Nejnovější aplikace z Google Play #307: nový webový prohlížeč

Nejnovější aplikace z Google Play #307: nový webový prohlížeč

Je tu pondělí, a to na SvětAndroida.cz znamená i další pokračování našeho pravidelného seriálu, ve kterém vám představujeme nové zajímavé aplikace. Čeká na vás rychlá psychologická pomoc, aplikace pro bezkontaktní platby, editor příběhů pro Instagram a nový webový prohlížeč.

Žiji – rychlá psychologická pomoc

Se svou novou aplikací Žiji nás seznámil slovenský programátor Peter Nemec, jehož program Svátky a jména jsme recenzovali před třemi lety. „Aplikace Žiji má trochu jiné zaměření, navrhla ji moje dcera psycholožka a chtěli bychom s ní přispět ke zlepšení života lidí. Její vývoj mi trval skoro rok, snad se záměr podařil.“

V popisku v Obchodě Play se dočtete, že aplikace se chce pokusit zlepšit situaci lidí, kteří nevidí smysl života, nebo trpí depresivními stavy, úzkostmi, případně se u nich objevují úvahy o sebevraždě. Z aplikací nabízených funkcí si však vybere každý:

 • Moje nálady – poznej, co dokáže pozitivně nebo negativně ovlivnit tvou náladu.
 • Můj deník – zapiš si, co si zažil/a, co se ti zdálo, za co si vděčná/ý a jaké myšlenky k tobě přicházeli.
 • Moje síla – co ti dokáže dodat sílu a energii pokračovat dál, když ti je právě těžko?
 • Moje bezpečí – naplánuj si, jak zůstaneš v bezpečí, čemu se vyhneš, jak budeš reagovat na kritické situace.
 • Chci se uklidnit – vyzkoušej vybrané praktiky na uklidnění se v stresové situaci.
 • Potřebuji pomoc – pokud nedokážeš kritickou situaci zvládnout sama/sám, požádej o pomoc blízkých nebo odborníků.
 • Názor psychoterapeuta – nech se při řešení životních situací inspirovat názory zkušeného psychoterapeuta.

Z pozitivních faktů zmiňme i skutečnost, že autor nabízí tento program nejen zdarma, ale i bez jakýchkoli reklam. Aplikace Žiji je v Obchodě Play jeden týden, během kterého si ji nainstalovalo jen něco přes deset uživatelů. Proto zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 4,9 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

I live
I live

RaiPay – bezkontaktní platby

Zatímco některé banky nabízí bezkontaktní platby telefonem prostřednictvím Google Pay, jiné se vydávají vlastní cestou a přicházejí s vlastními platebními aplikacemi. Raiffeisenbank se řadí do druhé skupiny – nedávno představila program RaiPay pro mobilní placení.

Popisek v Obchodě Play říká, že: „RaiPay je nová bankovní aplikace Raiffeisenbank, která umožňuje přidat debetní a kreditní karty Mastercard od Raiffeisenbank, za účelem provádění bezkontaktních plateb mobilním telefonem nebo bezkontaktních výběrů z bankomatů.“

Platební karty přidané do RaiPay budete mít vždy při ruce a peněženku můžete nechat doma. Díky přehledné historii všech provedených akcí získáte ještě větší kontrolu nad tokem svých peněz. Pro další informace pak banka odkazuje na oficiální stránku.

RaiPay – plaťte rychle a pohodlně

RaiPay - plaťte rychle a pohodlně

Aplikace RaiPay je v Obchodě Play jeden měsíc a za tu dobu si ji stáhlo více než deset tisíc zákazníků. Jejich spokojenost odráží průměrná známka 3,8. 34 MB velký balíček je možné instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším. Nezbytnou podmínkou fungování je pochopitelně fungující NFC.

mojo Instagram Stories Editor – editor příběhů pro Instagram

Pokud používáte sociální síť Instagram, pak jistě víte, že její nedílnou součástí jsou takzvané Příběhy. S jejich vytvářením, a především grafickým provedením chce pomoci nová aplikace mojo Instagram Stories Editor.

