Menu

Xiaomi Mi Band 3 recenze: Levný fitness náramek, kterému k dokonalosti chybí už jen kousek

Poohlížíte se po přístroji, který by sledoval vaši denní aktivitu i spánek a motivoval vás k pohybu? A který by zároveň mohl sloužit jako prodloužená ruka ke smartphonu a rovněž prozradil upozornění z telefonu? Příkladem je Xiaomi Mi Band 3. Fitness náramek Mi Band 2 se stal minimálně v našich končinách nejoblíbenějším fitness náramkem na trhu. Jak si ale povede jeho nástupce? Vyplatí se připlácet? Jak si náramek vede s výdrží na jedno nabití? A jak je na tom nový displej? To vám prozradí recenze Xiaomi Mi Band 3.

Obsah recenze Xiaomi Mi Band 3

V jakých barvách se Xiaomi Mi Band 3 prodává?

V malé krabičce jsme tradičně nalezli jen to nejdůležitější – samotný fitness náramek, nabíjecí kabel a řemínek. Černý Xiaomi Mi Band 3 je standardem podobně jako u předchozích generací, Xiaomi však tento týden začalo prodávat i červený a modrý náhradní řemínek. Už dnes ale můžete zakoupit neoriginální náramky v mnoha barvách na čínských obchodech. Pro příklad na GearBestu už lze zakoupit za cenu okolo 25 Kč téměř libovolnou barevnou kombinaci s bílým středem. Stejně tak i ochranné fólie na displej, nabíječku, kožené nebo kovové náramky a další. Výběr je opravdu pestrý.

Xiaomi mi band 3 černý

Provedení fitness náramku Xiaomi Mi Band 3 je stejné jako u předchozí generace, tedy jádro a silikonový náramek. Rozdíly jsou však patrné – třetí generace je o poznání větší, a to hlavně na délku. Horní strana je zaoblená, kvůli čemuž je náramek i o zhruba milimetr vyšší. Stejně jako u předchozí generace jsme se dočkali OLED displeje a dotykového tlačítka pod ním (tím lze aktivovat některé volby nebo třeba ukončit hovor). To však není jediný způsob, jak Xiaomi Mi Band 3 ovládat. Displej je totiž dotykový.

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 3 je voděodolný. Vodotěsnost stanovuje standard 5 ATM, povrchové plavání by náramek měl bez problémů přežít. Risk je ale na vás a stejně tak, jak by se k tomu následně postavil prodejce v případě vniknutí vody. Po dobu recenze Xiaomi Mi Band 3 jsme fitness náramek používali pro běžné koupání a sprchování. Přežil naprosto bez problémů.

fitness náramek Xiaomi Mi Band 3

Pásek sedí na ruce dobře. Vydrží ale delší čas?

Základna v pásku je o něco užší, díky čemuž jsou celkové rozměry s náramkem oproti předchozí verzi srovnatelné. Trochu se však obáváme, aby náramek v tenké části okolo jádra po čase neprasknul. Náramky pro Mi Band 2 jsou přeci jen o něco bytelnější a ani u nich to po čase nebyla žádná sláva. To však ukáže samozřejmě až čas. Jako několikaletí uživatelé Mi Bandu 1 a Mi Bandu 2 pro nás není přechod žádný problém. Na ruce jsme téměř žádný rozdíl po přechodu necítili. Náramek sedí na ruce pohodlně a nikterak netlačí. Zapínání se zdá být zatím pevné a samovolně se nerozepíná. Je samozřejmě otázkou, jak se tento aspekt změní v průběhu času.

Xiaomi Mi Band 3: Jak je na tom čitelnost na slunci?

Displej v případě Mi Bandu 3 si polepšil ve všech ohledech. S úhlopříčkou 0,78″ je o 3 desetiny palce větší než u předchůdce a dokáže zobrazit i o poznání více informací. Jedná se o OLED panel, který má rozlišení 128 x 80 pixelů. Navíc k ovládání krokoměru neslouží jen tlačítko pod ním, ale pro přesun mezi obrazovkami se používá samotný displej. Je totiž dotykový.

