Nejnovější aplikace z Google Play #285: moderní e-mailový klient

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Začíná sedmnáctý týden roku 2019 a my samozřejmě přinášíme výběr nejnovějších aplikací z Obchodu Google Play. Tentokrát vám představíme jeden zahraniční a tři české programy. S první se můžete vydat na výlet, pomocí druhé najdete nejbližší second hand a třetí ocení obyvatelé Olomouce. Na závěr je tu moderní e-mailový klient.

Vlakem na výlet – poznejte krásy naší země

První aplikaci dnešního přehledu jsme vám představili prakticky hned po vydání v podrobné recenzi. Jmenuje se Vlakem na výlet a jak naznačuje již její název, nabídne vám výlety, na které můžete (ale nutně nemusíte) vyrazit po železnici.

Vybírat cíl cesty lze podle několika kritérií – například dle cílové skupiny, typu, kraje a regionu či konkrétního data. Výsledkem je seznam výletů, odpovídajících nastaveným požadavkům. Každý je prezentován několika fotografiemi, popiskem, seznamem zastávek a dalšími informacemi. Samozřejmě nechybí mapa a průvodce, díky kterým se určitě neztratíte.

Program vás provede celým výletem bez bloudění krok za krokem. Za každý výlet navíc získáte ČD Body do věrnostního programu, které lze na stránkách Českých drah směnit za atraktivní odměny – například jízdenky zdarma.

Vlakem na výlet: Mokropsy

Vlakem na výlet: Mokropsy

České dráhy, pod jejichž hlavičkou aplikace vyšla, lákají na výlety slovy: „Nechte auto doma a vyrazte s rodinou či přáteli na výlet vlakem ČD. Můžete si vybírat ze stovek různých výletů, neřešíte problémy s parkováním. Ve vlaku se můžete věnovat svým blízkým a odpočinout si.“

Aplikace Vlakem na výlet je v Obchodě Play deset dnů a za tu dobu zaznamenala již více než tisíc instalací. Po padesáti hodnoceních má pěknou průměrnou známku 4,3. Balíček velký 28 MB je možné použít na telefonech s Androidem 5.0 a vyšším.

Vlakem na výlet
Vlakem na výlet

Thriftigo – second hand obchody a bazárky v okolí

Druhá aplikace dnešního přehledu je opět z českých luhů a hájů. Jmenuje se Thriftigo, stojí za ní Juicymo s.r.o. a jejím cílem je zobrazovat a nabízet second hand obchody a bazárky v okolí, což určitě ocení každý, kdo nemá peníze nazbyt.

Autoři v Obchodě Play píšou: „Naším posláním je ukázat světu, že si oblečení zaslouží druhou šanci. Thriftigo pomáhá najít second hand obchody, charitativní obchody, vintage obchody a bazárky v okolí. Buď součástí sekáčové komunity, ukaž, co skvělého se tam dá koupit a staň se inspirací pro ostatní!“

Nákup použitého oblečení může mít kromě ekonomické výhody také pozitivní ekologický dopad. Pokud tedy uvažujete o tom, jak snížit objem generovaného odpadu („zero waste“), pak právě toto je jedna z možných cest.

S aplikací můžete:

 • Najít cestu k nejbližšímu second hand obchodu s použitím mapy nebo seznamu sekáčů
 • Zjistit si více informací o sekáčích jako jsou otevírací doba, adresa, kontakty nebo hodnocení
 • Sdílet své nákupní úlovky a inspirovat komunitu
 • Ocenit nákupní úlovky ostatních uživatelů
 • Uložit si do oblíbených obchod, který chcete navštívit
 • Být součástí jedinečné sekáčové komunity a inspirací pro ostatní

Aplikace Thriftigo je v Obchodě Play od poloviny ledna a za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací. Průměrná známka 5,0 působí nadějným dojmem, je však postavena jen na devíti hodnoceních. Instalační balíček velký 33 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.2 a novějším.

Thriftigo: Thrift stores & secondhand shops nearby
Thriftigo: Thrift stores & secondhand shops nearby

Chytrá Olomouc – chytré město

Minulý týden jsme vám v rámci novinek představovali aplikaci Panorama Olomouc, nyní máme opět důvod vrátit se k této hanácké metropoli. Statutární město Olomouc totiž vydalo další program, pojmenovaný prostě Chytrá Olomouc.

Popisek je poměrně stručný – dozvíte se z něj, že „Aplikace Chytrá Olomouc je moderní interaktivní služba pro předávání informací z městského dopravního centra všem řidičům, obyvatelům města Olomouce a veřejnosti. Vznikla v rámci projektu s názvem Dopravní řídicí ústředna a přispívá ke zlepšení mobility ve městě, snížení dopravního přetížení a nehodovosti, zlepšení řízení dopravního provozu a eliminuje dopravní zatížení životního prostředí.“

Aplikace Chytrá Olomouc je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než 500 uživatelů. Známka 2,0 sice působí takřka tragicky, nicméně stojí jen na dvou hodnoceních. Balíček velký 4,9 MB je možné použít na telefonech s Androidem 4.4 a vyšším.

Spark – moderní e-mailový klient

Na závěr jsme si nechali alespoň jednu zahraniční aplikaci. Je to moderní e-mailový klient Spark, který hodlá aspirovat na pozici nedávno ukončené aplikace Google Inbox. Jeho funkce a kvality již mohli vyzkoušet uživatelé operačních systémů iOS a macOS, nyní je dostupný i pro Android.

Jako hlavní funkce a schopnosti jsou jmenovány:

 • Mějte kontrolu nad doručenou poštou díky inteligentnímu třídění e-mailů a nejmodernějším e-mailovým nástrojům.
 • Zaměřte se na důležité e-maily – důležité zprávy hned na začátku poštovní schránky.
 • E-mail bez rozptýlení – Spark vás upozorní na e-maily od lidí, které znáte. Obnovte svůj prostor pro kreativitu a zajistěte si klid mysli.
 • Připojte jakýkoli e-mail – podporovány jsou služby jako Gmail, AOL, Hotmail, MSN, Yahoo, Exchange, iCloud, Outlook a další.
 • Spravujte složku s doručenou poštou pomocí nejmodernějších nástrojů zkuste poprvé nastolit Inbox Zero.

Meet Spark for Android [Google Play Preview]

Meet Spark for Android [Google Play Preview]

Aplikace Spark je v Obchodě Play od tři týdny, za tu dobu zaznamenala více než sto tisíc instalací a její průměrná známka je 3,9. Instalační balíček velký 65 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a novějším.

Spark Email – Connect Gmail, Yahoo & Outlook mail
Spark Email – Connect Gmail, Yahoo & Outlook mail

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)