Nejnovější aplikace z Google Play #319: český MBTI test osobnosti

Nejnovější aplikace z Google Play #319: český MBTI test osobnosti

Máme tu definitivně poslední pondělí roku 2019 a s ním i další pokračování našeho pravidelného seriálu, ve kterém vám představujeme nové aplikace. Dnes to budou čtyři české novinky: vzdělávací aplikace pro cyklisty, tipy na výlety, MBTI test osobnosti a na závěr šikovný program pro lékárníky, který jim pomůže s elektronickými recepty.

VR cyklista – jak jezdit na kole?

Dnešní přehled začneme novou aplikací táborského vývojářského studia Simopt, s.r.o.. Jmenuje se VR cyklista a jak naznačuje zkratka v jejím názvu, je určena pro náhlavní soupravu virtuální reality typu Cardboard. Nabízí však i režimy, které lze provozovat běžným způsobem.

Podobně, jako v případě předchozí aplikace VR přecházení, kterou jsme podrobně recenzovali v září loňského roku, jde o vzdělávací program. Jeho účelem je zábavnou formou zasvětit děti do základů bezpečnosti silničního provozu – v tomto případě jízdě na kole.

V popisku v Obchodě Play se dočtete: „Aplikace obsahuje všechny nejdůležitější rady a tipy pro cyklisty všech věkových kategorií. Děti a mládež jistě ocení virtuální realitu, dospělí a senioři možnost jak 3D, tak klasické informace (texty, fotografie a videa).“

Aplikaci je možné používat několika způsoby:

  • VR režim – virtuální realita pro mobilní telefon a 3D brýle Cardboard
  • 3D režim – pro použití bez 3D brýlí Cardboard
  • 2D režim – texty, fotografie, videa a aplikace z oblasti bezpečnosti cyklistů

VR Cyklista – video o aplikaci

VR Cyklista - video o aplikaci

Aplikace VR cyklista je v Obchodě Play necelých pět týdnů, během kterých si ji nainstalovalo více než tisíc uživatelů. Průměrná známka 3,6 sice nevypadá úplně dokonale, avšak je založena jen na 14 hodnoceních. Instalační balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 6.0 a novějším.

VR cyklista
VR cyklista

Kudy z nudy – tipy na víkend

Titul Kudy z nudy můžete znát z našeho staršího přehledu aplikací pro plánování a výběr výletu. Zatímco původní verze v tichosti zmizela z Obchodu Play, objevila se nová s názvem Kudy z nudy – tipy na víkend. Opět za ní stojí Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism.

Nač novinka láká? „Nechte se inspirovat aktuálními tipy na výlety a jedinečná místa vzdálená i blízká, procházejte nabídku kulturních a sportovních akcí a těch nejlepších doporučení na víkend. Vyhledávejte v databázi aktivit dle kategorií, ať už jde o sport, přírodu nebo cestování po památkách. Prohledávejte svoje okolí pomocí mapy nebo využijte filtrů, které vám pomohou najít výlet vhodný právě pro vás či pro celou vaši rodinu.“

Zdrojem informací je populární cestovatelský portál Kudy z nudy, přinášející pravidelně aktualizované informace o zajímavých akcích a aktivitách po celé České republice. V brzkých aktualizacích se prý můžeme těšit na rozšíření funkcionality a další vylepšení usnadňující používání aplikace.

Aplikace Kudy z nudy – tipy na víkend je v Obchodě Play necelé čtyři týdny a během této doby si ji stáhlo přes tisíc uživatelů. Po pěti udělených hodnoceních má zatím slibnou průměrnou známku 4,4. Balíček velký 16 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Tips for trips Czech republic
Tips for trips Czech republic

MBTI – Test osobnosti

Existuje celá řada testů osobnosti, v případě těch na webu a bohužel často i v mobilních aplikacích většina z nich končí požadavkem: „Zaplaťte, jinak se nedozvíte výsledek“. I z tohoto důvodu jsme novou aplikaci MBTI – Test osobnosti osobně otestovali, abychom se přesvědčili, že poskytuje výsledky bezplatně. Skutečně je tomu tak – jediné, co budete muset strpět, je několik obrazovek s reklamou.

Autor aplikace v popisku uvádí, že „Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) je osobnostní test navržený pro určení osobnostních typů. Zaměřuje se na to, jak různí lidé vnímají svět a činí svá rozhodnutí. Katharine Cook Briggsová a její dcera Isabel Briggsová Myersová vytvořily test během druhé světové války po studiu práce Carla G. Junga a jeho knihy Psychologické typy, z níž je test odvozen.“

Základem je předpoklad, že lidé zažívají svět pomocí čtyř hlavních psychologických funkcí: smyslu, intuice, pocitu, myšlení. Z pohledu testu má každá funkce „dvě možné polohy“ a jeho výsledkem tak je sekvence znaků, jako například ISTJ, která specifikuje danou osobnost. Přímo v aplikaci se dozvíte základní popis, další podrobnosti pak můžete hledat na webu.

Dle této teorie je jedinec buď primárně Extrovertní (E) nebo Introvertní (I), buď primárně smyslově orientovaný (Sensing) nebo intuitivní (iNtuitive), buď primárně přemýšlející (Thinking) nebo pociťující (Feeling), buď primárně usuzující (Judging) nebo vnímající (Perceiving). Možné kombinace základních předností tvoří 16 různých typů osobnosti.

MBTI – Test osobnosti od třineckého programátora Milana Matláka je v Obchodě Play dva týdny, během kterých si ho nainstalovalo více než tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,5 na základě 22 hodnocení odpovídá i našim kladným pocitům z této aplikace. Instalační balíček velký jen 5,4 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a novějším.

Personality Test
Personality Test

Pilulka eRecept Reader – pro lékárníky

I s poslední novinkou dnešního přehledu zůstaneme v českých luzích a hájích. Za aplikací Pilulka eRecept Reader totiž stojí pražská firma Pilulka Distribuce s.r.o., jejímž cílem je usnadnit práci lékárníkům.  Nabízí jednoduchou možnost, jak číst eRecepty, a to i z displejů starých mobilních telefonů.

Zejména senioři přicházejí do lékárny často s nejedním eReceptem na starých mobilních telefonech. Ten lékárníci museli ručně opisovat z displeje, což zabíralo čas. Tato aplikace zrychlí výdej léčiv pacientům, neboť dokáže načíst kód z obrazovky, čímž odpadá nutnost jeho přepisování.

Aplikace Pilulka eRecept Reader je v Obchodě Play dva
týdny a během této doby si ji stáhlo přes 500 uživatelů. Zatím nedostala žádné hodnocení, takže nemá k dispozici ani průměrnou známku. Balíček velký jen 2,2 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.

Pilulka eRecept Reader
Pilulka eRecept Reader

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)