Na to je potřeba si trochu zvyknout, a hlavně zezačátku možná nebude Xiaomi Mi Band 3 poslouchat tak, jak byste si zrovna představovali. A čitelnost na slunci? Tou je na tom novinka o poznání lépe než předchůdce, ani tak to ale nestačí. V době recenze Xiaomi Mi Band 3 jsme si slunečných dní užili dost. Na přímém slunci je ale bohužel stále velmi obtížné údaje přečíst. Škoda. Displej se rozsvítí i gestem otočení ruky, což je šikovné. Dá se rovněž v aplikaci nastavit, aby toto gesto fungovalo jen přes den a nebudilo vás tedy v noci. Šikovné.

Xiaomi Mi Band 3 čitelnost na slunci

A co vše dokáže displej zobrazit?

 • Čas, datum a den (lze volit mezi 3 podobami)
 • Počet kroků, vzdálenost, spálené kalorie, hodnotu baterie
 • Srdeční tep
 • Počasí pro aktuální den a 2 dny dopředu
 • Stopky, tichý režim, prozvonění telefonu
 • Notifikace (upozornění)

Xiaomi-Mi-Band-3-displej

Spárování Xiaomi Mi Band 3

Ke spárování fitness náramku Xiaomi Mi Band 3 je potřeba tradičně aplikace Mi Fit, která je zdarma ke stažení v Google Play. Proces probíhá stejně jako u minulých generací a je k němu potřeba využít Xiaomi účet (rovněž zdarma). Po úvodním procesu nám průvodce v češtině prozradí, jak se náramek ovládá. V aplikaci Mi Fit lze mimo jiné sledovat i detailnější statistiky o našem pohybu a spánku. A to včetně historie. Zároveň můžeme nastavit další potřebné parametry náramku (nastavení displeje, notifikací, denní limit kroků, umístění náramku a další).

Funguje Xiaomi Mi Band 3 i na iOS?

Spousta uživatelů se logicky ptá, zda je Xiaomi Mi Band 3 určen pouze pro zařízení s Androidem nebo jej lze využívat i s iPhonem. Tuto možnost jsme otestovali a stejně jako předchozí generace lze i fitness náramek Mi Band 3 používat s iPhonem. Poslouží k tomu znovu aplikace Mi Fit z AppStore. Změna jazyk na anglickou verzi je však možná pouze u Androidu. Řešením je ale půjčit si Android, změnit jazyk a dále pak používat Mi Band 3 v angličtině i s iPhonem. Tak jsme jej používali my krátkou dobu bez sebemenších problémů.

Xiaomi Mi Band 3 a notifikace: Umí toho konečně více?

Už Xiaomi Mi Band 2 vás dokáže upozornit na dění v telefonu a prozradí upozornění téměř ze všech aplikací. Bohužel bez větších detailů, takže si třeba obsah e-mailu nepřečtete. Navíc bez další aplikace neuměl Mi Band 2 zobrazit jméno volajícího, pokud jste měli telefon v češtině. Stejné trable jsme měli i v případě Mi Bandu 3. Na Xiaomi Mi8 v angličtině zobrazil náramek jméno volajícího správně, stejně tak i na iPhonu 7 s českým systémem. V případě Honoru 9 v češtině však jméno nezobrazil. Stále to tedy není 100%, ale může v tom hrát roli i neoficiální anglický systém.

Xiaomi-Mi-Band-3-notifikace

Třetí generace však umí zobrazit mnohem více upozornění a u volání to nekončí. Lze prohlížet i další notifikace, a to i obsah zpráv. V případě rozsáhlejšího e-mailu se lze mezi částmi textu přesouvat táhnutím prstu do stran, zobrazit lze až 3 stránky. Celkově je ale zobrazeno jen 5 posledních notifikací a seznam lze držením prstu na tlačítku na poslední stránce vymazat. Rozsah notifikací lze v aplikaci nastavit i včetně jednotlivých aplikací, které budou upozornění do náramku posílat a které ne. Náramek při příchozí notifikaci zavibruje a ukáže obsah zprávy. Běžně jsme využívali Gmail, Hangouts, Whatsapp a další.

