---


V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat o tom, jaké hlavní výhody spatřujete v používání Android Auto. Zkuste se také zamyslet nad tím, jak se bude vyvíjet propojení chytrých telefonů a automobilů v budoucnosti.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci pravidelného cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze ptali, zda může Huawei přežít bez Androidu. Uznáváme, že otázka nebyla zcela přesná – zejména proto, že pro tuto firmu není výroba telefonů jediným zdrojem obživy. Do hlasování se nakonec zapojilo 146 respondentů a výsledky byl poměrně vyrovnané.

29 % hlasujících se domnívá, že Huawei bez Androidu „spíše přežije“, dalších 21 % je o tom přesvědčeno ještě o kousek víc. Proti tomu 33 % hlasujících si myslí, že Huawei bez Androidu „spíše nepřežije“ a dalších 14 % se domnívá, že „nepřežije určitě“.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)