Otestovali jsme automyčku, kvůli které nemusíte vystupovat z auta

Superoperátor - myčka aut

Pokud si chcete nechat umýt auto, vypadá to zhruba následovně: přijedete k čerpací stanici, vystoupíte, (někdy) vystojíte frontu, zvolíte program, zaplatíte a dostanete útržek či plastovou kartičku. Pak nasednete do auta, popojedete k myčce, opět vystoupíte, vložíte útržek či kartu do stroje, nastoupíte a vjedete do myčky. Jde to i jednodušeji a rychleji: s aplikací Superoperator si automyčku objednáte i zaplatíte z mobilu.

Obsah článku

Co Superoperator slibuje?

Asi nejvíce informací o službě Superoperator načerpáte na oficiálním webu, kde se mimo jiné dozvíte, že díky mobilní aplikaci nemusíte kvůli mytí z auta vystupovat. Prostě si zobrazíte síť partnerů, zvolíte automyčku, podíváte se kamerou, zda je v provozu a jestli u ní není fronta. Pak přijedete, vyberete si program a (po sklopení zrcátek a odmontování antény) vjíždíte rovnou do myčky.

Jako hlavní výhody jsou jmenovány:

  • Jednoduché používání přes mobilní aplikaci.
  • Žádné kódy, papírové útržky ani plastové karty.
  • Bezpečná platba platební kartou.
  • Zákaznický servis.

Jak používat aplikaci Superoperator CZ

Jak používat aplikaci Superoperator CZ

O aplikaci Superoperator jsme na našem webu poprvé informovali na začátku března ve 278. díle našeho pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play.

Registrace

Prvním krokem po spuštění je registrace, probíhající zadáním e-mailové adresy. Následuje nabídka založení nového účtu, který můžete mít buď jako zákazník (platí kartou za každé mytí), nebo jako firma (platí měsíčním paušálem a má mytí neomezené).

Dalším krokem je přidání platební karty, která bude používána pro zaplacení za poskytnuté služby. Tu můžete zadat buď ručně, nebo jednoduše jejím naskenováním – v takovém případě stačí na kartu zamířit fotoaparátem telefonu.

Ve třetím kroku zadáte své jméno, příjmení, telefonní číslo a potvrdíte e-mailovou adresu. Volitelně si můžete nechat zasílat marketingová sdělení o slevách a speciálních nabídkách. Klepnutím na tlačítko Hotovo současně vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami, které si můžete přečíst i na webu.

Vybíráme automyčku

Dalším úkolem je výběr myčky, do které se svým čtyřkolovým miláčkem pojedete. Nabídka obsahuje přes stovku myček v rámci prakticky celé republiky. V Praze jich je šestnáct, v Brně pět, v Ostravě tři. Po výběru konkrétní myčky se můžete kamerou podívat na prostor před ní, zjistit otevírací dobu a maximální povolené rozměry auta.

Před prvním mytím je vaším úkolem zadání údajů o vozidle. Důležitá je především registrační značka, na jejímž základě vás myčka pozná. Poté již můžete vybírat z nabízených mycích programů, které jsou podrobně popsány. Příjemná, i když asi ne vysloveně zásadní, je desetikorunová sleva na všechny programy u Benziny.

Na danou myčku se můžete nechat navigovat, podporovány jsou však jen Mapy Google. Po příjezdu si zvolíte program, zastavíte tři metry od vrat a počkáte, až kamera načte registrační značku vašeho auta. To je věc, kterou jsme samozřejmě museli vyzkoušet v praxi.

Testujeme automyčku

Test jsme provedli v pátek 5. dubna v odpoledních hodinách a vybrali jsme si myčku na ulici Horní v Ostravě, kde podle záběru z kamery nebyla fronta. Po příjezdu na místo situace odpovídala – před myčkou skutečně nikdo nečekal. Zvolil jsme tedy program Komfort+ za 239 korun a se spuštěnou aplikací najeli k bílé čáře před vjezdem.

Kamera nás identifikovala asi během dvou sekund a na obrazovce se objevila možnost zahájení mytí. Vjeli jsme tedy do myčky, vypnuli motor a potvrdili svůj záměr. Následovalo překvapení: aplikace po nás chtěla zadat platební kartu. Tu jsme ale zadávali už při registraci, takže jsme byli mírně vykolejeni.

Kartu jsme tedy nakonec zadali znovu, nicméně aplikace se tím uvedla do výchozího stavu, kdy čekala na příjezd před myčku. Museli jsme tedy vycouvat (naštěstí za námi nikdo nečekal) a nechat znovu sejmout registrační značku. V tomto kroku byla na vině částečně i naše neznalost, kdy jsme nevěděli, že ke vjezdu do myčky aplikace vyzývá v následujícím kroku.

Úspěch na druhý pokus

Pak už šlo vše jako po drátkách – aplikace nás vyzvala ke vjezdu. Po zaparkování jsme vůz zajistili ruční brzdou a sklopili zrcátka. Následně došlo k zahájení mycího programu, o jehož průběhu jsme byli po celou dobu informování formou ukazatele zbývajícího času na obrazovce telefonu.

Přibližně po půlminutě přišla SMS z banky, potvrzující úspěšnou transakci kartou. Částka odpovídala té, která byla deklarována v aplikaci. Po skončení mycího cyklu Superoperator poděkoval a program nás vyzval k opuštění myčky. Čas přesně odpovídal tomu, který aplikace odpočítávala.

Otestovali jsme automyčku, kvůli které nemusíte vystupovat z autaOtestovali jsme automyčku, kvůli které nemusíte vystupovat z auta

S kvalitou umytí jsme byli víceméně spokojeni, voskování velice záhy úspěšně prověřily kapky deště, jež se (takřka tradičně) začaly snášet z oblohy. Později jsme zaznamenali, že v určitých hodinách (zpravidla večer) jsou nabízeny ještě vyšší slevy – například námi zvolený program přijde od 20:00 do 8:00 místo 239 korun jen na 199 Kč.

Resumé: proč zkusit automatickou automyčku?

Aplikace Superoperator nás zaujala a určitě ji budeme používat i nadále. Malým škraloupem je problém s platební kartou, na který jsme během prvního testu narazili. O něco lepši propracování by si zasloužily také pokyny pro řidiče – například že do myčky má vjet až v následujícím kroku, případně by se hodilo upozornění na nutnost odmontovat anténu a sklopit zrcátka.

Oceňujeme především možnost umýt auto, aniž by z něj (kromě demontáže antény u starších modelů) bylo nutné vystupovat. Vše se dá pohodlně vyřídit z aplikace, automatický systém, vázaný na registrační značku, funguje dobře, rychle a považujeme ho za dostatečně bezpečný.

Upřímně si jen nejsme jisti vhodností jména služby. Pokud bychom název „Superoperator“ neznali, patrně bychom pod ním hledali cokoli jiného, jen ne službu, přes kterou si můžeme objednat automyčku.

Aplikace Superoperator CZ je v Obchodě Play necelých sedm týdnů a za tu dobu si ji stáhlo jen více než sto uživatelů. Průměrná známka 3,7 stojí zatím jen na sedmi hodnoceních, ve kterých se odráží i (ne)dostupnost podporovaných myček. Instalační balíček velký 41 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Superoperator CZ
Superoperator CZ

Podle čeho si vybíráte automyčku?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)