 

Co Xiaomi Mi Band 3 a čeština?

Jak už několikrát v průběhu recenze Xiaomi Mi Band 3 zaznělo, čeština dělá novince problémy. Nejde ani tak o aplikaci Mi Fit, která je již delší dobu lokalizovaná do češtiny a funguje v tomto směru velmi dobře. Samotný fitness náramek však v češtině není. Původně disponoval dokonce čínskou lokalizací, kterou jsme pomocí návodů změnili na angličtinu. S tou lze bez problémů fungovat a pohybovat se v menu náramku. Lze samozřejmě číst i obsah zpráv a upozornění, to už však bez české diakritiky. Místo českých znaků se zobrazují otazníky, což není příjemné. Rozluštit některé zprávy je pak vyloženě složité.

Dá se předpokládat, že podobně jako u hodinek Amazfit Bip dojde k neoficiálnímu českému překladu a podpoře českých znaků. Trochu se ale obáváme, že oficiální cestou tento update jen tak nepřijde. Soudě tedy podle situace se zmiňovanými hodinkami od Xiaomi.

Xiaomi Mi Band 3 heureka

Xiaomi Mi Band 3 čeština – návod (aktualizováno)

Jak jsme předpokládali, čeština do Xiaomi Mi Band 3 se nakonec neoficiálně objevila. K instalaci budete potřebovat soubor s češtinou, který je ke stažení na stránkách geekdoing.com. Pro správnou instalaci češtiny pak postupujte podle tohoto návodu.

Výdrž baterie Xiaomi Mi Band 3: Vydrží opravdu 20 dní?

Papírově se výdrž 110mAh baterie u nové generace mírně snížila, stále je však vyčíslena na 20 dní. Pokud by výrobce slib dodržel, stále se jedná o dobrou hodnotu. Tak dlouho jsme sice na test fitness náramek neměli, po 10 dnech však aplikace ukazovala okolo 50 % baterie. Dá se tedy snadno spočítat, že se k 20 dním opravdu dostaneme. Stejně tak jsme náramek nejspíše používali o něco více než následně běžní uživatelé, takže teoreticky lze dosáhnout i vyšších čísel.

xiaomi mi band 3 katalog

Xiaomi Mi Band 3

1.0
 • Displej 0,78", OLED, 128 x 80 px
 • Operační systém Vlastní
 • Senzory Srdečního tepu
 • Konektivita Bluetooth 4,2
 • Úložiště -
 • Baterie 110 mAh

Bude to ovšem velice závislé na tom, jak náramek budete používat. Pokud vám bude každých 5 minut vibracemi připomínat nějakou událost z telefonu či hovor a denně jej použijete jako budík, může být výdrž i nižší než udávaných 20 dní. I tak je na tom ale Xiaomi Mi Band 3 obecně s výdrží dobře. Nabíjení probíhá již tradičně kabelem s USB konektorem.

Xiaomi Mi Band 3 výdrž

Záznam údajů a spánku

Veškeré sportovní aktivity se ve fitness náramku Xiaomi Mi Band 3 přepočítávají na kroky. Standardně je limit nastaven na 8000 kroků denně. O splnění tohoto cíle vás krokoměr informuje a nabídne vám i porovnání s denním průměrem ostatních uživatelů. A přesnost? Je potřeba počítat s tím, že jsou údaje spíš orientační. Při 3kilometrovém běhu ale i tak naměřil Mi Band 3 trasu jen o cca 100 metrů kratší než telefon s GPS, což je slušné. Spíše, než absolutní čísla je ale lepší porovnávat své denní výkonu mezi sebou. To vám totiž prozradí, jak moc aktivní jste v daný den byli na vaše poměry a s danou přesností náramku.