V tomto programu si nejprve vyberete jednu z více než stovky grafických šablon mnoha stylů, které lze dále editovat. Poté přidáte fotky, které chcete zahrnout do příběhu, a doplníte je textem. K dispozici je přes sto typů textů, které jsou animované a přizpůsobují se zvolenému obsahu. Můžete nastavovat písmo, barvu, velikost, pozici, zarovnání atd.

Výsledek lze sdílet jako příběh na Instagramu, ale také na jakékoli jiné sociální platformě. Pro práci s programem není vyžadován žádný účet – stačí si stáhnout mojo Instagram Stories Editor a můžete začít tvořit.

Prostřednictvím nákupů v aplikaci lze povýšit na verzi Pro, která zpřístupní všechny funkce. Odemkne veškeré šablony a textové styly, umožní změnu poměru stran, přidávání vlastních písem a loga a několik dalších vychytávek.

mojo Instagram Stories Editor je v Obchodě Play necelé dva měsíce, během kterých si ho nainstalovalo více než 50 tisíc uživatelů. Jejich převládající spokojenost odráží průměrná známka 4,3. Instalační balíček velký 27 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 8.0 a vyšším.

Mojo: Reels and Stories Maker
Mojo: Reels and Stories Maker

Vivaldi Beta – nový webový prohlížeč

Poslední novinkou tohoto týdne je nový webový prohlížeč Vivaldi, který je zatím na Androidu v testovací beta verzi. Vivaldi má pověst přizpůsobitelného a rychlého prohlížeče, je postaven na jádru Chromium a stojí za ním vývojáři, kteří stáli na počátku Opery

Po třech letech, kdy byl k dispozici výhradně na počítačích, se autoři rozhodli představit verzi pro Android. Prohlížeč uvítá uživatele stejnou domovskou stránkou, kterou znají z počítače – dlaždicemi Speed Dial, jež umožňují přístup k přizpůsobitelnému výběru webů, které chcete mít snadno dostupné.

Spodní lišta se skládá z tlačítek pro rychlý přístup k záložkám, historii, stahování a funkci pro zapisování poznámek. Samozřejmě nechybí navigace vpřed a vzad, ani přepínání mezi více kartami. V nabídce vedle adresního řádku je možnost zachytit obrázek celé webové stránky pomocí nástroje pro snímání obrazovky.

Nový webový prohlížeč má plně funkční synchronizaci, která ukládá otevřené karty, záložky a hesla. Vývojáři tvrdí, že jejich synchronizační služba je zabezpečena end-to-end šifrováním a je tak lépe chráněna než podobná služba Googlu.

V čem vyniká nový webový prohlížeč?

 • Vezměte si svá data na cesty – bezpečně synchronizujte svá hesla, záložky, poznámky a mnohem více mezi svými zařízeními díky koncovému šifrování.
 • Buďte rychlejší – zachovejte své oblíbené stránky na dosah ruky díky vlastnímu rychlému přístupu na obrazovce nového listu.
 • Pište si poznámky – zaznamenejte své myšlenky pomocí poznámek během procházení a synchronizujte své poznámky bezpečně mezi zařízeními.
 • Zachyťte snímky obrazovky – zachyťte snímek jakékoliv webové stránky nebo jen její viditelné části.
 • Prohlížejte v soukromí – zachovejte svou historii procházení soukromou díky soukromým listům – vyhledávání, navštívené stránky, cookies a dočasné soubory nebudou prohlížečem Vivaldi ukládány.
 • Přepínejte mezi vyhledávači – rychle přepínejte mezi vyhledávači pomocí přezdívek, zatímco píšete do adresního řádku. Jednoduše napište například „d“ pro hledání pomocí DuckDuckGo či „w“ pro hledání na Wikipedii.

Nový webový prohlížeč Vivaldi je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ho stáhlo více než sto tisíc uživatelů. Jejich spokojenost odráží průměrná známka 4,1. 56 MB velký balíček je možné instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

Vivaldi Browser - Fast & Safe
Vivaldi Browser - Fast & Safe

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)