Xiaomi Mi Band 4 představen. Známe českou cenu, funkce i datum vydání

Xiaomi Mi Band 4 - představení

Dlouho očekávaný chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 byl dnes oficiálně představen. Zatímco na předchozí generaci se čekalo dva roky, letos to výrobce zvládl s roční přestávkou. Vzhledem se sice Xiaomi Mi Band 4 se od starších modelů moc neliší, má ale spoustu nových funkcí, které potěší hlavně sportovce. A my už teď známe českou cenu i datum prodeje v České republice. Právě nositelná elektronka od Xiaomi patří v čele s chytrými náramky k nejdůležitějším produktům, které pomohly společnosti tak rychle vyrůst.

Vedle chytrého náramku byly představeny i hodinky Huami Amazfit Verge 2 a levné smartwatch Huami Helath Watch s funkčním EKG pro Evropu.

Jak se změnil design Xiaomi Mi Band 4?

Základem fitness náramku Xiaomi je opět oválné tělo, jehož rozměry se oproti Xiaomi Mi Band 3 nějak nezměnily. Dominantou je ale barevný AMOLED displej s úhlopříčkou 0,97″, což je zvětšení o 39,9 % oproti předloňské verzi. Toho výrobce dosáhl odstraněním tlačítka pod ovládacím panelem, které je teď softwarové. Displej Mi Band 4 nabízí rozlišení 240×120 pixelů a zobrazí 16 tisíc barev. Xiaomi vynechalo funkci Always On, protože by na tak malém displeji zřejmě neměla zásadní vliv na výdrž baterie.

Mi Band 4 náramek - displej

Tělo náramku se i nadále vkládá do silikonového náramku, novinkou je ale přemístěný konektor na dobíjení. Ten se už nenachází na dolní straně ale zespodu těla, takže ho můžete dobíjet bez nutnosti vyjímaní z náramku. To je určitě pohodlnější, navíc tím šetříte i výdrž samotného náramku, který se při častém ohýbání může rychleji poškodit. K dalším změnám designu u Xiaomi Mi Band 4 nedošlo, zato funkcí dostal požehnaně.

Xiaomi Mi Band 4 má větší baterii a (ne)podporuje NFC

Začněme baterií, jejíž kapacita vzrostla ze 110 na 135 mAh; vzhledem k energeticky náročnějšímu displeji ale nečekejme, že sportovní náramek vydrží déle než Mi Band 3. Výrobce udává provozní dobu 480 hodin (tj. 20 dní). Dále tu máme komunikaci přes Bluetooth 5.0, což zajistí stabilnější připojení, větší dosah a také snížení nároků na baterii. Xiaomi představilo Mi Band 4 s NFC čipem a bez něj. Placení ale bude bohužel možné pouze v domácí Číně, pro Českou republiku s ním nepočítá.

Vzhledem k tomu, kolik fanoušků celosvětově po NFC volalo, bylo by jeho globální podpora příjemným překvapením. Náramek by měl každopádně podporovat i čínské UnionPay, které nově expanduje do Evropy – včetně České republiky – a bude teoreticky možné funkci NFC používat se založenou čínskou kartou. Tu by měly postupně nabízet všechny tuzemské banky.

Mi Band 4 má hodně funkcí pro sport i do běžného života

Víme, že náramek Mi Band doteď sloužil výhradně jako sportovní příslušenství, což mnohým stačilo. S přidáním nových funkcí ale Xiaomi rozšiřuje jeho použitelnost i v běžném a pracovním životě. Mnohé jistě potěší, že je Xiaomi Mi Band 4 vodotěsný, což podtrhává certifikace IP67. Ta zaručuje, že je odolný proti vodě, ale zároveň tlaku až 5ATM (do 50 metrů); přesto není doporučeno se s náramkem potápět, na plavání ale vhodný je.

Mluví se také o hlasovém asistentovi, přes něhož půjdou ovládat další spotřebiče Xiaomi v chytré domácnosti. Bohužel vás ale zklameme, jmenuje se XiaoAl a bude s největší pravděpodobností použitelný pouze pro čínsky mluvící lidi. Pohodlnější ovládání nabídne ovšem dotykový displej, z něhož půjde ovládat hudební přehrávač v telefonu. Konkrétně spustit a pozastavit přehrávání a přepínat mezi skladbami, takže odpadá nutnost vytahovat mobil.

Pro sportovce si Xiaomi přichystalo několik změn. Některé funkce jsou stejné jako u loňské verze, jiné má „navíc“. Mi Band 4 umí měřit kroky, jízdu na kole, snímat tepovou frekvenci nebo monitorovat spánek (více funkcí vypsáno níže). Na rozdíl od loňského modelu ale Xiaomi Mi Band 4 umí měřit také plavání a displej při něm půjde zamknout, takže voda nebude měření vypínat. Vedle toho má budící režim, při němž bude vysílat mírné vibrace, a lze nastavit až 10 opakujících se buzení. Mi Band 4 umožní i čtení notifikací z připojeného mobilu, celkem jich zvládne uložit až padesát.

Xiaomi Mi Band 4 Trailer Oficial desde China

Xiaomi Mi Band 4 Trailer Oficial desde China

Cena a datum prodeje náramku Xiaomi Mi Band 4

Pokud už se chystáte odložit současný model náramku, ještě chvíli vydržte. Xiaomi Mi Band 4 zamíří v České republice do prodeje začátkem července. Verze bez NFC se bude prodávat za cenu 169 čínských juanů, tj. asi 555 Kč. Model s NFC pak za 229 juanů, což je asi 750 Kč. Pro Českou republiku nám byla potvrzena cenovka 1 249 Kč včetně DPH. Podobně tomu bylo u předchozího modelu, postupně by však měla cena klesat. Dostupná bude černá, modrá, oranžová, vínová a béžová varianta náramku.

Vedle chytrého náramku byly představeny i hodinky Huami Amazfit Verge 2 a levné smartwatch Huami Helath Watch s funkčním EKG pro Evropu.

Xiaomi Mi Band 4 - barevné varianty

Vlastnosti a parametry náramku Mi Band 4

  • Displej: AMOLED s úhlopříčkou 0,97″ a rozlišením 240×120 pixelů, jas až 450 nitů
  • Baterie: Akumulátor s kapacitou 135 mAh, výdrž až 20 dnů a nabíjení pod 2 hodiny
  • Odolnost: Vodotěsnost IP67 (na 30 minut do jednoho metru), vhodné na plavání
  • Měřené aktivity: Počítání kroků, spálených kalorií, překonané vzdálenosti, srdečního tepu, spánkové frekvence, upozornění na abnormální tep a dlouhou dobu bez pohybu
  • Konektivita: Bluetooth 5.0, NFC pouze pro Čínu
  • Funkce: Budík, stopky, časovač, zobrazování notifikací, připomínání událostí, odemykání telefonu, uzamčení displeje, ovládání hudebního přehrávače, funkce “Najdi telefon”
  • Podporované OS: Android 4.4 a novější, iOS 9 a novější
  • Senzory: Optický snímač tepové frekvence, kapacitní senzor přiblížení, tříosý gyroskop a tříosý akcelerometr
  • Parametry: Operační paměť (RAM) 512 MB, hmotnost 22,1 g

Uvažujete o koupi Xiaomi MiBand 4?

Zdroj: xda-developers.com, gizmochina.com

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)