Nejnovější aplikace z Google Play #316: nástroj, který skryje nahotinky

Nejnovější aplikace z Google Play #316: nástroj, který skryje nahotinky

Máme tu další pondělí, což na SvětAndroida.cz znamená jediné: 316. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové zajímavé aplikace. Dnes to budou dvě aplikace pro nejmenší – od České televize a Českého rozhlasu. Dále tu máme nový program na správu SMS a nástroj, který skryje vaše nahotinky.

Kouzelný vláček

Dnes začneme aplikací, nebo přesněji řečeno hrou, kterou (nejen) pro nejmenší uživatele připravila Česká televize v rámci svého pořadu Kouzelná školka. Hra je mimochodem dostupná i na oficiálním webu, takže ji lze hrát i na počítači.

Oč jde? Skřítci z Kouzelné školky mají v pokojíčku strašlivý nepořádek. Úkolem hráče je pomoci jim s úklidem – tedy nakládáním předmětů do vagónků. Skřítci přitom dítě vedou hlasovými pokyny – například „Nalož červenou kytaru!“ takže hra má i edukativní rozměr, spočívající v poznávání předmětů, písmenek a barev.

Kouzelný vláček

Po naložení vláčku kýženými hračkami je tento odeslán do Fanfárie, kde je vyloží a uklidí. Následně se celý proces opakuje a opět končí odvozem předmětů do Fanfárie. Hra Kouzelný vláček má pěkné grafické provedení, nerušivý hudební podkres a profesionálně namluvené hlášky.

Kouzelný vláček je v Obchodě Play necelé dva týdny, během kterých zaznamenal více než 500 instalací. Kvůli malému počtu hodnocení bohužel zatím nemá k dispozici průměrnou známku. 26 MB velký balíček lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a vyšším.

Kouzelný vláček
Kouzelný vláček

Rádio Junior – Český rozhlas

Za další aplikací dnešního přehledu stojí Český rozhlas, který taktéž míří na dětské publikum. Jeho stanice Rádio Junior totiž minulý týden vydala novou mobilní aplikaci, která dětem nabídne nejen zábavu a hry, ale především poslech vysílání a oblíbených pořadů.

V aplikaci lze nejen poslouchat živé vysílání, ale také stáhnout vybraný obsah k pozdějšímu přehrání. Díky tomu lze tento program používat i v offline režimu například na cestách. Průvodcem je dětem rozhlasové strašidlo Ušoun Rušoun, které promlouvá hlasem herečky Zory Jandové.

S Ušounem mohou děti komunikovat, pečovat o něj, ale také si přizpůsobit jeho vzhled. Mohou rovněž skládat vlastní hudbu, na kterou jim postavička zatančí, a nechybí ani klasické hry jako pexeso, puzzle či omalovánky. Za veškerou aktivitu sbírají děti body, díky nimž si mohou postavičku Ušouna dále přizpůsobovat.

Aplikace Rádio Junior je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu zaznamenala jen něco přes sto stažení. S ohledem na nízký počet hodnocení nemá zatím průměrnou známku, ale k nesporným kladům patří to, že je nejen zdarma, ale dokonce i bez reklam. Program velký 45 MB lze nainstalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

Rádio Junior – Český rozhlas
Rádio Junior – Český rozhlas

Hola SMS – nová aplikace na správu SMS

V každém telefonu s Androidem najdete aplikaci pro práci s textovými zprávami. Ne vždy ale umí vše, co si uživatelé přejí a potřebují. Nová aplikace Hola SMS od KiteTech láká na zajímavé funkce a možnosti.

Popisek v Obchodě Play je možná až nečekaně stručný: „Jednoduchá a rychlá aplikace pro zasílání zpráv, kterou můžete použít pro zasílání zpráv přátelům, rodině a lidem, které znáte.“ Další funkce a schopnosti jsou pak shrnuty do několika bodů:

  • Možnost nočního režimu.
  • Přizpůsobení barev.
  • Blokování nežádoucích SMS a spamu.
  • Uspořádejte si všechny zprávy do složek.
  • Podpora emoji.
  • Podpora Dual SIM telefonů.
  • Možnost vyhledávání v rámci zpráv.
  • Zálohování a obnovení všech SMS.

Aplikace Hola SMS je v Obchodě Play jeden měsíc, během kterých zaznamenala více než tisíc instalací. Po 63 hodnoceních se může chlubit pěknou průměrnou známkou 5,0. Jen 3,4 MB velký balíček lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0 a vyšším.

SMS text messaging app
SMS text messaging app

Nude – ukryjte své nahotinky

Nude je aplikace, která pomáhá uživatelům chránit jejich citlivá videa a fotografie. Funguje tak, že prostřednictvím chytrého algoritmu detekuje obsah, který by neměl vidět někdo další. Následně se k těmto materiálům dostanete pouze přes otisk prstu nebo PIN.

Aplikace funguje zcela offline, což v praxi znamená, že fotky ani videa v žádném případě neopustí vaše zařízení. Detekce probíhá automaticky ve zvolené složce, nebo v rámci celého úložiště. Pak je jen na vás, jak s takovými materiály naložíte – jestli je skryjete, nebo rovnou vymažete.

Ukryté soubory jsou v rámci aplikace dostupné pouze po zadání PINu nebo otisku prstu. Nude tedy funguje jako trezor, do kterého se nedostane nikdo nepovolaný. K zobrazování uložených fotek a videí používá svou vlastní oddělenou galerii.

Nástroj Nude je v Obchodě Play šest týdnů a za tu dobu zaznamenala přes tisíc stažení. Po necelé stovce hodnocení má zatím pěknou průměrnou známku 4,8. Program velký 33 MB lze nainstalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

Gymnos Smart Vault: Auto Hide
Gymnos Smart Vault: Auto Hide

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)