Nejnovější aplikace z Google Play #286: snadný pronájem auta

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Máme tu 18. pondělí roku 2019 a s ním také 286. pokračování našeho pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme věrnostní aplikaci drogerií ROSSMANN a program pro snadný pronájem auta. Dále tu máme novinku od společnosti IKEA a na závěr jednoduché mytí auta s mobilem v ruce.

ROSSMANN CLUB – slevy v drogeriích

Začneme v českých luzích a hájích a patrně potěšíme zákazníky, kteří nakupují v prodejnách drogistického řetězce ROSSMANN. Tato firma totiž na počátku minulého týdne uvolnila novou mobilní aplikaci ROSSMANN CLUB.

Jedná se o aplikaci, jejímž prostřednictvím se můžete stát členy věrnostního klubu. Následně budete moci čerpat s tím související výhody, jako jsou slevy a sbírání bodů, které lze vyměnit za různé bonusy. Pro mnohé bude jistě zajímavý kupón na 20% slevu za registraci, další kupóny pak získáte za věrnost nebo k narozeninám.

Autoři jako hlavní výhody aplikace jmenují:

  • Získejte zákaznickou kartu v mobilu a s ní i speciální slevy a bonusy.
  • Využijte slevy z dětského programu Rossmánek.
  • Mějte přehled o aktuálních slevách z letáku.
  • Inspirujte se ROSSMANN tipy na líčení a trendy zdravého životního stylu.
  • Informace o všech prodejnách ROSSMANN mějte vždy po ruce.
  • Kartu v aplikaci můžete využít i bez připojení k internetu.

Aplikace ROSSMANN CLUB je v Obchodě Play necelý týden a za tu dobu si ji stihlo nainstalovat více než pět tisíc zákazníků. Průměrná známka 5,0 vypadá skvěle, případné nadšení však chladí fakt, že je založena jen na jedenácti hodnoceních. Balíček velký 9,6 MB si můžete nainstalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

ROSSMANN CLUB
ROSSMANN CLUB

Anytime Carsharing CZ – snadný pronájem auta

Krátkodobý pronájem všelijakých dopravních prostředků je v současné době hitem. Půjčit si můžete třeba kolo, elektrickou koloběžku, ale i auto. Anytime Carsharing se od většiny konkurentů liší tím, že pronájem auta (v jedné z variant) účtuje po minutách.

Začněme tím, že cena začíná na 1,99 korunách za minutu, ovšem tato sazba platí jen v určitých hodinách. Podmínky pro zapůjčení jsou poměrně jednoduché: musí vám být více než 21 let a musíte vlastnit řidičský průkaz skupiny B nejméně dva roky.

Auto si lze vypůjčit na území hlavního města, jet s ním můžete kamkoli v rámci ČR, ale musíte ho vrátit do Prahy. K dispozici je stovka úplně nových hybridních vozů Toyota Yaris 2019 s automatickou převodovkou a parkovacími kamerami.

K dispozici je několik tarifů s pronájmem účtovaným po minutách (bez omezení kilometrů) nebo na celý den (se 110 km/den). Příjemné je, že není potřeba žádná záloha ani papírování, případný servis, tankování a mytí jde na účet provozovatele.

Služba je určena:

  • Pro ty, kteří se rozhodli strávit víkend mimo město;
  • Pro ty, kteří jsou často vysláni na pracovní cesty;
  • Auto k zapůjčení je pohodlná alternativa taxi a veřejné dopravě;
  • Pro volnočasové aktivity, výlety po Praze a okolí.

Pokud tedy potřebujete dojet z bodu A do bodu B, nechcete se mačkat v hromadné dopravě ani platit za taxík, je pronájem auta jednou z dalších alternativ. V tomto případě je vše zjednodušeno především absencí zbytečné byrokracie.

Aplikace Anytime Carsharing CZ je v Obchodě Play k dispozici od konce března a za tu dobu si ji nainstalovalo více než tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,4 zatím stojí na 25 hodnoceních. Instalační balíček velký 11 MB můžete použít na telefonech s Androidem 4.1 a vyšším.

Anytime Carsharing CZ
Anytime Carsharing CZ

IKEA Better Living – pro lepší život

Z naší vlasti se přesuneme do Švédska, kde sídlí nábytkářský gigant IKEA. Tato firma se zabývá nejen výrobou nábytku, ale stále více také ekologií a trvalou udržitelností. A právě do této kategorie spadá nový program „pro lepší život“ – IKEA Better Living.

V aplikaci najdete tipy na to, jak se chovat k naší planetě ohleduplněji. K dispozici jsou například informace o nejrůznějších aktivitách s vypočítaným dopadem na životní prostředí, bonusy, videozáznamy a užitečné odkazy.

Hlavní myšlenka však spočívá v soutěživosti. V rámci aplikace můžete povzbuzovat své přátele tím, že budete sdílet informace o tom, co děláte a sledujte. Ekologický dopad vašeho chování a počínání na planetu lze sledovat prostřednictvím statistik.

Jinými slovy jde o takovou sociální síť, kde se můžete dělit s podobně smýšlejícími lidmi o to, jak jste se přičinili o lepší životní prostředí.  Při každém zapsání aktivity dostanete body, které odpovídají vlivu na vaši peněženku a ekologii.

Aplikace IKEA Better Living je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ji stihlo nainstalovat více než tisíc uživatelů, nicméně zatím nemá publikovanou průměrnou známku. Balíček velký 9,6 MB si můžete nainstalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

IKEA Better Living
IKEA Better Living

MOL Wash – mytí auta s mobilem v ruce

Možná poněkud nepochopitelně vydává firma Superoperator další aplikaci, ze které si můžete objednat umytí automobilu v myčce, aniž byste museli vystupovat z auta. Vzhled a princip fungování je přitom zjevně identický, jako v aplikaci Superoperator CZ, o které jsme psali ve článku Otestovali jsme automyčku, kvůli které nemusíte vystupovat z auta.

Jak naznačuje už název MOL Wash, přes tuto aplikaci si můžete nechat umýt auto v myčkách řetězce čerpacích stanic MOL. Popisek v Obchodě Play říká: „Aplikace MOL Wash umožňuje ovládat myčky aut v síti MOL pomocí chytrého telefonu. Již nemusíte vystoupit z vašeho auta! Díky aplikaci myčku plně ovládáte i on-line platíte.“

Princip je jednoduchý: nejprve se přímo v aplikaci podíváte na obraz z kamery, zda před myčkou není velká fronta. Následně se můžete nechat navigovat, přijedete před zvolenou myčku, zvolíte si program a po rozpoznání registrační značky můžete vjet rovnou do mycí linky.

Vše tedy funguje stejně, jako jsme popsali ve výše odkazovaném článku. Aplikace bude vyhovovat každému, kdo z nějakého důvodu nechce nebo nemůže vystupovat z auta. Vše si nastavíte na telefonu, platba probíhá přes zadanou platební kartu.

Aplikace MOL Wash je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo jen něco mezi deseti a padesáti uživateli, nicméně zatím nemá publikovanou průměrnou známku. Instalační balíček velký 24 MB můžete použít na telefonech s Androidem 4.1 a vyšším.

MOL Wash
MOL Wash

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)