Nejnovější aplikace z Google Play #300: galerie pro správu fotek

Nejnovější aplikace z Google Play #300: galerie pro správu fotek

Čas utíká jako voda, takže ačkoli se nám zdá, že od vydání prvního dílu seriálu Nejnovější aplikace z Google Play uplynulo pár měsíců, ve skutečnosti přinášíme výběr nejzajímavějších novinek bezmála šest let. Dnes jsme se úspěšně dostali až ke kulatému 300. dílu. V něm vás čeká galerie pro správu fotek, ekvalizér pro ideální zvuk, aplikace pro přístup přes VPN a svatební manažer.

Gallery Go – galerie pro správu fotek

Jednou z největších novinek uplynulých dnů je nesporně aplikace Gallery Go, za kterou nestojí nikdo menší než Google. Podrobně se jí krátce po vydání věnoval David Trlica ve článku Google Gallery Go: Nová chytrá galerie s nástroji na úpravu fotek.

Čím chce novinka z dílny vyhledávacího giganta uspět v široké konkurenci desítek podobných aplikací na správu fotografií? V popisku v Obchodě Play jsou jako zásadní zmíněny následující schopnosti a funkce:

 • rychlejší nalezení fotek díky automatickému uspořádání,
 • úprava fotek pomocí nástrojů, jako je automatické vylepšení,
 • využívá méně dat – aplikace je malá a funguje offline.

Nespornou zajímavostí tohoto programu je, že s pomocí strojového učení každou noc automaticky roztřídí fotky do skupin jako Lidé, Selfie, Příroda, Zvířata, Dokumenty, Videa a Filmy. Díky tomu budete mít ve fotografiích dokonalý pořádek, takže je nebudete muset dlouze procházet, abyste našli snímek, který hledáte.

Meet Gallery Go, a smart and light photo gallery app

Meet Gallery Go, a smart and light photo gallery app

Aplikace Gallery Go od Fotek Google je v Obchodě Play dva týdny, během kterých zaznamenala více než sto tisíc instalací. O spokojenosti uživatelů svědčí průměrná známka 4,4. Balíček velký jen 10 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 8.1 a novějším.

Gallery
Gallery

Equalizer Pro – ekvalizér pro ideální zvuk

Nelíbí se vám zvuk vašeho telefonu nebo sluchátek? S aplikací Equalizer Pro – Volume Booster & Bass Booster si ho můžete vyladit podle svých představ. Kromě toho dokáže zvýšit maximální hlasitost přehrávaného zvuku.

Equalizer Pro funguje primárně jako ekvalizér – tedy dle Wikipedie „zařízení (nebo jeho část) sloužící k úpravám frekvenční charakteristiky zvukového signálu zesílením či potlačením některých částí akustického spektra, tedy tzv. pásem.“ Jinými slovy: pokud máte rádi pořádné basy, můžete si je nechat zdůraznit.

Autoři aplikace se v Obchodě Play chlubí profesionální technologií dekódování zvuku a videa, která umožňuje velice věrné přehrávání. K dispozici je několik přednastavených zvukových efektů (např. klasický, taneční, folk, heavy metal, hip hop, jazz, pop, rock, akustický, zvýraznění basů, latinská hudba, klavír, R&B), případně si můžete nastavit svůj vlastní.

Aplikace nabízí několik režimů vzhledu a pokud chcete upravovat zvuk častěji, jistě vám přijde vhod připravená sada tří widgetů o rozměrech 1×1, 4×1 a 2×2, které si můžete pro rychlejší přístup umístit na domovskou obrazovku.

Program Equalizer Pro – Volume Booster & Bass Booster je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ho stáhlo přes sto tisíc uživatelů. Jejich pozitivní hodnocení odráží průměrná známka 4,7. Instalační balíček velký jen 4,8 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Equalizer Pro—Bass Booster&Vol
Equalizer Pro—Bass Booster&Vol

Norton Secure VPN – bezpečně na web

Jedním ze způsobů, jak zabránit poskytovateli internetového připojení a provozovatelům webových stránek ve sledování vaší činnosti na webu, je používání virtuální privátní sítě (VPN). Veškerá komunikace v jejím rámci probíhá šifrovaně a nikdo nepovolaný tak nemá šanci monitorovat například to, jaké stránky si prohlížíte.

Přesto i při používání VPN je nutné dbát na svou bezpečnost a soukromí. Klíčový je především výběr poskytovatele, který by měl být dostatečně prověřený a důvěryhodný. To v případě Norton Secure VPN platí beze zbytku – stojí za ní totiž bezpečnostní firma Symantec.

Norton Secure VPN je aplikace, která dokáže ochránit vaše soukromí například při používání veřejných Wi-Fi sítí. Umí také „změnit vaši polohu“ vůči provozovatelům webu a zachovat tak vaši anonymitu. Šifrování veškerých přenášených dat pak pomáhá chránit vaše osobní údaje před hackery. Symantec také tvrdí, že nesleduje, a především neukládá žádné záznamy.

Nutno podotknout, že podobně jako většina konkurentů, není Norton Secure VPN zdarma. Bezplatně však můžete vyzkoušet nabízené funkce a schopnosti v rámci sedmidenní testovací verze. Pak se můžete rozhodnout, zda si pořídíte placený tarif.

Aplikace Norton Secure VPN není sice v Obchodě Play úplnou novinkou, letos se však dočkala důležité aktualizace. Za celou dobu své existence zaznamenala více než pět milionů instalací a o spokojenosti uživatelů svědčí průměrná známka 4,2. Balíček velký 32 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a novějším.

Norton Secure VPN: WiFi Proxy
Norton Secure VPN: WiFi Proxy

SPR Svatební manager & widget

Dnešní přehled zakončíme aplikací pro ty, kteří plánují v dohledné době svatbu. SPR Svatební manager & widget má ambice stát se šikovným pomocníkem, ve kterém najdete vše potřebné pro organizaci svatebního dne.

Autoři v popisku v Obchodě Play jako hlavní funkce a vlastnosti jmenují:

 • Správa svatebního rozpočtu
 • Seznam s uživatelskými úkoly s možností upozornění
 • Seznam svatebních hostů
 • Zasedací pořádek
 • Plán svatebního dne
 • Kontakty
 • Nákupní seznam
 • Seznam svatebních darů
 • Tisk oznámení, plánu svatebního dne
 • Poznámky
 • Plně konfigurovatelný widget
 • Nastavení uvítací obrazovky

Program SPR Svatební manager & widget je v Obchodě Play čtyři týdny a za tu dobu si ho stáhlo více než sto uživatelů. Může se chlubit průměrnou známkou 4,7, která však stojí jen na sedmi hodnoceních. Instalační balíček velký 16 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

SPR Wedding Manager & Widget
SPR Wedding Manager & Widget

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)