Menu

Jak nainstalovat český nebo anglický jazyk do Xiaomi Mi Band 3?

navod-cesky-anglicky-jazyk-xiaomi-mi-band-3

Před několika týdny jsme vám přinesli recenzi Xiaomi Mi Band 3, pokud byste si tento nový fitness chtěli koupit již nyní, je velká šance, že si pořídíte čínskou verzi, která není lokalizovaná do angličtiny nebo češtiny. Naštěstí změna do českého či anglického jazyku není nic složitého. V dnešním návodu vám poradíme, jak do Mi Band 3 jednoduše nainstalovat anglický nebo český jazyk.

Český nebo anglický jazyk u Xiaomi Mi Band 3 nainstalujete za chvíli

Už v naší recenzi Xiaomi Mi Band 3 jste si mohli všimnout, že máme na fotografiích náramku anglický jazyk. A to i když jsme měli původně čínskou verzi. Ta je poměrně hodně rozšířená v prvních várkách. Na mezinárodní verzi v angličtině nebo češtině se dostane později. Nicméně neoficiálně se dá změnit jazyk poměrně jednoduše. V oficiální aplikaci se na angličtinu dostalo ve verzi aplikace Mi Fit 3.4.2. Jenže pokud ji chcete mít aktivovanou, musíte mít telefon přepnutý do angličtiny. I to se dá ale obejít. Pokud jde o podporu češtiny, tak zatím musíte využít neoficiální cestu, kterou vám popíšeme níže.

xiaomi mi band 3 anglictina navod

V podstatě stačí jen několik minut času. V první řadě potřebujete originální Mi Fit aplikaci z Google Play. Musíte mí klasicky spárovaný náramek Mi Band 3 s vašim telefonem a aplikací,  V aplikaci si klepněte na Profil, vyberte Mi Band 3, klepněte na Discoverable (Zjistitelný režim) a tuto položku aktivujte.

xiaomi mi band 3 katalog

Xiaomi Mi Band 3

1.0
  • Displej 0,78", OLED, 128 x 80 px
  • Operační systém Vlastní
  • Senzory Srdečního tepu
  • Konektivita Bluetooth 4,2
  • Úložiště -
  • Baterie 110 mAh

Instalace aplikace GadgetBridge

Dalším krokem je instalace aplikace GadgetBridge. Stahujte poslední dostupnou verzi z fóra Geekdoing. Pro instalaci musíte splnit dvě podmínky. Jednak musíte povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Nachází se v nastavení zabezpečení telefonu. Následně APK soubor s upravenou aplikací musíte najít ve své složce pro stažené soubory.

Po instalaci klasicky spusťte novou aplikaci, potvrďte oprávnění a přes tlačítko plus začněte vyhledávat náramek Mi Band 3. Jakmile aplikace náramek objeví, vyberte jej a poté hned klepněte na tlačítko zpět. Na náramku se vám ukáže potvrzení o párování, klepněte na něj pro potvrzení. Pokud je vše v pořádku, tak v GadgetBridge uvidíte náramek jako Connected (Připojeno).

Spárování a instalace nového firmware na Xiaomi Mi Band 3

Dalším krokem je stažení a instalace upraveného firmwaru. K dispozici je velké množství jazyků včetně angličtiny a češtiny. Jakmile máte vybraný firmware staženy ve svém telefonu, otevřete si správce souborů a zde vyberte otevření pomocí aplikace GadgetBridge. V dalším kroku potvrdíte instalaci. A to je vše. Po dokončení instalace máte náramek v požadovaném jazyku. Pokud ještě Xiaomi Mi Band 3 nemáte a přemýšlíte o jeho koupi, doporučujeme navštívit naši recenzi Mi Band 3, kde se věnujeme všem možným aspektům tohoto fitness náramku.

Máte nějaký problém s instalací Mi Band 3 do češtiny nebo angličtiny? Napište nám do komentářů a problém s vámi vyřešíme.

Zdroj: geekdoing.com

 

Komentáře

YagoBrno

YagoBrno 1

2.7.2018 18:14

Předpokládám , že budoucími aktualizacemi se náhradní SW přehraje oficiálním ? je to tak ?
Děkuji

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

3.7.2018 8:52

YagoBrno
Ano.

