Chybí vašemu telefonu notifikační LED? Aplikace NotifyBuddy ji nahradí

Chybí vašemu telefonu notifikační LED? Aplikace NotifyBuddy ji nahradí

Notifikační LED prošla v mobilních telefonech zajímavým vývojem. Po období vícebarevných „blikaček“ přešla řada výrobců jen k jedné (zpravidla bílé) barvě. Část pak od tohoto způsobu upozorňování úplně upustila, takže na některých mobilech tuto součástku vůbec nenajdete. Naštěstí to lze řešit jinak – pokud máte telefon s obrazovkou typu AMOLED, můžete si nainstalovat aplikaci NotifyBuddy.

Obsah článku

NotifyBuddy – alternativa notifikační LED se představuje

Aplikace NotifyBuddy je od neděle 7. července k dispozici v Obchodě Play. Jejím autorem je vývojář, vystupující na diskuzním fóru XDA Developers pod přezdívkou HarshBoy99. Motivací k jejímu vytvoření bylo rozladění z faktu, že jeho telefon OnePlus 6T není vybaven notifikační LED.

Programátor se proto rozhodl využít skutečnosti, že jmenovaný telefon je osazen obrazovkou typu AMOLED, která při zobrazení tmavé barvy nespotřebovává prakticky žádnou energii. Výsledný program vlastně nedělá nic jiného, než že animuje na černém displeji malou blikající LED.

NotifyBuddy (LED notification 1+6T)

NotifyBuddy (LED notification 1+6T)

Program NotifyBuddy přitom není vázán na specifický hardware, takže by měl bez problémů fungovat i na jiných značkách a modelech telefonů s Androidem 8.0 a novějším. Rozhodně však – s ohledem na baterii – doporučujeme používat ho jen na zařízeních s AMOLED obrazovkami.

Zatím pouze beta

Aplikace je teprve ve fázi beta testování, nicméně dosavadní reakce uživatelů, kteří ji již vyzkoušeli, jsou veskrze pozitivní. Autor reaguje na komentáře a připomínky neustálým vylepšováním, z čehož je evidentní, že se snaží odvést co možná nejlepší práci.

Hned na začátek ale musíme podotknout, že aby program NotifyBuddy správně fungoval, je nutné vyladit některá systémová nastavení. Následně je nezbytné povolit a nastavit virtuální notifikační LED zvlášť pro každou aplikaci, což je trochu otravné.

V poslední verzi přibyla možnost nastavení barvy oznamovací LED, globálně pak lze ovlivnit frekvenci blikání a některé další parametry. To je jistě užitečné a může to přispět ke snadnější orientaci, když podle barvy ihned identifikujete aplikaci, která má pro vás nové oznámení.

Jak NotifyBuddy funguje v praxi?

Ještě minulý týden bylo možné aplikaci NotifyBuddy stáhnout pouze z XDA Developers, nicméně od neděle je přístupná i v Obchodě Play, čímž se významně zjednodušuje proces instalace. Po nainstalování autor doporučuje zakázat funkci ambientního displeje („Always on“) a optimalizaci baterie pro tento program. Je také nutné udělit oprávnění pro přístup k oznámením, o které požádá po prvním spuštění.

Ovládání je v podstatě prosté, neřkuli primitivní: můžete procházet a vyhledávat v seznamu aplikací a přepínačem po pravé straně aktivovat notifikaci. Po klepnutí na položku je možné vybrat barvu, kterou bude virtuální LED na obrazovce blikat.

V nastavení, které je ukryto v kontextové nabídce, lze určit interval (od 1 do 10 sekund) a celkovou dobu (od 1 do 120 minut), po kterou bude LED blikat. V tomto směru tedy NotifyBuddy nabízí víc, než většina telefonů s tradiční notifikační LED.

Resumé – ideální náhrada za notifikační LED

Aplikace je minimalistická, jednoduchá a snadno pochopitelná. Velice snadno si v ní můžete nastavit, které aplikace mají být oznamovány a jakou barvou má alternativní LED na obrazovce blikat. Komplikovanější může být jen vypnutí ambientního displeje a deaktivace úsporného režimu. Celkově vzato ale NotifyBuddy nabízí vše, co jsme od něj očekávali.

Po jednom dni v Obchodě Play zaznamenal tento program přes tisíc instalací a spokojenost uživatelů odráží pěkná průměrná známka 4,4. Balíček velký jen 2,1 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 8.0 a vyšším.

NotifyBuddy - AMOLED Notification Light
NotifyBuddy - AMOLED Notification Light

Má váš telefon notifikační LED?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)