Přesnost měřiče tepu je ještě více orientační a v praxi podle nás moc nepoužitelná. Údaje jsou většinou o poznání nižší, než odpovídá skutečnost, a při zpocené ruce se přesnost ještě zhoršuje. Je otázkou, zda je vůbec potřeba tento senzor v náramku mít. Pokud by měřil přesně, tak by se samozřejmě hodil. Pokud však plánujete měřit si svůj srdeční tep při sportu a nastavovat si podle něj tempo, na ten v Mi Bandu 3 rozhodně nespoléhejte.

Měření spánku zvládá Xiaomi Mi Band 3 také. Vše se navíc děje zcela automaticky a vy se tak o to nemusíte vůbec starat. Citlivost, kdy přejdete do spánku, je vcelku dobrá, ale někdy samozřejmě stačí nehnutě ležet před usínáním a náramek si už myslí, že spíte. V praxi tak může být doba spánku uváděná náramkem Xiaomi Mi Band 3 o něco delší. Zajímavý je údaj o hlubokém spánku a porovnání s předchozími dny. Údaje z této sekce mohou přispět k tomu, abyste se o váš spánek více zajímali.

Export údajů do Google Fit

Protože se náramek stále páruje s aplikací Mi Fit, nedočkali jsme se žádných novinek v oblasti exportování dat do jiných aplikací. Oficiálně je tak zatím stále podporován jen Google Fit, jehož synchronizaci lze zapnout přímo v nastavení aplikace. Díky Google Fit můžete sdružovat údaje z různých aplikací či sportrackerů. Samotná aplikace má v sobě rovněž možnost měřit aktivity i pomocí GPS v telefonu, krokoměr lze navíc využít pro sledování tepu a třeba upozornění na pomalé tempo apod.

Dostal Xiaomi Mi Band 3 GPS?

Některé spekulace v počátcích hlásaly, že by mohl Mi Band 3 dostat i GPS. Bohužel se tak nestalo, a přestože jsme na to před vydáním ani nespoléhali, uživatelé se na tento fakt často ptají. Co to znamená v praxi? Že výpočet ušlé vzdálenosti je vypočítáván pomocí akcelerometru v náramku a není tedy tak přesný. Zároveň se nám občas přičítají kroky, i když se nepohybujeme, ale jenom třeba hýbáme rukou s náramkem. GPS konektivitou disponují až o něco dražší chytré hodinky Xiaomi Amazfit Bip.

K čemu využít u Xiaomi Mi Band 3 NFC?

Standardní verze Xiaomi Mi Band 3 nenabídne NFC konektivitu, verze s NFC se teprve začne prodávat. Ani náš testovaný kousek tedy touto technologií nedisponuje. Vybavenější verze dostala NFC konektivitu hlavně kvůli možnosti bezdotykového placení. Zatím je však podporováno pouze placení skrze službu MiPay od Xiaomi a není známo, zda se rozšíří i na další služby. Zatím tedy stejně není možné s Xiaomi Mi Band 3 platit přes NFC v našich končinách.

Xiaomi Mi Band 3 cena a dostupnost: Kde jej koupit?

Novinka od Xiaomi je již v prodeji, a to v čínské i mezinárodní (anglické verzi). Při výběru si dejte pozor, kterou verzi daný obchod nabízí. Cena je ale příjemným překvapením, protože ze zahraničí jej zakoupíte za přibližně 750 Kč. Heureka na dotaz Xiaomi Mi Band 3 odpoví, že náramek začínají pomalu nabízet i české obchody. Cena je nepatrně vyšší, ale i tak se dá náramek zakoupit pod 1000 Kč.

Nabízí Xiaomi Mi Band 3 Aliexpress a GearBest?

Mezi první prodejce chytrého náramku patří samozřejmě známé obchody GearBest a Aliexpress, které Xiaomi Mi Band 3 prodávají za částku okolo 700 Kč. Dodání je zpravidla zdarma, a tak oproti českým obchodům prozatím ušetříte. Znovu si ale dejte pozor na verzi náramku. U čínské verze bude potřeba změnit čínský jazyk alespoň na angličtinu, což je možné nyní jenom skrze Android telefon.

