Nejnovější aplikace z Google Play #295: nový alternativní launcher

Nejnovější aplikace z Google Play #295: nový alternativní launcher

Máme tu 26. pondělí roku 2019, čímž jsme se přehoupli do jeho druhé poloviny. Mimo toho, že dnes začínají prázdniny, tu máme také další díl seriálu Nejnovější aplikace z Google Play #295. Tentokrát vám představíme aplikaci, která přinese na pozadí plochy mapu a program pro kreslení v rozšířené realitě. Připraven je také nový alternativní launcher a aplikace, díky níž nebudete vyhazovat vysloužilé věci.

Sphaera – tapety s mapou

Tapety s mapou jsou stále populárnější, takže se postupem času objevilo několik aplikací, které umožňují umístění takového obrázku na pozadí pracovní plochy. Jednou ze služebně nejmladších je Sphaera, nabízející celou řadu map s různými přechody a efekty.

Výběr a možnosti nastavení jsou opravdu široké, takže určitě najdete obrázek, který bude korespondovat s grafickým tématem vašeho telefonu. V nabídce nechybí ani tapety, jež jsou z hlediska energetické úspory vhodné pro obrazovky typu AMOLED.

Ovládání je jednoduché: stačí si zvolit místo, které chcete na mapě mít, a vybrat některý z nabízených stylů. Na pozadí svého smartphonu tak můžete mít jedinečný obrátek, kterým budete určitě vyčnívat z davu. Autoři jako hlavní vlastnosti a funkce jmenují:

  • Kreativní, minimální, široké možnosti nastavení.
  • Speciální sekce nejzajímavějších míst.
  • Specifické styly pro AMOLED a OLED displeje.

Tapety s mapou Sphaera jsou v Obchodě Play od konce dubna a jejich cena je 19,99 Kč. Dosud zaznamenaly více než tisíc instalací a zákazníci je hodnotí průměrnou známkou 4,3. Instalační balíček velký 12 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Sphaera - 4K, HD Map Wallpapers & Backgrounds
Sphaera - 4K, HD Map Wallpapers & Backgrounds

DoodleLens – kreslení v rozšířené realitě

S aplikací DoodleLens můžete kreslit obrázky v prostředí reálného světa. Jak je to možné? Relativně jednoduše – prostřednictvím rozšířené reality prostě nakreslíte to, co chcete, a pak to vložíte přes fotoaparát do obrázku reálného světa. Výsledný snímek můžete dle potřeby doladit – pro oživení je připraveno několik úprav a animací.

Své výtvory můžete ve výsledném obraze přesouvat, otáčet, přibližovat i oddalovat. V pokročilém režimu najdete možnost kopírování a opakovaného vkládání vaší kresby. Všechna dílka jsou ukládána, abyste je mohli použít i v jiném prostředí.

Autoři tuto aplikaci označují jako snadný způsob, jak umístit  své fantazie do prostředí reálného světa. Musíme však upozornit, že tento program funguje pouze na zařízeních s podporou Google ARCore, jejichž průběžně aktualizovaný seznam najdete na oficiální stránce.

DoodleLens Preview

DoodleLens Preview

Aplikace DoodleLens stojí 54,99 Kč, je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo přes 500 uživatelů. Jejich jasně převládající spokojenost deklaruje průměrná známka 4,6. 35 MB velký balíček můžete instalovat na telefonech a tabletech s Androidem 7.0 nebo novějším.

DoodleLens
DoodleLens

Shade Launcher – nový alternativní launcher

Do třetice všeho dobrého tu máme nový alternativní launcher Shade Launcher od Amira Zaidiho, který je autorem poměrně známého Rootless Launcheru. Proti předchůdci můžete očekávat několik nových funkcí, jako je widget, se zobrazením všech relevantních oznámení a široká škála přizpůsobení.

Autor v popisku zdůrazňuje, že tento program reprezentuje vše, co by dle jeho názoru měla nabízet domovská obrazovka. Dle jeho slov má Shade Launcher jen vlastnosti, na kterých záleží, ale nepostrádá nic podstatného.

Z mnoha funkcí, možností a schopností jmenujme alespoň některé:

  • Adaptivní sady ikon – možnost výběru z mnoha balíčků ikon v Obchodě Play.
  • Inteligentní nepřečtené události – widget zobrazuje nejdůležitější upozornění v telefonu.
  • Ovládání hudby z widgetu – přeskakování mezi skladbami, pozastavení a opětovné spuštění.
  • Podpora grafických témat – výběr z mnoha grafických motivů launcheru s osobitým stylem.
  • Možnost volby, zda chcete na domovské obrazovce zobrazit 4, 5 nebo 6 sloupců.
  • Podržením ikony aplikace zobrazíte rychlé zkratky, které zpřístupňují vybrané funkce.
  • Možnost umístit aplikace do kategorií, abyste je mohli rychle najít.

Nový alternativní launcher Shade Launcher je v Obchodě Play zhruba jeden měsíc, dosud zaznamenal více než deset tisíc instalací a uživatelé ho hodnotí průměrnou známkou 4,4. Instalační balíček velký 1,9 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Shade Launcher
Shade Launcher

Nevyhazujto – nevyhazujte staré věci

Poslední aplikací dnešního přehledu zamíříme do českých luhů a hájů. Novinka se jmenuje Nevyhazujto, a jak naznačuje název, jejím cílem je zachránit věci, o které by mohl mít ještě někdo zájem, před popelnicí.

V podstatě jde o velmi jednoduché online tržiště, ve kterém několika klepnutími vystavíte věc, které se chcete zbavit. Kromě fotky a popisu musíte uvést další podrobnosti, jako je lokalita, kategorie nebo stav. Inzerát se okamžitě publikuje a zájemci se mohou hlásit přes interní centrum zpráv.

Fungování tohoto programu jsme podrobně popsali v recenzi, která vyšla na našem webu minulý týden. Nejvíce jsme ocenili jednoduché uživatelské rozhraní, ve kterém je zadání inzerátu opravdu velice rychlé. Dovolíme si tvrdit, že přidáním nové položky neztratíte o mnoho více času, než kdybyste ji vyhodili.

Aplikace Nevyhazujto je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo přes sto uživatelů. Jejich spokojenost odráží průměrná známka 3,8. 8,2 MB velký balíček můžete instalovat na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 nebo novějším.

Nevyhazujto
Nevyhazujto

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)