Nejnovější aplikace z Google Play #317: chytrá kalkulačka

Nejnovější aplikace z Google Play #317: chytrá kalkulačka

Máme tu přesně padesáté pondělí roku 2019, což mimo jiné znamená, že vám budeme představovat nové zajímavé programy z Obchodu Play. Dnes to bude aplikace Českého rozhlasu, opravdu chytrá kalkulačka od Microsoftu, diktafon s přepisem od Googlu, a nakonec program internetové televize XTV.

mujRozhlas – Český rozhlas

Dnešní přehled začneme novinkou z českých luhů a hájů – Český rozhlas totiž spustil svou novou mobilní aplikaci mujRozhlas. Kromě možnosti poslechu všech stanic ČRo v ní najdete přehled nových dílů pořadů a unikátní nahrávky z archivu.

V popisku v Obchodě Play se píše: „Rádi posloucháte sportovní zprávy, pohádky nebo vás zajímají rozhlasové hry s českými herci? Nyní stačí kliknout na ikonu v mobilu a máte po ruce stovky pořadů pro každého.“

Díky aplikaci mujRozhlas můžete:

 • Přehrávat živé vysílání všech stanic Českého rozhlasu.
 • Poslouchat oblíbené pořady online i offline.
 • Posunout přehrávání směrem k začátku pořadu.
 • Získat mnoho tipů k poslechu pro děti.
 • Mít po ruce všechny rozhlasové podcasty.
 • Nastavovat si záložky na hlavní stránce podle svého.
 • Přepnout na noční režim.
 • Využít stejné nastavení v aplikaci i na webu.

mujRozhlas – svět rozhlasu na jednom místě

mujRozhlas - svět rozhlasu na jednom místě

Aplikace mujRozhlas – Český rozhlas je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů. O jejich převažující spokojenosti svědčí pěkná průměrná známka 4,2. Instalační balíček velký 17 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a novějším.

mujRozhlas - Český rozhlas
mujRozhlas - Český rozhlas

Microsoft Math Solver – chytrá kalkulačka

Za druhou aplikací tohoto přehledu nestojí nikdo menší než Microsoft, a pokud jste našimi pravidelnými čtenáři, určitě už jste o Math Solveru slyšeli. Jedná se o aplikaci, která dokáže počítat matematické příklady, a to jak ty, které zadáte přes obrazovku svého smartphonu, tak i vyfocené.

Nejde však jen o jednu z mnoha kalkulaček, jež po zadání ukážou výsledek. Microsoft Math Solver kromě toho důkladně vysvětlí postup řešení, a pokud chcete do dané problematiky proniknout hlouběji, nabídne videa s výkladem, případně další podobné příklady na procvičení.

Mezi hlavní funkce a schopnosti patří:

 • Napište příklad na obrazovku stejně, jako byste ho psali na papír.
 • Spočítá také vyfocené příklady – ať už vytištěné, nebo ručně psané.
 • Možnost importu obrázků s matematickými rovnicemi z galerie.
 • Zadávání a úpravy pomocí pokročilé vědecké matematické kalkulačky.
 • Interaktivní vysvětlivky k řešení osvětlí postup krok za krokem.
 • Vyhledejte na webu podobné příklady a videa s přednáškami.
 • Vykreslování grafů pro lineární i nelineární funkce.

Microsoft Math Solver

Microsoft Math Solver

Chytrá kalkulačka Microsoft Math Solver je v Obchodě Play desátý den a za tu dobu zaznamenala přes deset tisíc stažení. Takřka jednoznačně převažující kladná hodnocení odráží průměrná známka 4,7. 25 MB velký balíček lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Microsoft Math Solver
Microsoft Math Solver

Diktafon – diktafon od Googlu

Třetí aplikace dnešního přehledu byla i pro nás tak trochu překvapením – Diktafon od Googlu se totiž v Obchodě Play objevil bez jakékoli větší publicity a oficiálně je určen pouze pro telefony Pixel. Programů pro nahrávání zvuku je sice v Obchodě Play nespočet, ale tento se přeci jen docela významně odlišuje.

Oficiální popisek uvádí: „Diktafon v sobě spojuje funkce záznamu zvuku a vyhledávání. Nahrávejte jednání, přednášky, zkoušky kapely, rodinné paměti – cokoli chcete uložit a poslechnout si později. Diktafon nahrávku automaticky přepíše a označí štítky, abyste snadno našli, co vás zajímá.“

V zatím poslední verzi 1.1 přibyly následující novinky:

 • Přepis
 • Vyhledávání přesných shod
 • Klasifikátory zvuku

Aplikace Diktafon je v Obchodě Play lehce přes měsíc, avšak dosud si ji stáhlo jen několik uživatelů. Z tohoto důvodu nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 60 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 9.0 a novějším.

Pokud byste při pokusu o instalaci narazili na hlášení, že tato aplikace není kompatibilní se žádným z vašich zařízení, můžete si balíček stáhnout ze serveru APKMirror. V takovém případě budete muset povolit instalaci ze zdrojů třetích stran a je možné, že program nebude fungovat, jak by měl, případně vůbec.

Recorder
Recorder

XTV – internetová televize

Říkají vám něco jména jako Luboš Xaver Veselý, Jana Bobošíková, Pavlína Saudková, Petra Řehořková, Petr Vojnar, Markéta Mayerová, Ondřej Hejma, Vlastimil Tlustý, Karolina Stonjeková či Petr Holec? Pokud ano, pak by vás mohla zaujmout česká internetová televize XTV, která nedávno představila svou aplikaci pro Android.

Popisek říká: „S touto aplikací vám neunikne žádné nové video z dílny internetové televize XTV. Denně pro vás připravujeme rozhovory s významnými osobnostmi veřejného života. Sledujte, komentujte a tvořte si vlastní názor na zásadní situace české politiky, kultury, byznysu, ale i medicíny a vědy.“

Jako hlavní funkce jsou pak jmenovány:

 • nastavte si kvalitu přehrávání podle vašich potřeb
 • možnost přehrávání audiozáznamu na pozadí
 • seznam jednotlivých pořadů
 • vyhledávání
 • pohodlné sdílení videa na sociální sítě, e-mail apod.

Aplikace XTV je v Obchodě Play týden a půl a za tu dobu zaznamenala přes stovku stažení. Takřka jednoznačně převažující kladná hodnocení odráží průměrná známka 4,7. 47 MB velký balíček lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)