Nejnovější aplikace z Google Play #291: zkuste si prostředí Xiaomi MIUI

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Máme tu první červnové pondělí a s ním i 291. pokračování našeho pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám v jeho rámci představíme dva průvodce, bezpečný internetový prohlížeč a aplikaci, která vám dá ochutnat prostředí Xiaomi MIUI.

Skanzen Strážnice – průvodce do kapsy

Není tajemstvím, že v rámci našeho cyklu preferujeme programy z domácích luhů a hájů. Za novou aplikací Skanzen Strážnice stojí brněnská firma LWi s.r.o. a její název celkem jednoznačně říká, k jakému účelu je určena.

Autoři proto vystačili se stručným popiskem, ve kterém uvádějí: „Mobilní průvodce Muzeem vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici. Mapa skanzenu, aktuální informace k pořádaným akcím, ceník, kontakty… s touto aplikací budete mít skanzen v kapse.“

Zbývá jen dodat, že aplikace Skanzen Strážnice je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než sto instalací. Zatím však nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 8,6 MB lze použít na zařízeních s Androidem 4.2 a vyšším.

Skanzen Strážnice
Skanzen Strážnice

Tor Browser – bezpečný prohlížeč

Tor Browser je mimořádně bezpečný webový prohlížeč, o kterém na našem webu nepíšeme zdaleka poprvé. Již v září jsme upozorňovali na vydání první testovací alfa verze a tématu anonymní sítě Tor jsme se věnovali i v několika dalších článcích.

Před dvěma týdny se Tor Browser konečně dočkal oficiálního vydání stabilní verze pro Android, která bude zajímat každého, komu není lhostejné jeho soukromí. Sami autoři tento program označují jako „nejsilnější nástroj pro ochranu soukromí a svobody na světě.“

Co vám může tento program nabídnout, na rozdíl od ostatních webových prohlížečů? Je toho docela dost:

  • Prohlížeč izoluje každou navštívenou webovou stránku, aby vás sledovací kódy třetích stran a reklamy nemohly sledovat.
  • Po dokončení procházení automaticky vymaže všechny soubory cookie.
  • Zabraňuje tomu, aby někdo sledoval vaše připojení a věděl, jaké webové stránky navštěvujete.
  • Brání jednoznačné identifikaci na základě takzvaného „otisku prstu webového prohlížeče“.
  • Veškerý provoz probíhá přes nezávislou síť, takže provozovatelé stránek nezjistí vaši skutečnou IP adresu.
  • Budete mít přístup k webovým stránkám, které váš poskytovatel internetového připojení blokuje.

How Tor Browser Protects Your Privacy and Identity Online

How Tor Browser Protects Your Privacy and Identity Online

Tor Browser je zdarma a open source, v Obchodě Play je dva týdny a za tu dobu zaznamenal přes sto tisíc stažení. Spokojenost uživatelů vyjadřuje průměrná známka 4,2. Program velký necelých 43 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a novějším.

Tor Browser
Tor Browser

Visit.More – průvodce památkami

Se třetí aplikací dnešního přehledu se vrátíme do Česka, kde vznikla aplikace Visit.More. Popisek je opět poměrně stručný: „Nechte se provést významnými objekty a památkami Královéhradeckého kraje. Nahlédněte do minulosti technologiemi budoucnosti, poznejte místa, která často zůstávají běžným návštěvníkům skryta.“

Podstatně více o tom, co vlastně tento program nabízí, plyne z komentáře jednoho z uživatelů, který napsal: „Super průvodce po památce a okolí a nejen to, aplikace obsahuje model celého areálu a jednotlivých soch, které se dají promítnout doma na podlaze a osvěžit si tak vzpomínky a prozkoumat detaily na které by člověk třeba vůbec nepřišel. Moc hezké.“

Visit.More – The mobile tourguide platform

Visit.More - The mobile tourguide platform

Zbývá doplnit, že aplikace Visit.More je v Obchodě Play jeden měsíc a za tu dobu zaznamenala více než 500 instalací. Očividnou spokojenost uživatelů naznačuje známka 4,6. Instalační balíček velký 59 MB lze použít na zařízeních s Androidem 7.0 a vyšším.

Visit.More
Visit.More

MIUI-ify – okuste prostředí Xiaomi MIUI

Většina výrobců upravuje uživatelské prostředí svých telefonů k obrazu svému. Zpravidla tak činí prostřednictvím takzvané grafické nadstavby, která běží nad operačním systémem Android. Populární čínský výrobce Xiaomi na své telefony instaluje nadstavbu MIUI, vyznačující se některými specifickými rysy.

Prostředí Xiaomi MIUI se liší například v notifikační oblasti, což je také místo, kde se inspirovala poslední aplikace našeho přehledu, pojmenovaná prostě MIUI-ify. S ní můžete přesunout oznamovací lištu do dolní části obrazovky a vybrat si vlastní nastavení dlaždic rychlého přístupu.

Autor Tom Bayley svou aplikaci představuje slovy: „MIUI-ify poskytuje hladký, rychlý a nativní pocit rychlého nastavení a panelu oznámení z prostředí Xiaomi MIUI 10 ve spodní části obrazovky, což vám umožňuje přepínat nastavení, jako je Wi-Fi, Bluetooth, blesk a mnoho dalších, stejně jako přidávání zástupců aplikací a webových stránek.“

Silnou stránkou této aplikace jsou široké možnosti přizpůsobení – kromě změny grafického motivu budete mít rychlý přístup k oznámení, připraveno je přes 40 různých nastavení. Ovlivnit lze například počet řádků a sloupců s dlaždicemi nebo skrýt oznámení vybraných aplikací.

Aplikace MIUI-ify – Notification Shade je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenala přes tisíc stažení. Spokojenost uživatelů vyjadřuje průměrná známka 4,4. Program velký jen 4,2 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

MIUI-ify: Custom Notifications
MIUI-ify: Custom Notifications

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)