Xiaomi MI Band 3 aliexpress gearbest

Srovnání Xiaomi Mi Band 2 vs. Xiaomi Mi Band 3

Logicky se nynější uživatelé náramků Mi Band 2 ptají, zda se vyplatí koupit novější verzi a jaké jsou mezi nimi vlastně rozdíly. Jako dlouhodobí majitelé předchozí generace dokážeme rozdíly zhodnotit dobře. V případě pohodlí při nošení a přesnosti měření denních aktivit jsme příliš rozdílů nenašli. Oba plní své funkce rovnocenně. Největším rozdílem je tak displej, který toho umí oproti předchozí generaci podstatně více.

Rozdílem jsou především notifikace, kde si konečně můžete přečíst i obsah zpráv, e-mailů apod. Vadit ale může absence české diakritiky. Je zde zobrazeno i počasí, hodit se mohou stopky nebo třeba šikovné prozvonění telefonu přímo z náramku, pokud byste jej nemohli najít. I čitelnost displeje je lepší, i když stále ne podle našich představ. Výdrž na baterii je na druhou stranu o něco menší. Pokus vás tedy výše zmiňované funkce zaujaly, nákup nového modelu oceníte. V opačném případě můžete v klidu dále používat druhou generaci.

Xiaomi Mi Band 3 vs Xiaomi Mi Band 2

Srovnání: Xiaomi Mi Band 3 vs. Amazfit Bip

S cenou o něco výše už jsou chytré hodinky Amazfit Bip. V čem se liší a po čem sáhnout? Hodinky Amazfit už jsou funkcemi o poznání dále a kromě lepšího zobrazení notifikací (i když opět bez diakritiky) se mohou pochlubit hlavně GPS lokalizací a displejem, který je vidět výborně na slunci. Překonávají Xiaomi Mi Band 3 paradoxně i svou výdrží na jedno nabití. Je však nutné si uvědomit, že na rozdíl od Xiaomi Mi Band 3 už se opravdu jedná o hodinky a rozměry jsou tedy o poznání vyšší. A to může být důvodem, proč dát přednost fitness náramku, který je na ruce přeci jen menší

Srovnání: Xiaomi Mi band 3 vs. Honor Band 3

Konkurencí může být i Honor Band 3, který na první pohled vypadá velice podobně. Funkcemi se ale podobá spíše starší generaci. Xiaomi Mi Band 3 si totiž poradí lépe s notifikacemi, Band 3 od Honoru nedokáže číst jejich obsah. Zbylé parametry jsou velice podobné. Řešení od Honoru vydrží o něco déle na baterii. Jelikož cenově vychází oba náramky podobně (Xiaomi Mi Band 3 ale půjde cenou dolů), bude výrobek od Xiaomi lepší volbou.

 

Výhody a nevýhody fitness náramku Xiaomi Mi Band 3

Jak Xiaomi Mi Band 3 zhodnotit? Čínská společnost sice žádné velké inovace nepřinesla, fitness náramek si ale bere to nejlepší z předchozí generace a doplňuje některé šikovné funkce. Konstrukce je sice na první pohled o poznání větší, díky menšímu náramku je ale výsledek na ruce podobný. Vodotěsnost nejen zůstala, ale ještě si o něco polepšila (5 ATM). Displej se dočkal vylepšení ve všech směrech a konečně dokáže zobrazit i plnohodnotně notifikace z telefonu včetně obsahu. Přibyly i stopky, počasí nebo možnost prozvonit telefon z náramku. Výdrž je stále dostatečná okolo 20 dní a přesnost měření je podobná jako u předchozí generace.

Negativa vidíme hlavně v čitelnosti displeje na slunci, která je sice lepší než u Mi Bandu 2, ale stále nedostatečná. Prozatím není vyřešena ani podpora českých znaků a náramek zobrazuje otazníky. Jméno volajícího se nám u telefonu s Androidem a češtinou opět nezobrazilo, stejně jako v případě Mi Bandu 2. To se ale ještě může změnit u oficiální verze systému. No a nakonec příliš nevěříme náramku, který je po stranách slabý a podle našeho názoru bude mít tendenci praskat. To ale samozřejmě potvrdí, nebo vyvrátí až čas.

