Nejnovější aplikace z Google Play #299: widget s kalendářem

Nejnovější aplikace z Google Play #299: widget s kalendářem

Prázdniny se tento týden pomalu ale jistě přehoupnou do své druhé poloviny, a protože tu opět máme pondělí, přicházíme s další várkou čtyř žhavých aplikací z Obchodu Play. Dnes vás čeká aplikace pro výuku čínštiny, program, který zastoupí osobního trenéra, správce stahování a widget s kalendářem.

Character Trainer Chinese – naučte se čínsky

Za novým programem Character Trainer Chinese stojí vývojářské studio USM, které má na svém kontě úspěšné adaptace deskových her Catan a Kahuna. V tomto případě však nejde o hru, ale o aplikaci pro výuku jazyků formou otáčejících se kartiček.

V tomto případě se můžete učit čínské znaky. Nečeká vás přitom žádné únavné memorování nebo nudné učení – nejdůležitější čínské znaky se s touto dobře strukturovanou aplikací naučíte rychle a efektivně. Unikátní systém vizuální výuky vám umožní vybavit si znak, význam a jeho výslovnost zábavnou formou.

Motivující intenzivní kurz byl vyvinut ve spolupráci s Konfuciovým institutem v Mnichově a provede vás krok za krokem k získání základní slovní zásoby. Používá přitom analogie, metafory a vizuální mnemotechnické pomůcky.

Nač se můžete těšit? Zde jsou hlavní funkce a schopnosti aplikace:

  • Cílená, efektivní výuka 288 nejdůležitějších čínských znaků pomocí asociací.
  • Znak, význam, výslovnost a způsob psaní jsou snadno zapamatovatelné.
  • Motivující systém učení pro rychlý pokrok.
  • Funguje na základě moderních poznatků a motivačně-psychologických znalostí.
  • Orientováno na obsah zkoušek HSK 1 a 2.
  • Ideální pro studium, podnikání a cestování.
  • Žádné reklamy a nákupy v aplikaci.

Aplikace Character Trainer Chinese je v Obchodě Play od konce června a za tu dobu si ji zakoupilo jen něco přes deset uživatelů, takže nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 31 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším. Nutno dodat, že se jedná o placenou aplikaci, která stojí 60 Kč.

Character Trainer Chinese
Character Trainer Chinese

321FIT – cvičením ke zdravému tělu

Na hubnutí do plavek už je sice možná pozdě, nicméně udělat něco pro své zdraví a kondici můžete kdykoli. Pomoci s tímto cílem vám může aplikace 321FIT, která funguje jako osobní trenér na principu podobném seznamu skladeb hudebního přehrávače.

Jednoduše si vyberete trénink, který vyhovuje vašemu programu pro daný den, a aplikace vás bude provádět a říkat jaká cvičení mají provádět. Funguje tedy podobně jako skutečný trenér, který se vejde do kapsy a můžete si ho vzít třeba na dovolenou.

Na vás je nastavit si čas vyhrazený pro cvičení a aplikace vám bude následně vyměřovat limit pro jednotlivé aktivity. Pomocí zvukových signálů vás bude informovat, kdy máte skončit stávající a začít s novým cvikem.

321FIT je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenal více než tisíc instalací. Spokojenost stávajících uživatelů odráží průměrná známka 4,3, která však stojí na malém počtu hodnocení. Program velký 24 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

321FIT

Checketry – správce souborů a stahování

Do třetice všeho dobrého tu máme aplikaci Checketry. Jde o program pro vzdálenou správu stahování z telefonu s Androidem, s jehož pomocí můžete na dálku sledovat a ovládat stahování souborů na počítači.

Aplikace tedy spolupracuje s programy, běžícími ve vašem počítači – konkrétně podporuje Steam, EA Origin, BattleNet, torrentové klienty uTorrent a qBitTorrent a webové prohlížeče Google Chrome a Mozilla Firefox.

Na mobilním telefonu tak můžete sledovat průběh stahování – rychlost, zbývající čas a další užitečné informace. Probíhající stahování můžete také řídit – pozastavovat, spouštět, nastavovat maximální rychlost a další parametry.

Aplikace Checketry je v Obchodě Play měsíc a za tu dobu si ji stáhlo přes pět tisíc uživatelů, jejichž evidentní spokojenost dokládá známka 4,9. Instalační balíček velký 27 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a vyšším.

Checketry: File and Download Manager
Checketry: File and Download Manager

Everyday – widget s kalendářem

Chcete mít své denní plány neustále na očích? Pak určitě potřebujete widget s kalendářem, který uvidíte přímo na domovské obrazovce. V Obchodě Play je nespočet různých widgetů, přesto stále přibývají další. Aktuální novinkou je Everyday – Calendar Widget.

Čím chce tento widget s kalendářem v široké konkurenci zaujmout? V první řadě čistým provedením, intuitivním ovládáním a širokými možnostmi přizpůsobení. Widget lze upravit tak, aby tematicky dokonale ladil s prostředím vašeho telefonu.

Everyday – Calendar Widget umí zobrazovat naplánované události v podobě přehledného seznamu nebo měsíčního přehledu. Uživatelsky lze nastavit používané kalendáře, počet zobrazovaných dnů, počet událostí, způsob notifikace i viditelnost událostí.

Tento widget s kalendářem je v Obchodě Play měsíc a za tu dobu zaznamenal více než pět tisíc instalací. Spokojenost stávajících uživatelů odráží průměrná známka 3,7. Program velký jen 2,4 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

Everyday | Calendar Widget
Everyday | Calendar Widget

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)