Máte novoroční předsevzetí? Propojte si Kalendář Google a Google Fit!

kalendar-google-a-google-fit-ico

Na začátku každého roku praskají posilovny a “fitka” ve švech. Proč? Jednoduše proto, že na Nový rok si lidé dávají nejrůznější předsevzetí, nejčastěji se týkající jejich zdraví a kondice. Pokud patříte mezi ty, kteří sami sobě slíbili, že v roce 2017 shodí nějaké to kilo, nebo posílí svalovou hmotu, možná vás zaujme novinka, kterou přináší vyhledávací gigant Mountain View. Konkrétně jde o možnost propojení aplikací Kalendář Google a Google Fit (příznivci “jablečných telefonů” mohou pro totéž použít Apple Health).

Po aktualizaci se vaše cíle, které si nadefinujete v Kalendáři Google, mohou promítat do Google Fit respektive Apple Health. Když pak zadanou aktivitu splníte – například si půjdete zaběhat – označí se úkol v kalendáři jako splněný. Kromě toho můžete v novém grafickém rozhraní sledovat, kolik vám ještě zbývá ke splnění zvoleného cíle.

Zobrazení průběhu plnění cíle Zobrazení průběhu plnění cíle

Propojení aplikací Kalendář Google a Google Fit

Přidání nového cíle je otázkou několika klepnutí. Stačí v aplikaci zvolit, jakému druhu činnosti se hodláte věnovat, jak často, jak dlouho a v jaké denní době. Stačí si například stanovit, že chcete třikrát týdně běhat. Aplikace Kalendář Google vám pak pomůže s vyhledáním nejvhodnějšího času, kdy se můžete věnovat plnění zvolených předsevzetí.

Propojte si Kalendář Google a Google Fit! Propojte si Kalendář Google a Google Fit!

Nové funkce přicházejí v aktualizaci Kalendáře Google na verzi 5.7, která je v současné době postupně uvolňována. Pokud novou verzi ještě nemáte, měli byste se jí dočkat v následujících hodinách a dnech. Pokud se vám čekat nechce, můžete si instalační balíček stáhnout ze serveru APKMirror. V takovém případě je však nutné povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. 23 MB velký instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Google Calendar
Google Calendar

Budete používat Kalendář Google a Google Fit k tomu, abyste splnili svá letošní předsevzetí? Dejte nám vědět, jak si hodláte počínat, abyste své sliby, dané v prvních minutách roku 2017, splnili!

Zdroje: androidauthority.com, blog.google, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)