Nejnovější aplikace z Google Play #289: poslech písniček z mobilu

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Máme tu 20. květen, který je současně také dvacátým pondělím roku 2019. To se vám budeme snažit okořenit v pořadí již 289. výběrem nejnovějších aplikací z Obchodu Play. Tentokrát to bude aplikace pro poslech písniček z mobilu, dále program pro hledání zaměstnání a správce souborů. Přehled zakončíme programem na ověření identity.

YouTube Music – poslech písniček z mobilu

V případě YouTube Music nejde o novou aplikaci v tom smyslu, že by se nedávno objevila v Obchodě Play – tam existuje od listopadu 2015. Až do minulého týdne však byl tento program na poslech písniček z mobilu českým uživatelům zapovězen. Situace se změnila v úterý 14. května večer, jak jsme informovali ve článku YouTube Premium a Music konečně v Česku.

YouTube Music je hudební aplikace a služba, díky které snadno najdete svou oblíbenou hudbu a objevíte novou. Program poskytuje doporučení na základě vašeho vkusu, vyposlechnutých písniček a trendů. V bezplatné verzi musíte počítat s reklamami a nefunguje poslech z aplikace běžící na pozadí či při zamknutém telefonu.

V Obchodě Play jsou popsány tyto klady a funkce:

  • Hudební služba, která vám nabídne skladby vašich oblíbených autorů.
  • Snadno najdete svá oblíbená alba, singly, živá vystoupení, převzaté skladby a remixy.
  • Získejte doporučení podle vkusu, místa a denní doby.

V placené verzi Premium, která přijde na 149 korun měsíčně, je poslech písniček z mobilu zcela bez reklam, hudbu je možné přehrávat i se zamknutou obrazovkou nebo při používání jiných aplikací. Kromě toho lze oblíbené skladby a seznamy skladeb stáhnout a poslouchat i bez připojení k internetu.

Aplikace YouTube Music má na svém kontě více než sto milionů instalací a soudě ze známky 4,1 naplňuje představy uživatelů. Instalační balíček velký 23 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a novějším.

YouTube Music
YouTube Music

Práce v Česku – najděte si práci

Se druhým programem dnešního přehledu se podíváme do našich končin, konkrétně k vývojáři Ondřeji Pšenčíkovi, jehož čtvrtá aplikace, publikovaná v Obchodě Play, nese prostý název Práce v Česku. Jak naznačuje už její název, nabízí způsob, jak si najít nebo zadat novou práci.

V aplikaci budete mít k dispozici tisíce pracovních nabídek z otevřených zdrojů i řadu exkluzivních nabídek. Pochopitelně nechybí vyhledávání  pomocí mnoha podmínek, díky kterému najdete práci podle svých přání a představ.

Kontaktovat potenciálního zaměstnavatele lze přímo z programu emailem, tak i telefonicky (pokud na sebe firma zadala kontakt). V případě elektronické komunikace se otevře průvodce motivačním dopisem, kde lze přejít k odesílání emailu buď přímo nebo s předvyplněným dopisem.

Aplikace Práce v Česku je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenala přes padesát instalací. Průměrná známka 4,0 vypadá dobře, leč zatím stojí jen na třech hodnoceních. 10 MB velký balíček je možné instalovat na zařízení s Androidem 6.0 a novějším.

Dungado - práce na webu i v mobilu
Dungado - práce na webu i v mobilu

AX file Explorer – správce souborů

Do třetice všeho dobrého tu máme správce souborů s prostým názvem AX file Explorer, za kterým stojí WODO Apps. Má jít o jednoduchou aplikaci s mnoha funkcemi, které můžete potřebovat při správě souborů v interní paměti telefonu nebo na paměťové kartě.

Hlavní funkce AX file Exploreru v bodech vypadají následovně:

  • Kategorie: soubory jsou organizovány do kategorií podle svých formátů.
  • Čistič: uvolní úložiště odstraněním mezipaměti a nepotřebných souborů.
  • Cloudové disky podporují: Disk Google, DropBox, Box a Microsoft OneDrive.
  • Vlastní barvy: nastavte si a používejte v aplikaci svou oblíbenou barvu.
  • Přístup z PC: přistupujte ke svému telefonu z počítače pomocí protokolu FTP.

AX file Explorer je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenal více než 50 tisíc instalací.  Soudě ze známky 4,3 představy uživatelů splňuje dostatečně. Instalační balíček velký jen 5 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.2 a novějším.

EU file Explorer - Manager, Commander
EU file Explorer - Manager, Commander

GoPay ID – ověření identity

A na závěr se zase vracíme do naší domoviny, jmenovitě k provozovateli jedné z platebních bran – GOPAY s.r.o.. Nová aplikace GoPay ID vám umožní ověřit svou totožnost, abyste mohli používat stránky, které toto ověření vyžadují (např. online sázení). Díky této mobilní aplikaci můžete snadno pořídit a odeslat kopie svých dokladů k ověření.

Aplikaci budete potřebovat k ověření totožnosti pomocí GoPay ID, pokud si vyberete možnost nahrání potřebných dokladů prostřednictvím mobilní aplikace. Stačí ji jen stáhnout a pokračovat dle instrukcí. V budoucnu chtějí autoři umožnit vyřízení celého procesu ověření totožnosti a uložení digitální identity pro další služby.

Aplikace GoPay ID je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala přes padesát instalací, zatím však nemá žádná hodnocení, a tím pádem ani průměrnou známku. 10 MB velký balíček je možné instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

GoPay ID
GoPay ID

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)