Nejnovější aplikace z Google Play #283: posílání velkých souborů

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Máme za sebou první čtvrtinu roku 2019 a před sebou další pracovní týden. Snad vám tento pro mnohé nemilý fakt alespoň trochu vylepší již 283. pokračování našeho seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Dnes tu máme aplikaci, která vtipnými tapetami skryje průstřel telefonů řady Galaxy S10 a motivační hru pro nemocné cystickou fibrózou. Druhá polovina patří dvěma programům od Mozilly – správci hesel a službě na posílání velkých souborů.

Hidey Hole – skryjte průstřel

Telefony Samsung řady Galaxy S10 přišly s předními fotoaparáty, umístěnými v obrazovce. Zbavily se tak nevzhledného výřezu, místo kterého přinesly takzvaný „průstřel“. Úvodní překvapení často vystřídalo nadšení, během kterého uživatelé vymýšleli co nejvtipnější způsoby, jak přední fotoaparát zakrýt či zakomponovat do tapety.

Aplikace Hidey Hole od známého vývojáře, vystupujícího pod přezdívkou Chainfire, agreguje tapety pro zařízení Samsung Galaxy S10 (S10/S10e/S10+), především ty, které jsou vytvořeny pro zakrytí výřezu předního fotoaparátu. Stačí si tedy vybrat z nabídky a zvolit, jestli chcete tapetu použít na plochu, odemykací obrazovku či obojí.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Možnost prohlížet si tapety přizpůsobené telefonům s „průstřelem“.
  • Nastavení tapety na domovskou, odemykací, nebo obě obrazovky.
  • Nastavení obrazu: jas, kontrast, černý bod, sytost.
  • Měřítko obrazu: snadné zarovnání obrazu s „průstřelem“.
  • Třídění tapet podle nových nebo populárních.
  • Filtrování podle typu zařízení.
  • Filtrování dle kategorií.
  • Jednoduché stažení tapety do zařízení.

Aplikace Hidey Hole je v Obchodě Play od poloviny března, kdy jsme se jí také věnovali v samostatném článku. Od té doby zaznamenala více než deset tisíc stažení a má průměrnou známku 4,8. Jen 2,4 MB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 9.0 a vyšším.

Hidey Hole (Wallpapers for Galaxy S10 series)
Hidey Hole (Wallpapers for Galaxy S10 series)

CF Hero – motivace nemocných

Druhá aplikace dnešního přehledu asi nebude určená pro masy, o to užitečnější ale může být. Upozornil nás na ni Marek Vosecký, který napsal: „Před 5 lety se nám narodila dcera s cystickou fibrózou, genetickou nemocí postihující hlavně plíce, které postupně selhávají. Nemoc zatím nelze vyléčit, ale díky pokrokům v medicíně mají dnes pacienti s touto diagnózou šanci na kvalitnější a delší život. Zdaleka ale nemají vyhráno a bohužel umírají i v mladém věku. Proto jsme se spolu s Klubem nemocných cystickou fibrózou a kamarádem, který úspěšně s touto nemocí bojuje už 36 let, rozhodli něco udělat.“

Výsledkem této snahy je právě aplikace CF Hero, která se zaměřuje na mladé uživatele s touto nemocí. Formou hry jim pomáhá dodržovat časově náročný léčebný režim, spočívající v každodenních inhalacích a dechových rehabilitacích.

Uživatel si tedy vytvoří virtuální postavu, kterou si může přizpůsobit podle svých představ. Za provádění léčebných procedur pak dostává odměny v podobě kyslíků a odznaků. Za dodržení plánu se otevřou nové zábavné komiksové pokusy k prozkoumání.

CF Hero Google Play s tipy

CF Hero Google Play s tipy

Aplikace je v Obchodě Play týden a za tu dobu si ji stáhlo jen několik uživatelů. Průměrná známka 5,0 vypadá nadějně, zatím však stojí jen na třech hodnoceních. Balíček velký 13 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a vyšším.

Firefox Lockbox – správce hesel

Firefox Lockbox je nový bezplatný správce hesel od Mozilly. Funguje tak, jak byste očekávali – do aplikace vložíte uživatelská jména a hesla, ta si je „pamatuje“ a následně pomůže s vyplněním přihlašovacích údajů.

Kromě manuálního zadávání podporuje také synchronizaci hesel z webového prohlížeče Firefox, takže pokud patříte k jeho uživatelům, budete mít o něco jednodušší život. K zabezpečení databáze lze použít PIN nebo otisk prstu.

V aplikaci si můžete nastavit výchozí webový prohlížeč. Když pak klepnete na nějakou položku, automaticky se otevře příslušná stránka a vyplní se jméno a heslo. Kromě toho, že budete mít své přihlašovací údaje stále u sebe, můžete počítat také se synchronizací napříč zařízeními.

Aplikace Firefox Lockbox je v Obchodě Play necelé tři týdny, zaznamenala více než deset tisíc stažení a má průměrnou známku 3,2. Jen 2,4 MB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 9.0 a vyšším.

Firefox Lockwise
Firefox Lockwise

Firefox Send – posílání velkých souborů

Na závěr tu máme dosud nevydanou aplikaci Firefox Send. Jedná se o novou službu pro snadné sdílení souborů, jejíž webovou verzi si můžete vyzkoušet již od 12. března tohoto roku. Mozilla nyní připravuje a testuje také program pro mobilní zařízení s Androidem.

Firefox Send umožňuje sdílet soubory s end-to-end šifrováním přes odkaz, jehož platnost po určité době automaticky vyprší. Budete tak mít jistotu, že soubory, které sdílíte, nezůstanou kdesi na internetu ležet navždy.

Bez přihlášení lze touto cestou sdílet soubory o velikosti do 1 GB, což bude dostatečné pro většinu uživatelů. Pokud potřebujete více, můžete se zdarma registrovat – v takovém případě pak dostanete možnost nahrávat soubory velké až 2,5 GB.

Aplikace i veškeré její funkce jsou k dispozici úplně zadarmo. Verzi pro Android si z Obchodu Play stáhlo něco přes pět tisíc uživatelů, protože však není oficiálně vydána, nemáme k dispozici její průměrnou známku. Balíček velký 30 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 8.0 a vyšším.

Firefox Send
Firefox Send

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek