TOPlist

Honor Band 3 recenze: Chytrý náramek pro běžce a plavce

Honor Band 3

Honor Band 3 je chytrý náramek, který zaujme především funkcemi a tréninkovými plány zejména pro běžce a plavce. Náramek je vodotěsný a lze se s ním potopit do hloubky až 50 metrů. Dále vás také čeká detailní sledování spánku a další funkce. Více se dočtete níže.

Obsah recenze

Obsah balení Honor Band 3

Honor Band 3 recenze

Balení vypadá na první pohled velice dobře. Elegantní balení je rozdělené na dvě části. V horní průhledné části najdeme samotný náramek. Tento náramek se vyrábí ve třech barevných kombinacích, a to v černé, oranžové a modré. Do spodní části lze nahlédnout až po rozbalení a najdeme v ní nabíjecí kabel společně s nabíjecí kolébkou a uživatelskou příručkou. I přes to, že se v příručce píše abychom používali výhradně nabíjecí adaptér předepsaný výrobcem, tak ho v balení nenajdete. Součástí je tedy jen to nezbytně nutné.

Honor Band 3 recenze

Vzhled a displej

Náramek na první pohled vypadá velice elegantně. Konstrukce náramku napovídá, že se jedná o sportovní pomůcku. Střední část s displejem je samotné jádro s jedním dotykovým tlačítkem. Gumový pásek vypadá bytelně. K jádru je připevněn na pevno, není tedy odnímatelný. Upínání je velice jednoduché, na jednom konci jsou dva výstupky, které se zacvaknou do druhého konce s dírkami. Nemusíte se tedy bát, náramek vám z ruky nespadne.

Displej je velký 0,91“ s rozlišením 128 x 32 pixelů, což není moc, ale v poměru velikosti displeje postačí. Displej je usazen hodně dovnitř těla. Kvůli tomu je potřeba na něj koukat z přímého úhlu, jinak vám bude rámeček bránit ve výhledu. Je to celkem drobnost, ale budete jí mít na paměti téměř pokaždé, když se na náramek podíváte.

Co se čitelnosti týče, tak ve tmě je vše naprosto v pořádku. Osvětlení je dostatečné i za pološera a čitelnost tedy zůstává uspokojivá. Problém však přichází se silným denním světlem. Venku budete mít s čitelností mnohem větší potíže. Na přímém slunci je náramek téměř nečitelný.

[aps_product_sz id=“454274″]

Propojení s telefonem

Honor Band 3 lze samozřejmě propojit s telefonem pomocí bluetooth. Další nepříjemností je, že vás náramek po spárování donutí stáhnout hned dvě aplikace Huawei Wear a Huawei Health. Na tomhle by měl výrobce zapracovat. Dle našeho názoru by jedna aplikace stačila. Pro připojení náramku je potřeba zařízení s operačním systémem Android 4.4 a vyšší, nebo iOS 8 a vyšší.

Párování probíhá jednoduše. Stačí zapnout bluetooth a Huawei Wear. Aplikace si náramek sama najde a poté vás požádá o potvrzení. Je tedy potřeba nasadit náramek na ruku, poté vás Honor Band 3 vyzve ke stisknutí tlačítka. Poté proběhne propojení s telefonem, které následuje stažení aktualizací. Do aplikace zadáte pár základních dat, jako jsou výška, váha a věk, které zpřesní celé měření. To je z hlediska připojení vše.

Huawei Health
Huawei Health


Správa a nastavení

Huawei Wear slouží jako správa náramku. Najdeme zde rychlý přehled naměřených hodnot, tedy kroky, spálené kalorie a vzdálenost, kterou jste za daný den ušli. Dále v této aplikaci najdeme stav baterie, nastavení budíku, správu upozornění, nebo připomenutí aktivit například z Google kalendáře, což je velice užitečná věc. Lze tu také nastavit funkce typu rozsvítit displej zvednutím zápěstí, nebo to, na jaké ruce náramek nosíme.

Mezi další vlastnosti patří přizpůsobení funkcí. Díky tomu si můžete nastavit, co vám náramek bude zobrazovat a v jakém pořadí. Na výběr je denní aktivita. Na této stránce vidíte počet kroků za daný den. Pokud podržíte tlačítko, zobrazí se detailní přehled. Zde najdete opět počet kroků, čas strávený spánkem, vzdálenost, kterou jste ušli, spálené kalorie, čas strávený fyzickou aktivitou a čas, jak dlouho jste vzhůru. Dále jsou na výběr funkce běh, plavání a srdeční tep, které jsou popsány níže. Tyto aktivity můžete libovolně přidávat, odebírat, nebo měnit jejich pořadí.

Další užitečnou funkcí je chytré probuzení. Pokud si nastavíte budík, Honor Band 3 vás proudí vibracemi v čase, který si zvolíte. Již zmíněná funkce chytrého probuzení funguje tak, že vás náramek vzbudí ve správnou chvíli vzhledem k vašemu spánku. Vstávání by díky tomu mělo být mnohem příjemnější. Čas probuzení se tak může lišit zhruba o 5 minut. Buzení probíhá s předstihem, takže se nemusíte bát, že byste zaspali.

V neposlední řadě aplikace obsahuje sekci TruSleep. Honor Band 3 se může pochlubit propracovanou funkcí sledování spánku, která je certifikovaná střediskem Center of Dynamical Biomarkers ve fakultní nemocnici Harvard Medical School. Co se spánku týče, tak naměřené hodnoty jsou celkem přesné, jen s lehkou časovou odchylkou. Pokud klepnete na „Údaje o aktivitách z náramku“ Otevře se vám aplikace Huawei Health, ve které vidíte vše, co náramek naměřil.

