Nejnovější aplikace z Google Play #290: česká autodiagnostika

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Máme tu zase pondělí, což pro většinu znamená začátek dalšího pracovního nebo školního týdne. Abychom vám alespoň o něco ulehčili start, připravili jsme pro vás další pokračování našeho seriálu, ve kterém představujeme nejnovější aplikace z Obchodu Play. Tentokrát na vás čeká slovenská televize, fakturační aplikace, česká autodiagnostika a na závěr program pro budoucí myslivce.

TV JOJ – televize v mobilu

Soukromá slovenská televizní stanice TV JOJ vydala svou novou mobilní aplikaci pro operační systém Android. Autoři v Obchodě Play uvádějí: „Stačí vám dva kliky a dostanete se ke svým oblíbeným seriálům, zábavným pořadům, nebo zpravodajství.“

Aplikace TV JOJ nabízí živé vysílání všech svých stanic – tedy JOJ, PLUS, WAU a huste.tv. Kromě toho je její součástí kompletní archiv původní tvorby, jakož i bonusové materiály ke všem seriálům, které nikde jinde na webu nenajdete. Bonusem je možnost vytvořit si skupinu, kam si zařadíte své oblíbené programy, které pak najdete na jednom místě.

Nová aplikace TV JOJ je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací. Převažující spokojenost uživatelů dokladuje průměrná známka 4,0. Balíček velký 6,5 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a novějším.

iDoklad – fakturace odkudkoli

Pokud podnikáte a vystavujete faktury, pak možná znáte jednoho z poskytovatelů „cloudového účetnictví“ iDoklad. Ten nedávno přišel s novou aplikací pro Android, díky které budete moci vystavovat faktury odkudkoli na světě.

Proč byste něco takového mohli potřebovat? Dle autorů třeba proto, že: „Stačí připojení k internetu, aplikace iDoklad a máte své faktury neustále u sebe. Přehledně a na pár dotyků.“ Stačí se zaregistrovat, stáhnout aplikaci a můžete začít fakturovat.

S mobilní aplikací iDoklad:

  • vystavíte a odešlete fakturu v PDF za pár vteřin,
  • máte neustále po ruce všechny své vydané faktury,
  • snadno spravujete své kontakty a přidáváte nové,
  • můžete přidávat a upravovat položky ceníku
  • a jednoduše stáhnete faktury do účetního systému.

iDoklad: usnadní vaše podnikání

iDoklad: usnadní vaše podnikání

Nová mobilní aplikace iDoklad je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu ji stihlo vyzkoušet jen něco přes sto uživatelů. Zatím tedy nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 24 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

iDoklad
iDoklad

SX OBD – česká autodiagnostika

Do třetice všeho dobrého je tu nástroj, který využije každý, kdo má OBD II adaptér – tedy zařízení, které se připojuje ke speciálnímu konektoru v autě a následně dokáže komunikovat s řídícími jednotkami a například zjišťovat závady.

Za SX OBD stojí liberecká firma TorriaCars s.r.o., která v Obchodě Play deklaruje: „Nová OBD2 aplikace SIXTOL SX OBD funguje na všech vozech s OBD2 normou. Při vývoji byl otestován hardware SX1 SIXTOL, který je tak s programem plně kompatibilní. Aplikace se vyznačuje vysokou spolehlivostí a velmi přívětivým uživatelským rozhraním…“

Česká autodiagnostika umí komunikovat s adaptéry přes Bluetooth a/nebo Wi-Fi. Aktuálně podporuje čtení a mazání chyb, měření hodnot a zobrazení informací o vozidle. Do budoucna se připravují například grafy, monitory hodnot, ukládání snímků a další funkce.

Podporované automobily:

  • americké vozy od roku 1996
  • evropské benzínové vozy od roku 2000
  • asijské vozy od roku 2000
  • evropské dieselové vozy od roku 2003/4

Česká autodiagnostika SX OBD je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu zaznamenala jen něco přes deset instalací. Zatím tedy nemá k dispozici průměrnou známku. Balíček velký 8,5 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Pokud se chcete o diagnostice automobilů dozvědět více, doporučujeme náš zevrubný článek Torque Pro: Profesionální diagnostika automobilu z Androidu či recenzi Chytré auto od T-Mobile: Dobrá myšlenka, nevyužitý potenciál.

SX OBD
SX OBD

Myslivost poznávačka – zvířata a zbraně

Dnešní přehled zakončíme v českých lesích a hájích, a to doslova. Aplikace Myslivost poznávačka je totiž určena všem milovníkům přírody, primárně si však klade za cíl připravit nové adjunkty na poznávačku zvěře, která je součástí zkoušky znalostí z myslivosti.

Obsahuje více než 1300 obrázků a obsáhlý slovník mysliveckých výrazů, byla navržena tak, aby se dala pohodlně používat jednou rukou typicky v dopravním prostředku MHD bez nutnosti připojení k internetu. Soubor obrázků v jednotlivých testovacích okruzích byl vybrán dle knihy „Penzum znalostí z myslivosti“.

Nová mobilní aplikace Myslivost poznávačka je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu ji stihlo vyzkoušet jen něco přes deset uživatelů. Průměrná známka 5,0 vypadá rozhodně nadějně, stojí však jen na čtyřech hodnoceních. Instalační balíček velký 69 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Czech hunting license (Myslivost poznavacka)
Czech hunting license (Myslivost poznavacka)

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)