Nejnovější aplikace z Google Play #292: zpěvník v mobilu

zpěvník nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Opět tu máme pondělí a s ním již 292. pokračování našeho seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Dnes vám představíme tři české a jednu zahraniční aplikaci. První je připraven program plný pohádek, následuje aplikace, kterou ocení motoristé a automechanici. Do třetice všeho dobrého je tu digitální zpěvník a zakončíme vyhledáváním ve snímcích obrazovek.

Olmici – pohádka za jogurt

První aplikace dnešního přehledu má tak trochu komerční nádech. Na druhou stranu z marketingového hlediska jde o docela zajímavý způsob podpory prodeje výrobků z nabídky olomouckého výrobce mléčných výrobků OLMA, a. s..

Oč tedy jde? Aplikace Olmici obsahuje padesát klasických českých pohádek s tím, že první lze vyslechnout zdarma, bez jakýchkoli podmínek. Pokud se vám bude líbit, můžete si odemknout další. Jak? Jednoduše: kódem, který najdete pod obalem jogurtů této značky. Stačí ho zadat a odemkne se některá z pohádek. Součástí je i rozšířená realita.

Vývojáři slibují: „Dětem i rodičům se za pravidelné používání aplikace odměníme další zábavou, ale i soutěžemi o pěkné ceny. Aplikace bude pravidelně aktualizovaná, těšit se můžete už dnes!“ Tak uvidíme, zda svým slibům dostojí.

Aplikace Olmici je v Obchodě Play necelý týden a za tu dobu zaznamenala jen něco přes sto stažení a instalací. Z tohoto důvodu zatím nemá k dispozici průměrnou známku. 58 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Olmíci
Olmíci

Auto Kelly e-shop – vše pro auto

Také se druhou novinkou zůstaneme doma – tentokrát se podíváme k jednomu z předních prodejců v oblasti náhradních dílů a autopříslušenství, kterým je firma Auto Kelly a.s.. Ta vydala mobilní aplikaci, kterou navazuje na svůj webový e-shop.

Auto Kelly e-shop jsme vám krátce po vypuštění podrobně představili. Kromě informací o aktuálních akčních nabídkách je k dispozici katalog příslušenství a náhradních dílů. Díky jeho struktuře si i naprostý laik dokáže vybrat správné produkty pro svůj vůz.

Kromě katalogu je připraveno také dobře fungující vyhledávání, seznam poboček a autoservisů společnosti. Pokud se zaregistrujete, což je možné provést přímo v aplikaci, získáte poměrně zajímavé slevy. Ať už se tedy živíte opravou aut, nebo jen potřebujete koupit novou žárovku, můžete tak učinit z pohodlí svého mobilního telefonu.

Program Auto Kelly e-shop je v Obchodě Play necelé dva týdny, během kterých si ho nainstalovalo více než tisíc uživatelů. Jejich převažující spokojenost deklaruje průměrná známka 4,4. Instalační balíček je velký 14 MB a lze ho použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a novějším.

Auto Kelly e-shop
Auto Kelly e-shop

Mango Zpěvník – digitální zpěvník

Blíží se období horkých letních večerů, které jsou pro mnohé neodmyslitelně spojeny s posezením u táboráku a zpěvem písniček za doprovodu kytary. Jenže kdo si má pamatovat všechny texty a akordy? Právě z tohoto důvodu vznikly zpěvníky.

Dnes žijeme v době chytrých telefonů, a ač je pro mnohé představa mobilu u táboráku nepřípustná, razí si cestu i sem. Jedním z důvodů může být aplikace Mango Zpěvník pražského programátora Adama Motvičky.

Ten na oficiálních stránkách programu přesvědčivě popisuje důvod jeho vzniku: „Občas hraju s kamarády na kytaru. Před nějakou dobou jsem ale ztratil všechny své papírové zpěvníky. Tři různé sešity, které jsem dával dohromady od svých 13 let. Při představě, že budu muset dohledat ty stovky písniček znovu, mě jímala hrůza. A to nemluvím o tom, že jsem ani nevěděl, jaké všechny písničky uvnitř těch zpěvníků byly.
A protože jsem programátor, rozhodl jsem se, že si naprogramuji vlastní aplikaci, ve které bych mohl mít všechny písničky pohromadě a nešly už ztratit. Budou na cloudu, a kdykoliv se k nim dostanu. A pak mě napadlo, proč to vlastně nevylepšit, a nenabídnout zpěvník i ostatním.“

Nápad je to jistě pěkný a cílová skupina tak může ocenit přes 50 000 písniček, které lze do zpěvníku vložit z několika českých i světových zdrojů. Texty a akordy je navíc možné synchronizovat mezi počítačem, telefonem a tabletem, takže je budete mít vždy po ruce.

Aplikace Mango Zpěvník je v Obchodě Play necelé čtyři týdny a za tu dobu zaznamenala jen něco přes padesát stažení a instalací. Aktuálně se pyšní známkou 5,0, která však stojí na jediném hodnocení. 3,4 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Mango Zpěvník
Mango Zpěvník

Firefox ScreenshotGo Beta – hledání ve snímcích obrazovky

Za poslední aplikací stojí Mozilla a jde o zatím oficiálně nevydaný program Firefox ScreenshotGo Beta. Jak naznačuje název, jedná s o nástroj pro pokročilou práci se snímky obrazovky, který ocení každý, kdo někdy mezi desítkami či stovkami screenshotů marně hledal ten správný.

Tato aplikace dokáže nejen prohledávat obrázky podle obsaženého textu, ale seskupí všechny vaše sbírky tak, abyste je mohli snadno procházet. Text ve snímcích je automaticky indexován a připraven k vyhledávání, takže stačí zadat klíčová slova do vyhledávacího panelu a rychle najdete požadované soubory.

Jako hlavní funkce a vlastnosti autoři jmenují:

  • Rychlé vyhledávání na základě obsaženého textu.
  • Přehledné zobrazení všech pořízených snímků obrazovky.
  • Schopnost extrahovat text ze screenshotů a jeho zkopírování pro další akce.
  • Plovoucí tlačítko na každé obrazovce je připraveno pořídit snímek kdykoli potřebujete.
  • Možnost třídění snímků obrazovek do kolekcí.
  • Snadné sdílení přes ostatní aplikace.

Program Firefox ScreenshotGo Beta si nainstalovalo více než padesát tisíc uživatelů. Jednoznačnou spokojenost dokladuje průměrná známka 4,6. Instalační balíček je velký 4,2 MB a lze ho použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a novějším.

Firefox ScreenshotGo Beta - Find Screenshots Fast
Firefox ScreenshotGo Beta - Find Screenshots Fast

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)