Nejnovější aplikace z Google Play #310: sledujte své zásilky z Číny

Nejnovější aplikace z Google Play #310: sledujte své zásilky z Číny

Také 42. pondělí roku se na SvětAndroida.cz ponese v duchu našeho pravidelného seriálu, v jehož rámci vám představujeme nové aplikace v Obchodě Google Play. Dnes to bude novinka od Instagramu, nová meteorologická aplikace a program, díky kterému můžete sledovat své zásilky z Číny. Výběr zakončuje netradiční průvodce pražskou Libní.

Threads od Instagramu – nový komunikátor

S novou aplikaci Threads můžete být neustále v kontaktu s blízkými přáteli. Dají se v ní rychle sdílet fotky, videa, stavy a příběhy s lidmi ze seznamu blízkých přátel z Instagramu. O této novince v oblasti osobní komunikace jsme poprvé psali prakticky hned po jejím představení.

Threads funguje jenom s lidmi z vašeho seznamu blízkých přátel. Díky tomu máte pod kontrolou, kdo vás přes tuto aplikaci může oslovit. Seznam si můžete kdykoli vytvořit nebo upravit, a to na Instagramu nebo přímo v aplikaci.

Fotky a videa můžete sdílet doslova rychlostí blesku. Přátelům je můžete poslat pomocí klávesových zkratek fotoaparátu – stačí jen dvakrát klepnout. Vaši přátelé tak o vás budou moci vědět mnohem více věcí než běžní sledující na standardním Instagramu.

Aplikace Threads od Instagramu je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů, jejichž spokojenost odráží průměrná známka 3,8. Balíček velký 28 MB je možné používat na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Threads from Instagram
Threads from Instagram

Počasí Meteo – jaké bude počasí?

Aplikace s předpovědí počasí patří k těm nejoblíbenějším, takže každý nový přírůstek se těší značné pozornosti. Zatím poslední novinkou v tomto segmentu je program Počasí Meteo, navazující na stejnojmennou webovou stránku.

Aplikace je dle autorů určena uživatelům, pro které je důležitá přesnost předpovědi počasí a běžné informace o tom, „jak bude“ v příštích dnech, jsou pro ně málo podrobné a nedostačující. Prognózy jsou k dispozici pro naprosto libovolné místo v ČR, ať už je to město, obec, samota či vodní plocha.

Autoři se specializují na zájemce o větrné sporty a počasí v jižních Čechách. Na rozdíl od jiných aplikací s danou tematikou informace jen nepřebírají data z jiných zdrojů, ale sami také počítají. Prvořadým cílem při vývoji byla jednoduchost, srozumitelnost a přehlednost podání informací.

Počasí Meteo je v Obchodě Play jen něco déle než jeden týden a zatím zaznamenalo jen něco přes padesát instalací. Průměrná známka 5,0 sice vypadá velice nadějně, avšak v rámci objektivity je nutné podotknout, že zatím stojí jen na pěti hodnoceních. 11 MB velký program lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a vyšším.

Počasí Meteo
Počasí Meteo

Arrive – Package Tracker – sledujte své zásilky z Číny

Objednáváte si zboží z čínských či jiných zahraničních e-shopů a někdy ztrácíte přehled o tom, které balíčky jsou ještě na cestě? Právě s tím vám může pomoci nová aplikace pro sledování zásilek Arrive – Package Tracker.

Díky ní budete mít na jednom místě přehled o všech svých objednávkách, které Arrive umí synchronizovat s online obchody jako jsou Amazon, Wish, eBay, Walmart, Etsy, AliExpress, Macy’s a celá řada dalších. Díky tomu dokáže poskytovat přesné a aktuální informace o všem, co si objednáte.

Sledovat cestu svých zásilek můžete v živé interaktivní mapě s upozorněním na jakoukoli změnu stavu. Program podporuje více než čtyři stovky přepravních služeb z celého světa včetně Amazonu, UPS, USPS, FedExu, DHL a Canada Post.

Aplikace Arrive – Package Tracker je v Obchodě Play přesně tři týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo více než padesát tisíc uživatelů, jejichž spokojenost odráží průměrná známka 4,3. Balíček velký 44 MB je možné používat na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Shop: All your favorite brands
Shop: All your favorite brands

Nad městem – průvodce Libní

Dnešní přehled zakončíme poněkud netradiční českou aplikací Nad městem. Jedná se o program pro takzvaný „audiowalk“ – zvukového průvodce, v němž se posluchač řídí pouze hlasem ze sluchátek. Hlas je vypravěčem a současně naviguje posluchače předem určenou trasou.

V tomto případě vás čeká procházka pražskou Libní, kde začnete na autobusovém stanovišti Palmovka v Praze na nástupní zastávce autobusu 140. Po hodině se pak ocitnete na úplně neznámých souřadnicích – na odlehlém místě, které se vznáší vysoko nad městem.

„Jakým způsobem skládá naše mysl dohromady nesouvislé útržky z okolí tak, aby si z nich vytvořila celistvý obraz? A přemýšlíme při chůzi jinak, než když sedíme? Těmito otázkami je podnícen projekt Nad městem, který vznikl na základě výzkumných nahrávek z dané lokality.“ uvádějí autoři na oficiálním webu.

Mobilní aplikace Nad městem je v Obchodě Play tři týdny a zatím zaznamenala jen něco přes deset stažení. Z důvodu malého počtu hodnocení tedy nemá k dispozici průměrnou známku. 97 MB velký program lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

Nad městem
Nad městem

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)