PavelUngr

PavelUngr 0

3.7.2018 16:20

Tak postup mi bohužel nefunguje, po dokončení párování se nespustí aktualizace firmware. Je nějaký jiný způsob jak to přepnout do angličtiny?

Maty307

maty307 0

3.7.2018 19:50

Už jsem tam měl anglinu Ale po odparovani, odinstalování a nahrání z Obchodu Play se mi tam zase objevila čínština!!!.Oni totiž 29.6aktualizovali v OPley aplikací mi fit na vyšší cislo3.4.2 .Co stím!?

Tosa7494

Tosa7494 0

4.7.2018 21:47

Mám stejný problém jako maty aktualizoval jsem firmware bylo vše anglicky použil jsem origo apku z obchodu a vše zase čínsky… Nevím tedy jestli mám používat neofiko aplikací a nebo je možnost až vyjde aktualizace apky v obchodu že se firmware nahraje anglicky?

PavelUngr

PavelUngr 0

6.7.2018 18:49

Takže pokud máte poslední verzi oficiální aplikaci a jazyk Androidu na angličtinu, tak i náramek funguje v angličtině. Jinak ne a ostatní návody nefungují.

Tom11k

Tom11k 0

11.7.2018 14:13

ani mne to nefunguje poslednom kroku mi to neche aktualizovat

Filipes

Filipes 0

19.7.2018 11:58

Taky mám problém s posledním krokem. Nechce se provést aktualizace. Řekl bych že problém bude v tom, že jsem nejdříve nainstaloval oficiální verzi, která si stáhla nejnovější aktualizaci.
Nevíte jak uvést náramek do továrního nastavení se základním firmware?

Bobacz

Bobacz 0

23.7.2018 17:56

Stejný problém. Po nainstalování zpět aplikace z obchodu play proběhla aktualizace a jazyk se změnil na čínský :(
Nyní už nelze vrátit angličtinu zpět.

Banditta

Banditta 1

28.7.2018 8:38

Ono s novou aktualizaci tam dostali angličtinu, ale musíte mít i v telefonu anglický jazyk :-( , jakmile dáte zpět na cz, v hodinkách máte ihned čínské znaky….. nezbývá než čekat na plnou podporu od Xiaomi.

Holas

Holas 0

3.8.2018 21:50

Dobry den, jak zpatky dostat naramek do tovarniho nastaveni? Prosim pomoooc. :(

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

4.8.2018 22:42

Holas
Běžně to nejde bohužel.

MajdyL

MajdyL 4

23.8.2018 10:30

Na youtube je videonávod jak do Mi Band 3 dostat češtinu. Tímto návodem jsem se řídil a čeština funguje :)

Katvelon

katvelon 0

29.8.2018 18:56

Lze si ponechat jenom tu neoficiální apku a vůbec neinstalovat tu oficiální? Bude to všechno plnohodnotně fungovat?

Houskano

Houskano 0

31.8.2018 6:33

Ahoj,instaloval jsem cestinu a najednou mi žádná aplikace nemůže náramek najít,u času mi svítí preskrtla ikonka Bluetooth.nevim co s tim.delal jsem to podle návodu přes gagdet bridge.co s tím.help díky

Camill

camill 0

1.9.2018 9:48

dopadl jsem jako houskano, z angličtiny přes gadget….. a jsem v čínštině a není schopné se to napárovat a bluetooth vypadá přeškrtnutě….už bych zůstal v AJ, pokud to ještě zprovozním….dá se někde zapínat bluetooth? díky

Camill

camill 0

2.9.2018 23:52

odinstaloval jsem gadget.brige, nešlo spárovat, tak jsem ho znovu nainstaloval, pak už se spojil telefon s náramkem, po připojení se přes gadget se uměl připojit i mi fit, obráceně, tedy jen mi fit spárovat nešel, vypnul jsem telefon, odistaloval gadget a funguje mi fit….češtinu už riskovat nebudu:-)

Ty4r5an

ty4r5an -3

27.9.2018 12:13

Bohužel nefunguje, po nahrání firmwaru je sice band v češtině ale po připojení k mi fit apce se opět nahraje původní anglickej

RSS (komentáře k článku)