Klady

+ Voděodolná konstrukce (5 ATM)
+ Slušná výdrž na jedno nabití (20 dní provozu)
+ Dokáže zobrazit notifikace i detaily (text e-mailu apod.)
+ Stopky, počasí, prozvonění telefonu
+ Dotykový displej

Zápory

– Horší čitelnost na slunci
– Nezobrazují se české znaky
– Jméno volajícího zatím nefunguje na všech telefonech

 

Komentáře

Plague

Plague 5

30.5.2018 10:39

To NFC znamená možnou podporu Google Pay?

Vanko

Vanko -2

30.5.2018 10:57

Upřímně už XIAOMI nevěřím – mám asi smůlu, ale zrovna MiBand2 pro mne byli velkým zklamáním. Naprosto fušerská aplikace, která po posledních aktualizacích ani neumí smysluplně synchronizovat kroky a spánek. To nemluvím o funkcích, které poskytují konkurenční aplikace – například zobrazení ID volajícího. Ano, existuje na to workaround i v oficiální aplikaci, avšak nativní podpora neexistuje. Nutno dodat, že jsem za dobu, co mám náramek vystřídal 3 telefony, různých značek a u každého se náramek choval jinak.
Za sebe rozhodně doporučuji poohlédnout se po něčem jiném.

MajdyL

MajdyL 4

30.5.2018 12:43

Pokud bude cena v ČR okolo 750,- nebudu váhat a po velmi dobré zkušenosti s Mi band 2 si koupím nástupce. S telefonem Nokia 5 a aplikací Mi Band Master funguje na jedničku. Dokonce i s Microsoft Lumia 550 (windiows 10 mobile) jakž takž fungoval :)

Wortos

wortos 65

30.5.2018 12:50

Abych pravdu řekl největší problém mají xiaomi naramky a hodinky s počitaním kalorii, je nesmysl za den v praci a ve fitku spalit 200Kcal (Amazfit bip , Miband2) všechny mají stejný problém ..navíc ta synchronizace to je jak za dob android 2.3 někdy to trvá i 3 minuty proto jsem zustal u Pebble 2 HR zatím nejlepší co jsem měl. Jinak abych i pochvalil , ty Amazfit Bip maji ale luxusní vydrž baterie.

Roberto_ceco

Bobika 2

30.5.2018 14:18

Tak hlavně, aby neutrpela výdrž baterie, to je společně s cenou, dle mě, gró úspěchu.
Mimochodem s amazfit bip jsem na 27 dnech a zbývajících 8% baterie při průměrných 10.346 krocích denně za posledních 30 dnů a nastaveným měřením srdečního tepu po 10 minutách. Podsvícení mám zapnuté pouze na tlačítko, protože nejlepší čitelnost je právě za silného slunečního svitu.
Ty hodinky jsou zázrak, stejně tak jako jejich náramky, které jsem měl předtím.

MartinP

Martin Prokop 10

30.5.2018 14:40

-Protože NFC nepodporuje většina Xiaomi telefonů, tak bych na to nesázel.
-to že má senzor čistoty vzduchu a hlasové ovládaní je super pro Peking. Ale u mnoha výrobků neudělalo Xiaomi ani pořádný překlad do angličtiny. To se týká zrovna toho hlasového ovládání

Celkově čekám spíše zklamání a dražší, s větší spotřebou , s jim software atd….

V6ak

v6ak 28

30.5.2018 19:29

Google Pay? Zatím jsme jej mohli vidět na zařízeních z rodiny Androidu. Plus web, ale tam asi nebudeme mít podporu NFC. A to je AFAIK všechno.

