TOPlist

Nejnovější aplikace z Google Play #281: chytrý tichý režim

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Při pondělku tu pro vás máme čtyři nové české aplikace. Jako první je tu program, který funguje jako chytrý tichý režim. Dále nabízíme pomoc při depresi či panice a aplikaci, která pomůže s přijímačkami. Na závěr jsme zařadili motivační program, který vás vyžene do kopců.

Be Quiet! – chytrý tichý režim

Dnešní exkurzi do světa nových aplikací začneme v českých luzích a hájích, konkrétně u hradeckého vývojářského studia MobileSoft s.r.o.. Program Be Quiet! řeší problém, se kterým se potýká asi každý uživatel telefonu s Androidem: nastavení hlasitosti s ohledem na situaci, tedy něco jako chytrý tichý režim.

Autoři v Obchodě Play uvádějí: „Už Vás nebaví zesilovat alarm na noc nebo vypínat vyzvánění v práci nebo v kině? Nainstalujte si aplikaci Be Quiet!, vše si nastavte jednou a pak už nechte telefon ať se o nastavení zvuků postará sám.“

Základem všeho jsou profily, ve kterých si nadefinujete nastavení zvuku pro různé situace. Ty pak lze aktivovat na základě celé řady parametrů, jako je čas a den, poloha, nebo dostupnost konkrétní definované Wi-Fi sítě.

Jako hlavní vlastnosti tohoto programu jsou jmenovány:

  • Jednoduché uživatelsky přívětivé rozhraní.
  • Tři typy profilů, časový, na základě polohy nebo připojené wifi.
  • V aplikaci můžete nastavit, kdy se má telefon sám přepnout do režimu nerušit.
  • V profilu můžete zablokovat jen konkrétní telefonní čísla, když je to žádoucí.
  • Důležité kontakty můžete přidat do výjimek. Takové kontakty se Vám vždy dovolají.

Další informace můžete načerpat na oficiální webové stránce aplikace Be Quiet!

Aplikace je v Obchodě Play od začátku února a za tu dobu si ji stáhlo více než tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,8 vypadá velice nadějně, byť zatím stojí jen na patnácti hodnoceních. Instalační balíček velký 6 MB lze použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Be Quiet! - Volume control
Be Quiet! - Volume control

Pokud vám stačí jednoduchý chytrý tichý režim, aktivovaný jen na základě dne v týdnu a času, možná vám bude lépe vyhovovat aplikace českého vývojáře Tomáše Hubálka Sound Off Reborn.

Nepanikař – Pomoc při depresi či panice

Také druhý program na našem seznamu novinek pochází z Česka – konkrétně z hlav studentů VUT Brno Veroniky Kamenské, Aleše Řezáče a Tomáše Chlubny. Společnými silami vyvinuli aplikaci Nepanikař, která má za cíl pomáhat lidem s duševním onemocněním.

Dle slov autorů je aplikace jediná svého druhu v českém jazyce a zaměřuje se na pomoc zejména mladým lidem při depresi, úzkostných stavech, panických atakách, sebepoškozování a myšlenkách na sebevraždu.

Veronika Kamenská uvedla: „Aplikaci jsme vyvíjeli s podporou psychologů, psychiatrů a studentů psychologie. Aplikaci nám pomáhali pilotovat i lidé s duševním onemocněním. Od všech máme velmi pozitivní zpětnou vazbu.“

Nepanikař poskytuje zdarma rychlou první psychologickou pomoc. Má pět základních modulů: deprese, úzkost/panika, sebepoškozování, myšlenky na sebevraždu a kontakty na odbornou pomoc. V každé uživatel najde různé tipy a osvědčené postupy pro danou situaci.

Program je v Obchodě Play dva týdny a během této doby si ho nainstalovalo přes 500 uživatelů. Jejich převažující spokojenost dokladuje průměrná známka 4,9. Balíček o velikosti 16,2 MB je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a vyšším.

Don't panic
Don't panic

Cerebro: Přijímačky a medicína

Do třetice všeho dobrého zůstaneme v naší zemi, neboť za aplikací Cerebro: Přijímačky a medicína stojí český vývojář Vojtěch Hrček. Dle jeho slov se jedná o unikátní vzdělávací program pro studenty, kteří hledají moderní a efektivní způsob výuky.

V popisku v Obchodě Play se dočtete, že „Díky rozdělení tisíce otázek, tvrzení a výpočtů do jednotlivých kapitol z biologie, somatologie, chemie a fyziky, může tato aplikace sloužit k přípravě na přijímací testy jak pro budoucí lékaře, zubaře, zdravotní sestry, fyzioterapeuty, tak i pro studenty přírodovědeckých a technických fakult.“

Zprostředkování (software), soubor a rozdělení výukových materiálů je v aplikaci Cerebro zcela unikátní a nevychází z žádných komerčně dostupných přehledů modelových otázek lékařských fakult, ani z jiných zdrojů.

Cerebro: Přijímačky a medicína

Cerebro: Přijímačky a medicína

Aplikace Cerebro je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než sto uživatelů. Průměrná známka 4,8 vypadá rozhodně dobře, nicméně vychází jen devíti hodnocení. Instalační balíček velký 23 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším. V tomto případě musíme ještě upozornit na nákupy v aplikaci v cenovém rozmezí od 299,99 Kč do 2 099,99 Kč za položku.

Cerebro: Přírodní vědy
Cerebro: Přírodní vědy

Horobraní – motivace pro turisty

Nakonec i s posledním programem dnešního výběru zůstaneme v Česku. Horobraní je dílem Patrika Drhlíka, který provozuje i stejnojmenné webové stránky. Oč jde? Horobraní je celoroční turistická hra určená pro příznivce pěší turistiky a cykloturistiky, kteří se rádi kochají výhledem do kraje z kopců a hor.

S aplikací Horobraní to bude ještě jednodušší. Nejenže napoví, jaké kopce jsou v nejbližším okolí, ale také umí zaznamenat všechny vaše „dobyté vrcholy“. V průběhu roku můžete takto sbírat malé kopečky i vysoké vrcholy a dostanete za ně body, odpovídající jejich nadmořské výšce.

Na webu pak můžete sledovat, jak si vedete v celkovém žebříčku. V profilu budete mít všechny své záznamy, ale najdete zde i celkové statistiky a průběžné pořadí. Aby to dobývání vrcholů neztratilo po pár týdnech šťávu, je tu celá řada výzev a bodových ocenění.

Aplikace Horobraní je v Obchodě Play tři týdny a během této doby si ji nainstalovalo přes sto uživatelů. Jejich převažující spokojenost dokladuje průměrná známka 4,9, byť zatím stojí jen na sedmi hodnoceních. Balíček o velikosti 13 MB je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

Hory.app: Mountain Explorer
Hory.app: Mountain Explorer

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)