Jak nainstalovat český nebo anglický jazyk do Xiaomi Mi Band 3?

navod-cesky-anglicky-jazyk-xiaomi-mi-band-3

Před několika týdny jsme vám přinesli recenzi Xiaomi Mi Band 3, pokud byste si tento nový fitness chtěli koupit již nyní, je velká šance, že si pořídíte čínskou verzi, která není lokalizovaná do angličtiny nebo češtiny. Naštěstí změna do českého či anglického jazyku není nic složitého. V dnešním návodu vám poradíme, jak do Mi Band 3 jednoduše nainstalovat anglický nebo český jazyk.

Český nebo anglický jazyk u Xiaomi Mi Band 3 nainstalujete za chvíli

Už v naší recenzi Xiaomi Mi Band 3 jste si mohli všimnout, že máme na fotografiích náramku anglický jazyk. A to i když jsme měli původně čínskou verzi. Ta je poměrně hodně rozšířená v prvních várkách. Na mezinárodní verzi v angličtině nebo češtině se dostane později. Nicméně neoficiálně se dá změnit jazyk poměrně jednoduše. V oficiální aplikaci se na angličtinu dostalo ve verzi aplikace Mi Fit 3.4.2. Jenže pokud ji chcete mít aktivovanou, musíte mít telefon přepnutý do angličtiny. I to se dá ale obejít. Pokud jde o podporu češtiny, tak zatím musíte využít neoficiální cestu, kterou vám popíšeme níže.

xiaomi mi band 3 anglictina navod

V podstatě stačí jen několik minut času. V první řadě potřebujete originální Mi Fit aplikaci z Google Play. Musíte mí klasicky spárovaný náramek Mi Band 3 s vašim telefonem a aplikací,  V aplikaci si klepněte na Profil, vyberte Mi Band 3, klepněte na Discoverable (Zjistitelný režim) a tuto položku aktivujte.

Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi Mi Band 3

1.0
  • Displej 0,78", OLED, 128 x 80 px
  • Operační systém Vlastní
  • Senzory Srdečního tepu
  • Konektivita Bluetooth 4,2
  • Úložiště -
  • Baterie 110 mAh

Instalace aplikace GadgetBridge

Dalším krokem je instalace aplikace GadgetBridge. Stahujte poslední dostupnou verzi z fóra Geekdoing. Pro instalaci musíte splnit dvě podmínky. Jednak musíte povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Nachází se v nastavení zabezpečení telefonu. Následně APK soubor s upravenou aplikací musíte najít ve své složce pro stažené soubory.

Po instalaci klasicky spusťte novou aplikaci, potvrďte oprávnění a přes tlačítko plus začněte vyhledávat náramek Mi Band 3. Jakmile aplikace náramek objeví, vyberte jej a poté hned klepněte na tlačítko zpět. Na náramku se vám ukáže potvrzení o párování, klepněte na něj pro potvrzení. Pokud je vše v pořádku, tak v GadgetBridge uvidíte náramek jako Connected (Připojeno).

Spárování a instalace nového firmware na Xiaomi Mi Band 3

Dalším krokem je stažení a instalace upraveného firmwaru. K dispozici je velké množství jazyků včetně angličtiny a češtiny. Jakmile máte vybraný firmware staženy ve svém telefonu, otevřete si správce souborů a zde vyberte otevření pomocí aplikace GadgetBridge. V dalším kroku potvrdíte instalaci. A to je vše. Po dokončení instalace máte náramek v požadovaném jazyku. Pokud ještě Xiaomi Mi Band 3 nemáte a přemýšlíte o jeho koupi, doporučujeme navštívit naši recenzi Mi Band 3, kde se věnujeme všem možným aspektům tohoto fitness náramku.

Máte nějaký problém s instalací Mi Band 3 do češtiny nebo angličtiny? Napište nám do komentářů a problém s vámi vyřešíme.

Zdroj: geekdoing.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)