Kdyby Mi Band 3 podporoval Android Pay, bylo by to mezi náramky jisté prvenství. A obecně i mezi zařízeními, která s Googlem nemají nic společného. Stát se to může, ale moc tomu nevěřím. Když už, tak spíš budou mít po vzoru Garminu vlastní způsob platby.

Pehe2805

pehe2805 0

31.5.2018 19:49

Kdy a kde se dá koupit mimo čr nevíte někdo prosím

Petr_Pospisil

Petr_Pospisil 1

1.6.2018 6:18

Pro mne je Mi Band 2 přesně to pravé, cena/výkon super, výdrž průměr 26 dní. Počkám si na recenze, zatím neuvažuji o změně.

Tomd

Tomd 0

3.6.2018 7:50

MiBand 2 jsem ztratil na běžkách. Nahrazeno Amazfit Bip. Naprosto spokojen. Až neuvěřitelná výdrž baterie. 32 dní a zbývá 34%. Zaple notifikace volání, sms, whatsapp, mail, denně budík, tep jen občas ručně, podsvětlení na tlačítko. Gps vyp. Výborná viditelnost displeje na slunci oproti MiBand 2. Jinak uvádí, že gps by měla vydržet tak 20h, co jsem zkoušel se to zdá být pravda.

Strny

strny -16

4.6.2018 10:42

Rok používám Xiaomi amazfit. Stály mne cca 1600Kč. Výdrž cca 5-7 dní bez GPS. S GPS mi vydržely 4 dny (8 hodin/ den).

Kulatý krásný ciferník, přesná, rychlá, stabilní GPS, která napadá ani v hustém lese/ zamracenem počasí.
Notifikace všech aplikací.
Reflexivní displej.

používám celodenně i na sport.
Poměr cena/ výkon excelentní.

Do vody si je raději sundavam..

Pancho159

3

2.7.2018 6:32

Vidím u Mi Band 3 jednu velkou nevýhodu a to zakulacené hrany. Používáme s manželkou Mi Band 2 a oba máme na náramku ochranné sklo nebo folii. Nechováme se k náramku extra opatrně, ale ani neurvale, přesto je nutné čas od času vyměnit sklo za nové. To u Mi Band 3 nepůjde kvůli zakulacení.

YagoBrno

YagoBrno 1

2.7.2018 11:42

Milá redakce.
Jak dlouho jste porovnávali Mi Band 2 vs Mi Band 3 ?
Mám oba na stejné ruce a každý den Mi Band 2 naměří cca o 20-30% kroků méně. Zaměřil jsem se na to kde ty kroky chybí a jednoduše při jemných krocích po kanceláři a nebo prakticky vůbec nepočítá kroky když něco nosíte.. třeba krabici při stěhování a podobně. Proto jsem jej před časem vyměnil za AMZFIT COR , který je o poznání přesnější.
Momentálně Mi Band 3 měří stejně jako AMAZFIT COR nebo Apple Watch. rozdíl je maximálně 500 kroků podle různé činnosti. Měření z neděle odpovídá přesně takto Mi band 2 8,374 kroků , Mi band 3 11400 kroků a COR 11369 kroků . (vetšinou ale náramek COR naměří cca o těch 200 kroků více.

LivingLegend

LivingLegend -2

3.7.2018 13:17

YagoBrno

Jak porovnáváš víc náramků? to si jako všechny přepneš na jednu ruku?

Pokud ano uděláš na všech ve stejnou chvíli nestavení délky kroků?

Protože pak se dá celkem očekávat rozdíly v měření…

Tomini

Tomini 1

4.7.2018 5:42

Jen jsem nepochopil ten problém s češtinou.
Pokud si náramek zakoupím teď z GearBest(u), tak mi dojde v čínštině. Tudíž ho přehraji podle návodu Vašeho či jiného na internetu, ale co následně?
Když vydají oficiální angličtinu nebo češtinu, budu moct bez jakéhokoliv problému aktualizovat na tu oficiální verzi?
Díky

YagoBrno

YagoBrno 1

4.7.2018 11:39

#LivingLegend

Ano na jedné ruce.
Měním pořadí jak je mám na ruce.
Každopádně nejsem jediný komu Mi Band 2 naměří o 20-30% a i když jsem měl vždy jen jeden tak Mi Band 2 měřil špatně. Když už si toho člověk všimne i když zrovna nemá na ruce všechny náramky je něco blbě.

