Nejnovější aplikace z Google Play #297: neotřelé ciferníky pro Mi Band 4

Nejnovější aplikace z Google Play #297: neotřelé ciferníky pro Mi Band 4

Opět tu máme pondělí, což na SvětAndroida.cz znamená, že vám představíme čtyři nové aplikace, které se v posledních týdnech objevily v Obchodě Play. Dnes to budou neotřelé ciferníky pro Mi Band 4, psychická první pomoc, aplikace pro rezervaci dovolené a program, který dokonale nahradí chybějící notifikační LED.

První Psychická Pomoc – rádce do kapsy

Během života se můžeme dostat do nejrůznějších situací, přičemž ty náročnější se mohou podepsat na našem psychickém stavu. Velkému tlaku jsou v tomto směru vystaveni například příslušníci bezpečnostních sborů či různých sociálních služeb. Nejen pro ně je určena nová česká aplikace První Psychická Pomoc.

Dle popisku se jedná o „strukturovaný přístup pomoci ke stabilizaci člověka, který se dostal do náročné životní situace. Obsahem aplikace je kromě rad a postupů i seznam vhodných odkazů a kontaktů.“ Aplikaci vytvořila pracovní skupina Sekce psychologie krizí, katastrof a traumatu při ČMPS ve spolupráci s CZ.NIC z.s.p.o.

Program je v Obchodě Play něco přes dva týdny a za tu dobu si ho nainstalovalo více než sto uživatelů. Průměrná známka 5,0 sice vypadá nadějně, stojí však jen na čtyřech hodnoceních. Balíček velký 7,2 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a novějším.

První Psychická Pomoc
První Psychická Pomoc

Čedok – průvodce vaší dovolenou

Také druhá aplikace dnešního přehledu pochází z českých luhů a hájů. Stojí za ní cestovní kancelář Čedok, a jak slibuje v názvu, hodlá být průvodcem vaší dovolenou. Vybírat budete moci z desítek destinací a několika tisíc hotelů.

Program láká na následující funkce a možnosti:

 • aktuální nabídky Last Minute, All Inclusive, exotika, poznávací zájezdy, rodinná dovolená a mnoho dalšího
 • intuitivní filtry a snadné vyhledávání zajímavých nabídek – např. typ dovolené, hotelový standard, stravování, místo odjezdu
 • vyhledávání nabídek dle mapy světa
 • přístup k nejdůležitějším informacím o hotelu – ohledně odletu, fotogalerii a jiné
 • snadný online rezervační proces
 • platba přes internet

Program Čedok – průvodce vaší dovolenou je v Obchodě Play přesně tři týdny a za tu dobu zaznamenal přes padesát instalací, zatím však nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 4,6 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.1 a vyšším.

Čedok - průvodce vaší dovoleno
Čedok - průvodce vaší dovoleno

MiBand4 – neotřelé ciferníky pro Mi Band 4

Pořídili jste si chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4? Pak jste už možná v jeho nastavení objevili možnost změny designu „ciferníku“. Na výběr je několik desítek různých vzhledů, ale co když se vám žádný nelíbí? Odpovědí je tato aplikace, nabízející skutečně ciferníky pro Mi Band 4.

Co v ní najdete? Další desítky různých designů obrazovky, kterými můžete kompletně proměnit vzhled náramku Mi Band 4. Stačí si vybrat ten, který se vám líbí nejvíc, nainstalovat ho a nastavit ho v aplikaci Mi Fit. Příjemné je, že aplikace zobrazuje živé náhledy, takže můžete posoudit nejen to, jak dané ciferníky pro Mi Band 4 vypadají, ale i jak se chovají v praxi.

Postup je následující:

 1. Otevřete aplikaci MiBand4 – WatchFace for Xiaomi Mi Band 4.
 2. Vyberte si „ciferník“ podle svého vkusu a klepněte na něj.
 3. V následujícím okně klepněte na tlačítko Install.
 4. Pak otevřete aplikaci Mi Fit a přejděte do sekce Profil-Chytrý náramek Mi Smart Band 4-Band display settings.
 5. Přejděte na záložku My band display, zvolte vybraný vzhled a v dalším okně klepněte na Synchronizovat ciferník.

Během několika sekund budete mít úplně jiný, nový, a především neotřelý a neokoukaný vzhled náramku Mi Band 4. A když se vám omrzí, není problém si v aplikaci vybrat jiný. Autor do budoucna plánuje i implementaci vyhledávání.

MiBand4 – WatchFace for Xiaomi Mi Band 4 je v Obchodě Play deset dnů a za tu dobu si ho nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,9 po více než třech stovkách hodnocení dokladuje, s jak vřelým přijetím se tento program setkal. Balíček velký 7,3 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Mi Band 4 WatchFaces
Mi Band 4 WatchFaces

NotifyBuddy – nahraďte chybějící notifikační LED

Aplikaci NotifyBuddy jsme minulý týden krátce po publikaci věnovali podrobnou recenzi. Jedná se o jednoduchý, šikovný, ale velice praktický program, který dokáže nahradit chybějící notifikační LED. K jeho fungování je však potřeba telefon s AMOLED obrazovkou.

NotifyBuddy funguje vlastně úplně jednoduše: v seznamu aplikací si vyberte ty, jejichž oznámení chcete indikovat. Program pak v případě notifikace na zhasnuté obrazovce simuluje blikající LED ve zvolené barvě. Můžete tak mít neustálý přehled o tom, co se na vašem telefonu odehrává.

Program NotifyBuddy – AMOLED Notification Light je v Obchodě Play jeden týden a za tu dobu zaznamenal přes pět tisíc instalací. Jeho průměrná známka je 3,8. Instalační balíček velký 2,1 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 8.0 a vyšším.

NotifyBuddy - Notification LED
NotifyBuddy - Notification LED

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)