Nejnovější aplikace z Google Play #305: půjčte si elektrický skútr

Nejnovější aplikace z Google Play #305: půjčte si elektrický skútr

Máme tu 36. pondělí roku 2019 a s ním také další pokračování našeho seriálu, v jehož rámci představujeme nové aplikace. Tentokrát vám ukážeme program na sdílení souborů, widget pro Spotify a nákupní lístek. Na závěr tu máme aplikaci, se kterou si v Praze můžete půjčit elektrický skútr.

SHAREit Lite – snadné sdílení souborů

Potřebujete někomu odeslat nějaký soubor? Aplikace SHAREit Lite je připravena k vašim službám! Umožňuje snadné přenosy hudby, fotografií, videí, dokumentů a dalších souborů, a to jak na malou vzdálenost, tak i na dálku. Služba funguje bez omezení typu, velikosti nebo počtu souborů.

Jako hlavní funkce a vlastnosti autoři jmenují:

 • Sdílejte kdykoli – můžete sdílet jakékoli soubory, ať už zábavná videa, filmy, hudbu či fotografie.
 • Chat a skupinový chat prostřednictvím textových zpráv.
 • Podporuje jakýkoli typ souboru – přenos souborů bez ztráty kvality.
 • Jakákoli velikost souboru – přenosy dat s neomezenou velikostí.
 • Uložte soubory do své vlastní knihovny a věnujte jim pozornost, až budete mít čas.

Aplikace SHAREit Lite je v Obchodě Play necelý měsíc a za tu dobu si ji nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů. Jejich převažující spokojenost odráží průměrná známka 4,5. Instalační balíček velký 11 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a novějším. Aplikace zatím není v Obchodě Play dostupná pro české uživatele, nicméně můžete ji stáhnout z APKMirror.

SHAREit Lite - Fast File Share
SHAREit Lite - Fast File Share

SpotWidget – widget pro Spotify

Hudební služba Spotify nedávno zrušila widget, který byl k dispozici v rámci její oficiální aplikace. Setkala se s nelibostí uživatelů, takže aktuálně zvažuje jeho opětovnou implementaci. Vy však nemusíte čekat – podnikavý vývojář přináší alternativní widget pro Spotify SpotWidget – Puts Android back into Spotify!

SpotWidget přidává klasický widget, který si můžete přidat na domovskou obrazovku, pro ovládání přehrávače Spotify přímo z plochy. Aby aplikace mohla ovládat přehrávání skladeb, požaduje po prvním spuštění přístup k oznámením.

SpotWidget – Puts Android back into Spotify! je v Obchodě Play tři týdny a během té doby zaznamenal jen něco přes sto instalací. Z důvodu malého počtu hodnocení nemá k dispozici průměrnou známku. Balíček velký jen 0,7 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 6.0 a vyšším.

SpotWidget - Puts Android back into Spotify!
SpotWidget - Puts Android back into Spotify!

überliste – nákupní lístek

Pokud hledáte novou aplikaci pro vytváření a správu nákupních lístků, doporučujeme vyzkoušet novu aplikaci überliste. Autor ji poskytuje zcela zdarma, neobsahuje žádné reklamy ani nákupy v aplikaci. Jednou z výhod je možnost sdílet seznamy s rodinou či přáteli.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Zcela zdarma ke stažení a používání.
 • Vybírejte položky z předdefinovaného sortimentu nebo si přidejte nové.
 • Automaticky rozdělí vaše seznamy do kategorií.
 • Vytvořte si více seznamů a sdílejte je jako odkaz prostřednictvím e-mailu, SMS nebo textové zprávy.
 • Seznam může upravovat více uživatelů současně.
 • Změny všech uživatelů v seznamech (např. zakoupené zboží) se promítají všem ostatním v reálném čase.
 • Jednoduché uživatelské rozhraní a přímočaré ovládání.

Aplikace überliste je v Obchodě Play necelý měsíc a za tu dobu si ji nainstalovalo jen něco přes tisíc uživatelů. S ohledem na nízký počet hodnocení nemá bohužel k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 10 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 6.0 a novějším.

überliste - shopping list
überliste - shopping list

BeRider – půjčte si elektrický skútr

S poslední aplikací tohoto dílu se vrátíme do našich luhů a hájů, konkrétně k automobilce Škoda Auto, která minulý týden v Praze rozjela službu, nabízející půjčování elektrických skútrů. Zářivě zelená „přibližovadla“ lze používat v rámci širšího centra hlavního města.

K tomu, abyste si mohli elektrický skútr půjčit, si musíte stáhnout a nainstalovat aplikaci BeRider. V oficiálním popisku v Obchodě Play se dočtete, že: „Tvé cestování teď bude stylovější a všude dorazíš včas. A helma? Půjčíme ti hned dvě! Pro tebe i kamaráda, aby vaše cesta byla bezpečnější!“

Otázkou je samozřejmě cena, která v tomto případě rozhodně není lidová: 5 Kč/minutu. Za stažení aplikace ale dostanete 15 minut zdarma, což na vyzkoušení určitě stačí. Při registraci je nutné nahrát doklady a po jejich ověření můžete začít jezdit.

Jako hlavní výhody jsou jmenovány:

 • Klíč už nepotřebujete, elektrický skútr si odemknete i zamknete přes aplikaci.
 • Všechny skútry byly vyrobeny v Evropě a splňují nejpřísnější bezpečnostní standardy.
 • Ovládání skútru je jednoduché a intuitivní a hravě si s ním poradí i začátečník.
Zelený elektrický skútr BeRiderZelený elektrický skútr BeRider

Aplikace BeRider: sdílené skútry je v Obchodě Play dostupná od minulého týdne a za tu dobu si ji nainstalovalo více než sto uživatelů. Na základě prvních pěti hodnocení má pěknou průměrnou známku 4,6. Balíček velký 4,5 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0.3 a vyšším.

BeRider: scooter sharing
BeRider: scooter sharing

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)