Pepik31

Josef Kubín 8

19.8.2018 22:28

Používám Xiaomi Amazfit Cor, funkce jako Mi band 3, barevný displej co je dobře čitelný na slunci. Baterie cca 12-16 dní. Mám na tom folii, jinak bych ho v práci brzo zničil. Ten Mi band 3 si objednal kolega, tak jsem zvědav.

Kuldic

Kuldic 0

20.8.2018 0:01

Jen bych rad upozornil redaktora, ze Mi Band 3 se jiz v global verzi prodává a to na Alza.cz, neni tedy pravda, ze se prodávají v ČR kolem 1500 a čínské verze.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 27

20.8.2018 16:43

Kuldic
Děkuji, upraveno. :)

Pepinces

Pepinces 0

20.8.2018 22:25

Já jsem dal svůj mi band 2 mamce a protože jsem byl velice spokojený, zakoupil jsem mi band 3. Co se týče nových funkcí tak palec hore, ale krokoměr mě velice zklamal. Troufám si říct že přidává oproti 2 ce cca 50%kroku. Stačí si mýt ve sprše vlasy a hned je cca 500 kroků navíc. Tohle se mi u 2 nestsvalo. Až jsem žasnul s jakou přesností pracovala. Jsem na vážkách jestli neozelet těch pár nových funkcí a nevrátit se k 2 zpět.

Charrid

charrid 0

24.8.2018 0:06

Mám MI3 od Gearbest asi 3 týdny. Většinou je vše v angličtině ale polovička emailů a notifikací je čínský. Češtinu nepotřebuju ale vlastně nevím jakou verzi mám. Nechci se v tom moc vrtat abych to nezbrickoval. Jo a používám MI Band tools z Hradce Králové, možná že to je problém. Hoch inzeruje že čínštinu řeší ale nekomunikuje. Taky to každou chvíli vypadne. Co s tím?

Tgr

tgr 0

4.9.2018 16:16

Umí náramek přijmout hovor (do sluchátek)?

Petk0

petk0 0

11.9.2018 11:56

charrid daj si cesky fw a vsetky znaky budu ok. neda sa to pokazit, vzdy sa da vratit povodna verzia. Pozor na stare navody na roznych srankach, vzdy si pozri aktualny na geekdoing.com, inak sa lahko zaseknes. Tu je 17 stran diskusii a skusenosti.https://geekdoing.com/threads/czech-firmware.125/
Aktualne je vonku Czech Firmware 1.5.0.2 a pouziva iny postup instalacie ako bol ten povodny na verziu 1.2.5.

Charrid

charrid 0

22.9.2018 13:59

Všechno se samo vyřešilo. Mi Band Tools vydali další verzi a čínština zmizela a angličtina je perfektní Jen malý problém Gmail mi sbírá poštu z ostatních mých účtů u Seznamu a Atlasu a ta se na náramku neobjeví ale ty používám jenom na nepodstatné komunikace takže to nevadí. Jinak všechna upozornění chodí Messenger, SMS, kalendář, Skype a další.

Smejcil22

Smejcil22 0

29.9.2018 17:07

Souhlasím s autorem recenze, že čitelnost na slunci je fakt špatná. Už předchozí model tímto trpěl a je škoda, že se na to výrobce trošku nezaměřil. Každopádně i tak je to super fitness pomůcka za pár korun. A ta výdrž je prostě super. Náramek jsem testoval (https://www.testado.cz/recenze-fitness-naramku-xiaomi-mi-band-3/) dokonce v moři, kde jsem se normálně potápěl a plaval a řemínek i displej stále jako noví. To jen pro ty, kteří třeba přemýšlí, zdali Mi Band 3 vydrží i slanou vodu.

RSS (komentáře k článku)