TOPlist

Google vypouští kompletně předělané Android Auto. Jak ho stáhnout?

android auto nove

Zcela nová a mnohem lepší verze softwaru Android Auto je konečně tu. Koncem června začal Google tuto aktualizaci postupně představovat a uvolňovat a tak by vás po připojení k vašemu automobilu měl systém vyzvat k přepnutí na nový vzhled. Systém nyní vypadá zcela jinak, než doposud a přináší spoustu novinek a změn. Které to jsou?

Přehled všech novinek:

  • Po nastartování vozidla můžete čekat rychlejší reakce Android Auto, rychleji se načte navigace i možnost přehrávání médií.
  • Nová navigační lišta bude zobrazovat pokyny u navigace, ovládání médií a zároveň umožní ovládání jiných aspektů u telefonu jako jsou hovory, možnost přehrávání podcastů apod.
  • Nové notifikační centrum ukazuje a “sbírá” poslední hovory, zprávy a upozornění. Díky tomu na ně můžete odpovědět rychle v čase, kdy se vám to hodí a nevěnujete se řízení.
  • Mnohem více se bude používat tmavé barvy  a černý design, aby tak ladil s interiérem vozidla. Zlepšily se také fonty a čitelnost textů.
  • Pokud máte vozidlo s větším displejem, systém nově využije více místa. Na jedné obrazovce tak uvidíte více informací.

2019 Android Auto facelift review: Quick tour

2019 Android Auto facelift review: Quick tour

Někteří uživatelé však aktualizaci nedostávají i přesto, že neustále připojují a odpojují svá zařízení. I když je jen otázkou času, kdy Google automaticky upgraduje systém pro každého, nemá smysl čekat, až tento den nastane. Téměř každý uživatel by měl být totiž schopen nejnovější verzi používat již nyní. Jak to zjistit? Po připojení k autu otevřete aplikaci Android Auto a klepněte na ikonu hamburgeru v levém horním rohu. Následně běžte do Nastavení a do vyhledávání zadejte „Try the new Android Auto“ nebo „Vyzkoušejte nové Android Auto“. Po zadání jedné z těchto frází by vám položka měla vyskočit. Poté na ni stačí pouze kliknout a aktualizaci byste měli mít aktivní.

Používáte ve svém autě Android Auto?

Zdroj: lifehacker.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)