Nejnovější aplikace z Google Play #284: indikátor baterie ve výřezu

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Máme tu patnácté pondělí roku 2019, což kromě začátku dalšího pracovního týdne znamená, že vám představíme čtyři nové aplikace. Pomocí dvou programů si budete moci umístit indikátor baterie do výřezu nebo kolem „průstřelu“, dále tu máme panorama Olomouce a hru s hračkami z Lidlu.

Lidl Cartoon Heroes – zahrajte si s postavičkami

Koncem března spustil obchodní řetězec Lidl novou marketingovou kampaň, v jejímž rámci mohou zákazníci za nákupy získat plyšové hračky „Cartoon Heroes“. Součástí této akce je také vydání aplikace Lidl Cartoon Heroes, kterou vám představíme jako první.

Ve své podstatě se jedná o hru, ve které si uživatelé mohou procházet příběhy hrdinů, kterých se kampaň týká. Většina dění se přitom odvíjí od válcovitého tvaru hraček, jež mohou zákazníci získat na prodejnách za nasbírané body.

Popisek v Obchodě Play uvádí: „Koulejte se různými prostředími a vyhýbejte se překážkám: poskakujícím balonům, pružným stěnám a dírám v zemi. Zasáhněte blikající tlačítka a osvoboďte přátele a potom proveďte své Cartoon Heroes únikovou trubkou. Pak už stačí vyřešit dodatečný minipuzzle a postoupíte na další úroveň.“

Hra Lidl Cartoon Heroes slibuje:

 • 6 herních úrovní
 • 6 prostředí, např. Strašidelná vila, Lucky Duck Superobchod a Opuštěný ostrov
 • 6 mini her – skládaček s trubkami – k dokončení každé úrovně

Aplikace je v Obchodě Play takřka přesně měsíc, přesto si ji za tu dobu stáhlo pouze něco mezi 10 a 50 uživateli. Průměrná známka 4,8 vypadá sice nadějně, vychází však jen ze čtyř hodnocení. Instalační balíček velký 68 můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

Lidl Cartoon Heroes
Lidl Cartoon Heroes

Energy Ring – indikátor baterie v „průstřelu“

Aplikaci Energy Ring jsme se na našem webu již věnovali v samostatném článku, přesto se k ní ještě krátce vrátíme v rámci novinek. Za jejím vznikem stojí umístění předního fotoaparátu telefonů Samsung Galaxy S10, S10e a S10+ přímo do obrazovky (tzv. „průstřel“).

Toto provedení již inspirovalo vývojáře, vystupujícího pod přezdívkou Chainfire, k vytvoření aplikace Hidey Hole. V tomto programu si majitelé uvedených Samsungů mohou najít tapetu, která více či méně vtipným způsobem zakomponovává „průstřel“ do obrázku na pozadí.

Energy Ring je interaktivnější a „průstřel“ nijak neskrývá – ba právě naopak. Kolem objektivu fotoaparátu vytváří kroužek, který indikuje aktuální stav akumulátoru. Nabízí mimořádně široké možnosti konfigurace, díky kterým lze tento indikátor baterie nastavit přesně podle svých představ.

Z mnoha jmenovaných funkcí a možností jmenujme:

 • Možnost nastavit tloušťku kroužku (od 1 obrazového bodu).
 • Téměř nulové zatížení baterie – je aktivní pouze při změně.
 • Možnost volby směru ubývání indikátoru.
 • V celoobrazovkovém režimu lze kroužek skrýt.
 • Možnost změny barvy s ohledem na stav akumulátoru.
 • Sada povedených animací, zobrazovaných během nabíjení.

Galaxy S10 Hole-Punch Special Functionality

Galaxy S10 Hole-Punch Special Functionality

Aplikace Energy Ring je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než 50 tisíc stažení. Její kvality dokladuje průměrná známka 4,3. Program, velký jen 3,4 MB, má smysl používat pouze na telefonech Samsung Galaxy S10, S10e a S10+.

Energy Ring - Galaxy S10/e/5G/+ battery indicator!
Energy Ring - Galaxy S10/e/5G/+ battery indicator!

Panorama Olomouc – pohled na hanáckou metropoli

Do třetice všeho dobrého tu máme českou aplikaci, za kterou stojí Statutární město Olomouc. Jak se dá už z názvu předpokládat, týká se právě hanácké metropole, konkrétně nabízí „možnost podívat se na město a jeho památky z radniční věže“.

Popisek programu Panorama Olomouc v Obchodě Play je mimořádně stručný, takže najít nějaké další informace je docela problém. Z obrázků jsme „vytahali“ následující informace o funkcích a vlastnostech:

 • Aplikace zobrazuje body zájmu v rozšířené realitě.
 • Funguje i bez nutnosti připojení k internetu.
 • Zobrazuje objekty v mapových podkladech nebo ve formě seznamu.
 • Možnost filtrování objektů podle kategorií.
 • Detailní informace ke každému objektu, včetně fotografií.

Aplikace je v Obchodě Play necelé tři týdny a počet instalací se počítá v řádu jednotek. Průměrná známka 5,0 působí pěkně, ale vychází z jediného hodnocení. Instalační balíček velký 8,2 můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Panorama of Olomouc
Panorama of Olomouc

Notch Pie – indikátor baterie ve výřezu

Na závěr tu máme tak žhavou novinku, že ještě není dostupná ani v Obchodě Play. Dá se říci, že se do jisté míry jedná o odpověď na Energy Ring, nicméně tento indikátor baterie funguje na telefonech s kapkovitým výřezem pro přední fotoaparát, jako jsou například Redmi Note 7, OnePlus 6T a mnohé další.

Je více než jisté, že kapkovité výřezy budou trendem v segmentu telefonů nižší a střední třídy. Vývojář, stojící za aplikací Notch Pie, si tedy položil otázku, zda by tento prostor nebylo možné využít nějakým praktičtějším způsobem. Nakonec se sem rozhodl umístit indikátor baterie.

Po spuštění aplikace Notch Pie se nejprve zobrazí několik obrazovek s nastavením. Jejich cílem je co možná nejpřesnější umístění indikačního kroužku, proto je vhodné mu věnovat náležitou pozornost. Dáte-li si záležet, bude výsledek určitě působivý.

Vývojář, vystupující pod přezdívkou oddlyspaced, výslovně upozorňuje, že aplikace je ve fázi beta testování, a proto vše nemusí fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Pokud se něco nefunguje, můžete ho kontaktovat.

Jak jsme uvedli na začátku: aplikace zatím není dostupná v Obchodě Play. Pokud ji budete chtít vyzkoušet, můžete si ji stáhnout z webu XDA. Ke stažení balíčku je však nutná registrace na tomto serveru. Před instalací je pak nezbytné povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)