Nejnovější aplikace z Google Play #312: sledujte televizi v mobilu

Nejnovější aplikace z Google Play #312: sledujte televizi v mobilu

Máme tu 45. pondělí roku 2019 a s ním samozřejmě i další pokračování našeho seriálu, ve kterém představuje nové programy pro Android. Dnes to bude další aplikace s předpovědí počasí, sociální kalendář a program plný kuchařských receptů. Na závěr jsme připravili aplikaci, se kterou můžete sledovat televizi v mobilu.

Weather Radar – předpověď počasí

První položkou dnešního seznamu nových programů uděláme radost uživatelům, kteří rádi testují různé meteorologické aplikace. Díky Weather Radar – Live Maps & Alerts bude vždy vědět, zda bude venku slunečno, jestli blíží se bouřka, déšť, kroupy nebo sníh.

Aplikace zobrazuje aktuální povětrnostní podmínky pro jakékoli místo na světě. Pomocí funkce Storm Tracker dokáže včas varovat před nepříznivým počasím, jako jsou bouřky, srážky či hurikán. Informuje také o teplotě, pravděpodobnosti srážek, sněhu, větru, východu a západu slunce. Nechybí ani podrobné zobrazení tlaku vzduchu, vlhkosti a UV-indexu.

Můžete si také prohlédnout nejnovější vylepšenou radarovou mapu, která ukazuje stav oblačnosti, oblasti se srážkami, sněžením, krupobitím a bouřkami. Tato funkce dokáže přehledně zobrazit meteorologické podmínky pro různá místa najednou.

Program Weather Radar je v Obchodě Play takřka přesně dva týdny a za tu dobu zaznamenal více než tisíc instalací. Jasně převažující spokojenost uživatelů dokladuje průměrná známka 4,6. Instalační balíček velký 12 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Weather Radar - Live Maps & Alerts
Weather Radar - Live Maps & Alerts

IRL – Social Calendar – sociální kalendář

Druhá aplikace v tomto přehledu je v Obchodě Play teprve v rámci předběžného přístupu. IRL – Social Calendar je elegantní kombinací na pomezí mezi kalendářem a sociální sítí. Funguje tak, že si vytvoříte skupinu (například mezi přáteli či s rodinou) a začnete společně plánovat akce a aktivity.

V podstatě se jedná o alternativu k událostem na Facebooku, ovšem bez pozadí modré sociální sítě. Kromě plánování času je součástí aplikace také interní chat. Pro žáky se školními e-maily je k dispozici také režim pouze pro studenty.

Zajímá vás, co se děje tento víkend? Klepněte na kartu Explore a najděte zajímavé zážitky, které se dějí ve vašem okolí. Můžete také sledovat své oblíbené umělce, místa konání akcí, sportovní týmy a nejlepší přátele.

U dosud oficiálně nepublikovaného programu IRL – Social Calendar nejsou k dispozici informace o tom, jak dlouho je v Obchodě Play, ani o průměrné známce. Poměrně překvapující je však počet instalací, převyšující sto tisíc. 40 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

IRL - Social Messenger
IRL - Social Messenger

NYT Cooking – kuchařské recepty

Pokud rádi zkoušíte nové kuchařské recepty a chcete ochutnat neokoukané pokrmy, mohla by vás zaujmout aplikace NYT Cooking. Stojí za ní vydavatel deníku The New York Times, který slibuje více než 19 tisíc různých receptů s krásnými fotografiemi a jednoduchými postupy.

V rámci objektivity ale musíme zmínit skutečnost, že většina obsahu v této aplikaci je dostupná až po zakoupení přístupu. K dokonalosti nepřispívají ani chyby, které se sem tam objevují a snižují tak uživatelský zážitek.

Program NYT Cooking je v Obchodě Play necelý měsíc a za tu dobu zaznamenal více než pět tisíc instalací. Spokojenost uživatelů odráží průměrná známka 3,0. Instalační balíček velký 26 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 8.0 a novějším.

T-Mobile TV GO – sledujte televizi v mobilu

K příjmu televizního vysílání už dávno nepotřebujete klasickou televizi. Můžete si vystačit s tabletem nebo dokonce mobilním telefonem. Právě tuto nabídku přináší aplikace T-Mobile TV GO, za kterou stojí T-Mobile Czech Republic, a.s..

Operátor tento program představuje slovy: „Sedět jen doma na gauči a koukat na telku je přežitek. S naší zbrusu novou aplikací T-Mobile TV GO si můžete televizní zážitek užít naprosto kdekoliv a kdykoliv. Stačí mít po ruce mobil nebo tablet, na kterém si pohodlně pustíte telku třeba ráno v tramvaji.“

Jako hlavní funkce a schopnosti jsou jmenovány:

  • Sledování online i offline,
  • v reálném čase nebo až 7 dní zpětně,
  • výběr ze všech Vašich televizních kanálů (zachovány zůstanou ty stejné jako máte ve Vaší T-Mobile TV, T-Mobile SAT TV, T-Mobile Optic TV nebo ve službě s názvem T-Mobile Mobilní televize),
  • Videotéka,
  • nastavení oblíbených kanálů,
  • zastavit, přetočit, přehrát znovu, nahrát, uložit,

…to všechno prý T-Mobile TV GO zvládne levou zadní. Stačí se jen přihlásit stejnými uživatelskými údaji, jaké máte do svého televizního účtu. Více informací o této nesporně zajímavé službě najdete na www.t-mobile.cz/televize.

T-Mobile TV GO je v Obchodě Play přesně jeden týden a dosud si ji stáhlo jen několik stovek uživatelů. Z tohoto důvodu zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)