Měření aktivit

V této aplikaci lze sledovat již zmíněný spánek. Zjistíte tu hodnoty hlubokého, lehkého a REM spánku, a to jak konkrétní hodnoty pro daný den, tak průměrné hodnoty za celý týden, měsíc, a rok. Měření spánku je podstatně přesnější, než je tomu u sportovních aktivit, které jsou spíše orientační. Odchylka se může pohybovat řádově až ve stovkách kroků za jediný den. Pro měření srdečního tepu je potřeba mít náramek utažený a za zápěstím, pak jsou výsledky v pořádku. Pokud náramek povolíte, měření srdeční aktivity bude daleko od pravdy.

Zajímavou funkcí je tvorba cvičebního plánu. Tento plán se týká čistě běhání. Tvůrci asi nemysleli na začátečníky, v nabídce jsou pouze vzdálenosti 5 km, 10 km, půlmaraton a maraton. Dále si nastavíte kolikrát v týdnu chcete cvičit a Huawei Health vám navrhne cvičební plán. Honor Band 3 spolupracuje také s aplikací Google Fit. Samotné cvičení pak probíhá tak, že na telefonu zapnete cvičení, poté se vám ukáže vaše aktuální poloha, čas cvičení, uběhlou vzdálenost a spálené kalorie. Po dokončení cvičení se program vypne, nebo ho můžete vypnout ručně.

Také můžete spustit nahodilý trénink, stisknutím tlačítka začít trénink. Zde máte na výběr ze tří aktivit. V tomto případě náramek zvládne sledovat celkem tři různé aktivity. Jsou to běh, chůze a jízda na kole. Bohužel náramek nerozezná aktivitu sám od sebe. Je potřeba mu předem zadat, co má měřit.

Běh a plavání

Náramek má sám o sobě dva módy měření, a to jak pro běhání, tak pro plavání. Co se běhání týče, tak tady je funkce propracovaná daleko víc, než u plavání. Stačí na kartě běh přidržet tlačítko, ihned se spustí odpočítávání a vy můžete začít. V průběhu tohoto cvičení vám náramek ukazuje kroky, čas cvičení, rychlost a spálené kalorie. Cvičení vypnete opět přidržením tlačítka.

Pokud se budeme bavit o plavání, tak tady nám toho náramek sdělí trochu méně. Náramek je vodotěsný a lze se s ním potopit do hloubky až 50 metrů. Tuto funkci asi nevyužijete každý den, ale je fajn vědět, že máte nějakou rezervu. Jelikož samotná voda reaguje na tlačítko, je zde oproti běhání jedna změna, která tento problém řeší vcelku elegantně. Na kartě plavání přidržte tlačítko. Pro spuštění funkce plavání musíte o sebe klepnout klouby na rukou. V průběhu plavání se vám zobrazí pouze čas a spálené kalorie. Cvičení ukončíte opět klepnutím kloubů.

Náramek při sportu nijak nevnímáte. Gumový pásek je velice pohodlný a nikde netlačí. Pokud máte zapnutou funkci rozsvícení displeje pohybem zápěstí, tak počítejte s tím, že náramek vám bude každou chvíli svítit a vibrovat, nemluvě o tom, že při sportovních aktivitách probíhá automaticky i měření srdečního tepu. Baterie dostává při cvičení pořádně zabrat.

Baterie a nabíjení

Jak už bylo řečeno, nabíjecí adaptér v balení nehledejte. Budete si muset vystačit s nabíjecí kolébkou a USB kabelem. Samotné nabíjení probíhá tak, že nabíjecí kolébku přicvaknete k jádru náramku. Do této kolébky se následně zapojí USB kabel. Honor Band 3 se nabíjí z 0 na 100% zhruba hodinu. Při nabíjení jsme si nevšimli žádného nadměrného zahřívání.

Samotná baterie má kapacitu 100 mAh, což se může zdát jako dostatek, pro takový náramek. Výrobce však udává výdrž baterie na jedno nabití více než měsíc. To je celkem daleko od pravdy. Náramek se nám vybil podstatně dříve. Přesněji řečeno ze 100% stav baterie klesl na 10% během patnácti dnů. Náramek tedy reálně vydrží v provozu něco přes dva týdny.

Závěrem pár postřehů

Náramek je na ruce vcelku pohodlný. Zvyknete si na něj velice rychle. Užitečnou funkcí je zobrazení zpráv. Zprávy jsou psané na výšku a stiskem tlačítka se přesunete na další stránku. Tento systém zobrazování se hodí pro delší text, než je displej schopen pojmout.

Doporučujeme však vybírat pečlivě, ke kterým aplikacím dáte náramku přístup. Když chcete s náramkem cokoli udělat, musíte se nejprve proklikat přes všechny zprávy a upozornění. Pokud se chcete jen v rychlosti podívat, kolik je hodin, budete náramek proklínat. Náramek je užitečný pomocník při sportu a měření spánku, ale za cenu, která se pohybuje okolo 1 600 Kč bychom od něj čekali trochu víc. Konkurence je tu hlavně od dalšího čínského výrobce, a to Xiaomi. Mi Band 2 je již sice rok starý, ale stále jde o konkurenci schopný náramek, který je navíc levnější. Pokud pokukujete po něčem novějším, otestovali jsme pro vás fitness náramek Xiaomi Mi Band 3.

Klady

+ vodotěsný do hloubky 50m
+ kvalitní měření spánku
+ pohodlný
+ tréninkové plány
+ spolupracuje s Google Fit a Google kalendářem

Zápory

– potřeba dvou aplikací
– horší výdrž baterie
– vysoká cena
– pozice displeje je hluboko pod krycím sklíčkem
– špatně čitelný displej na sluníčku

Za zapůjčení zařízení děkujeme společností Honor.

Dáváte přednost chytrým náramkům před hodinkami?

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)