Nejnovější aplikace z Google Play #313: chytřejší nákupy na AliExpressu

Nejnovější aplikace z Google Play #313: chytřejší nákupy na AliExpressu

Máme tu další pondělí a s ním i 313. pokračování našeho pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Dnes vám představíme nástroj pro chytřejší nákupy na Aliexpressu, parťáka pro volný čas a ovládací program pro dron DJI Mavic Mini. Nakonec tu máme českou aplikaci pro matematické výpočty.

AliHistory – chytřejší nákupy na AliExpressu

Nejen u nás se někteří prodejci uchylují k praktice, kdy uměle zvýší cenu nějakého produktu jen proto, aby ji záhy mohli snížit s deklarací atraktivní slevy. Děje se to i na zahraničních e-shopech – například na AliExpressu, ale i mnoha dalších.

Právě na tuto problematiku se zaměřuje nová aplikace AliHistory – Nákupní pomůcka pro Aliexpress. Jejím cílem je poskytovat dodatečně informace o každém produktu na AliExpressu, díky čemuž můžete koupit zboží za historicky nejnižší cenu.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

 • Cenová historie – cenový graf Vám zobrazí vývoj ceny každého produktu za posledních 3-6 měsíců. Nenechte se nalákat na uměle vytvořené slevy a raději si před nákupem zkontrolujte jaká byla cena zboží v minulosti.
 • Hodnocení prodejců – u každého zboží najdete výpis negativních a pozitivních faktů o prodejci. Jestli je vhodné u prodejce nakupovat poznáte jednoduše podle barvy smajlíka. Doporučujeme nakupovat u ověřených prodejců.
 • Upozornění na snížení ceny produktu – přidejte si vybraný produkt do AliHistory a zapněte si v aplikaci upozornění, které Vám dá vědět, že se cena u Vámi vybraného produktu snížila.

Aplikace AliHistory je v Obchodě Play necelý měsíc a za tu dobu si ji nainstalovalo více než tisíc uživatelů. Po patnácti hodnoceních je její průměrná známka 5,0. Instalační balíček velký 12 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a novějším.

Price History - Shopping Tool for china Shops
Price History - Shopping Tool for china Shops

Presentie – Volnočasový parťák

Další novinka dnešního přehledu pochází z českých luhů a hájů, konkrétně za ní stojí společnost Presentmania s.r.o.. Jedná se o aplikaci, která chce propojovat lidi se stejnými zájmy a koníčky a nabídnout možnost zažít něco jedinečného, ať už se rozhodnete jít na párty nebo si zaběhat.

Cílem programu Presentie – Volnočasový parťák je, abyste se bavili teď, ne za týden nebo za dva. V aplikaci uvidíte události od ostatních uživatelů pouze několik dní dopředu. Vytvořte nebo se zúčastněte těch nejzajímavějších akcí ve vašem okolí. O tom, co se bude dít rozhodujete jen vy sami.

 • Sport, Kino, Divadlo, Párty.. Stačí si vybrat
 • Najděte si parťáka, na cokoliv, opravdu!
 • Pozvěte své kamarády na ty nejlepší akce
 • Kupte si vstupenku na svou oblíbenou událost

Také aplikace Presentie je v Obchodě Play necelý měsíc a za tu dobu si ji stáhlo přes sto uživatelů. Protože má zatím málo hodnocení, není ještě k dispozici její průměrná známka. 23 MB velký balíček lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

DJI Fly – novinka od DJI

Třetí aplikace se jmenuje DJI Fly a nestojí za ní nikdo jiný než čínská technologická společnost DJI, která se proslavila zejména v segmentu dronů. Program lze zatím používat pouze s dronem Mavic Mini, nicméně v budoucnosti se počítá s podporou dalších modelů této značky.

Co aplikace DJI Fly nabízí?

 • Intuitivní rozhraní a živé zobrazení obrazu z kamery dronu.
 • Snadno pochopitelné návody, které vám pomohou začít létat.
 • Vyhledávací funkce pro objevování zajímavých letových bodů ve vašem okolí.
 • Pokročilý editor s nástroji a šablonami pro rychlou úpravu a sdílení videí.

Aplikace DJI Fly je v Obchodě Play lehce přes týden a za tu dobu si ji nainstalovalo více než pět tisíc uživatelů. Po více než třiceti hodnoceních je její průměrná známka 3,2. Instalační balíček velký 93 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 6.0 a novějším.

Vypočítej to – šikovné kalkulačky

Na závěr tu máme další českou aplikaci. Jmenuje se Vypočítej to a stojí za ní Adam Kašpárek, který připravil i stejnojmenné webové stránky s online kalkulačkami. Mobilní program nabízí praktické kalkulačky, přehledy vzorců a grafy pro matematické výpočty.

Autor své dílko popisuje slovy: „Kalkulačky vypočítají vše od základních věcí jako jsou zlomky, procenta nebo trojčlenka, přes obsah a obvod geometrických obrazců, objem a povrch těles až po goniometrické funkce či logaritmy. S námi to spočítáte snadno a rychle!“

Aplikace Vypočítej to je v Obchodě Play necelé čtyři týdny a za tu dobu si ji stáhlo jen něco přes padesát uživatelů. Protože má zatím málo hodnocení, není ještě k dispozici její průměrná známka. Jen 7 MB velký balíček lze instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Vypočítej to
Vypočítej to

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)