Nejnovější aplikace z Google Play #303: ciferníky pro Mi Band 4

Nejnovější aplikace z Google Play #303: ciferníky pro Mi Band 4

Máme tu poslední prázdninové pondělí, a to na SvětAndroida.cz neznamená nic jiného než další díl seriálu, ve kterém vám představujeme nové aplikace z Obchodu Google Play. Tentokrát to bude aplikace pro organizaci SMS od Microsoftu, programy pro sledování financí a nákup jízdenek. Na závěr tu máme aplikaci s ciferníky pro Mi Band 4.

Microsoft SMS Organizer – pořádek ve zprávách

Tentokrát začneme u redmondského giganta, stojícího za nejpopulárnějším desktopovým operačním systémem Windows. Ano, řeč je o Microsoftu, který se snaží uspět se svými aplikacemi i na Androidu. Jeho aktuální novinkou je Microsoft SMS Organizer – program, který vám udělá pořádek v textových zprávách.

Microsoft SMS Organizer je „garážovým projektem“ s nemalými ambicemi – chce se stát nejchytřejší aplikací na správu krátkých textových zpráv. Automaticky organizuje doručené SMS, nastavuje připomenutí a sleduje vaše výdaje. Veškerá „magie“ se odehrává na zařízení, aniž by se osobní údaje ukládaly kdekoli online.

Z mnoha důvodů, proč byste dle mínění vývojářů měli tuto aplikaci vyzkoušet, jmenujme alespoň některé:

 • Evidence všech vašich výdajů – přehled o všech bankovních účtech a peněženkách na jednom místě. Informace o zůstatku na účtu a sledování jednotlivých výdajů.
 • Automatické připomenutí – už nikdy nic nezmeškáte! Aplikace nastavuje automatická připomenutí pro vaše cesty, filmy, hotelové rezervace, schůzky s lékaři, a dokonce i na placení účtů.
 • Psaní hlasem – ušetřete čas vytvořením SMS namluvením jejího obsahu do mikrofonu pomocí funkce převodu řeči na text (bohužel není k dispozici v češtině).
 • Ušetřete baterii pomocí „tmavého grafického motivu“ – přepněte na nové temné téma, ušetříte energii a užijete si skvělou čitelnost.
 • Automatické zálohování na Disk Google uchová vaše SMS v bezpečí – pokud ztratíte či vyměníte telefon, můžete snadno obnovit všechny textové zprávy.
 • Široké možnosti přizpůsobení – označte zprávy hvězdičkou pro rychlý přístup nebo zablokujte odesílatele spamu. Nastavte si oznámení, vyzváněcí tóny a velikost písma.

Microsoft SMS Organizer – Never Miss An Update

Microsoft SMS Organizer – Never Miss An Update

Microsoft SMS Organizer je sice v Obchodě Play od března roku 2017, avšak až dosud byl k dispozici pouze v Indii. V uplynulém týdnu byl uvolněn i pro další země – Česko však mezi ně nepatří, takže můžete zkusit alternativní zdroj APKMirror, odkud jsme aplikaci úspěšně nainstalovali i my. Po více než milionu instalací má tento program velmi pěknou průměrnou známku 4,5. Instalační baliček velký 18 MB můžete používat na telefonech s Androidem 4.4 a vyšším.

Expenses: Simple Tracker – zkroťte své finance

Hledáte, kam se vám rozkutálely pracně vydělané peníze? Pak byste možná měli zauvažovat o evidenci svých příjmů a výdajů. Právě to nabízí aplikace Expenses: Simple Tracker, která se po více než roční přestávce dočkala velké aktualizace.

Prostředí programu zaujme minimalistickým rozhraním, ve kterém se snadno zorientujete. To však neznamená, že by Expenses: Simple Tracker nenabízel zajímavé a užitečné funkce! Jednou ze zásadních výhod je fungování offline, takže se vaše soukromé informace nebudou povalovat nikde na internetu.

Dalším kladem je skutečnost, že aplikace je šířena jako open source, takže každý (kdo tomu rozumí) si může prostudovat její zdrojové kódy, případně ji upravit. Je zdarma a bez rušivých reklam – finance na vývoj autoři získávají od dobrovolných dárců.

Z mnoha funkcí jmenujme například seskupování výdajů podle obchodních řetězců, široké schopnosti filtrování či přehled výdajů za libovolný den, týden nebo měsíc. K dispozici je také převodník, podporující více než sto měn a možnost exportu do Excelu.

Aplikace Expenses: Simple Tracker je v Obchodě Play od července loňského roku, letos se vývojáři rozhodli pro její zásadní aktualizaci. Po více než tisícovce stažení má průměrnou známku 4,9. Jen 4,4 MB velký program můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Expenses: Simple Tracker
Expenses: Simple Tracker

SMS Jízdenka – kupte si lístek

V moha městech v Česku funguje možnost objednání jízdního dokladu pro cestu veřejnou dopravou odesláním SMS v určitém formátu na zadané číslo. Jenže kdo si má pamatovat různé obsahy zpráv a telefonní číslo pro jednotlivá města? Právě to řeší aplikace SMS Jízdenka, kterou jsme vám již stihli představit v podrobné recenzi.

Program z dílny vývojářského studia Sphereline jde na celý proces tou nejjednodušší možnou cestou: v prostém rozhraní si zvolíte město a vyberete požadovaný typ jízdenky. Aplikace vám následně připraví SMS v odpovídajícím formátu, kterou sami odešlete na správné číslo.

Podporována jsou následující města:

 • Brno
 • České Budějovice
 • Hradec Králové
 • Karlovy Vary
 • Liberec
 • Olomouc
 • Ostrava
 • Pardubice
 • Plzeň
 • Praha
 • Sokolov
 • Ústí nad Labem
 • Zlín a Otrokovice

Aplikace SMS Jízdenka je v Obchodě Play necelé čtyři týdny a za tu dobu zaznamenala přes 500 instalací. Spokojenost uživatelů odráží průměrná známka 5,0, která však stojí jen na minimu hodnocení. Instalační baliček velký 27 MB můžete používat na telefonech s Androidem 6.0 a vyšším.

Czech SMS Ticket
Czech SMS Ticket

Mi Band 4 WatchFaces – ciferníky pro Mi Band 4

Chytrému fitness náramku Xiaomi Mi Band 4 jsme se věnovali v podrobné recenzi, ze které se mimo jiné dozvíte, že největší novinkou proti předchozím generacím je barevný displej s možností změny vzhledu ciferníku.

Výběr ciferníků v oficiální aplikaci Mi Fit je však poměrně omezený. Pokud jste nenašli takový, který by vyhovoval vašim představám určitě vám přijde vhod aplikace Mi Band 4 WatchFaces. Ta sdružuje alternativní ciferníky pro Mi Band 4 do jednoho prostředí, kde je katalogizuje podle podporovaných jazyků.

Stačí si vybrat ze široké nabídky vzhledů, stáhnout ho a následně ho nahrát do náramku prostřednictvím oficiální aplikace. Díky tomu si můžete přizpůsobit vzhled Mi Bandu 4 svým představám a požadavkům. Navíc budete opravdu originální!

Aplikace Mi Band 4 WatchFaces je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenala přes deset tisíc instalací. Jasně převažující spokojenost uživatelů dokladuje průměrná známka 4,5. Jen 7,2 MB velký program můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a novějším.

Mi Band 4 WatchFaces
Mi Band 4 WatchFaces

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)