TOPlist

Sound Off Reborn: automatický tichý režim jednoduše

sound off reborn

Potřebujete, aby váš telefon byl v určitých situacích ticho? Tedy nevyzváněl, ani nevydával žádné jiné zvuky? Do určité míry lze takový požadavek řešit režimem Nerušit, nicméně ne všichni výrobci ho implementují v použitelném provedení. Právě proto je zde prostor pro aplikace, jako je Sound Off Reborn 2017 od českého vývojáře Tomáše Hubálka, kterou vám představíme.

Co Sound Off Reborn 2017 slibuje?

V oficiálním popisku v Obchodě Play se dočtete, že „Tato aplikace ztiší váš telefon vždycky v naplánovaný čas a jakmile tento čas skončí, zase zvuky zapne. Aplikace je velmi užitečná např. pro děti školou povinné nebo studenty, kteří si musí vypínat svoje telefony během vyučování a pak je po vyučování zapomenou zapnout. Také si můžete nastavit ztišený telefon na noc nebo během víkendů. Aplikace také nově podporuje jiný časový rozvrh pro sudý a lichý týden.“

Proti režimu Nerušit má tento program nabídnout především jednodušší nastavení. Na Androidu 6.0 a vyšším pak podporuje takzvaná „prioritní oznámení„, což znamená, že se vám například v tichém režimu mohou dovolat vybrané (oblíbené) kontakty.

Jak Sound Off Reborn 2017 funguje v praxi?

Aplikaci jsme nainstalovali na redakční telefon OnePlus 5. Jeho výrobce implementoval funkci přepínání zvukových profilů do posuvného hardwarového tlačítka na levé hraně. Jaksi ale zapomněl na možnost automatického ztišení respektive přepnutí režimu ve zvolený čas. Právě to byl důvod, proč jsme začali hledat alternativu, která by obstarala tichý režim v určitých hodinách. V pomyslném „výběrovém řízení“ pak vyhrál právě Sound Off Reborn 2017.

Aplikace je poměrně jednoduchá a její ovládání usnadňuje i uživatelské rozhraní v češtině. Po prvním spuštění upozorní na chybějící přístupová práva a je nutné jí povolit přístup při nastavení Nerušit.

Nastavení tichého režimu

Poté se vždy z úvodní obrazovky dozvíte, v jakém režimu se program aktuálně nachází (tedy zda jsou zvuky zapnuty, nebo vypnuty) a kdy je naplánována následující akce. K nastavení časového plánu se dostanete přes odkaz Konfigurace plánovaného vypínání zvuků. Nastavení probíhá v kalendáři, kde si zvolíte čas, ve kterém má dojít ke ztišení telefonu. Poté nastavíte konec tichého režimu, pro které dny týdne nastavení platí a zdali se má aplikovat v liché a/nebo sudé týdny.

Nastavení je promítáno do rozvrhu, takže budete mít přesný přehled o tom, ve kterých časových úsecích bude zařízení potichu. Tímto způsobem lze nastavit několik nezávislých plánů, takže můžete mít jiné nastavení pro každý všední den a jiné třeba pro víkend. Stejně snadno lze již existující plány upravovat.

V nastavení, do kterého se dostanete přes kontextovou nabídku, pak lze určit další parametry. Například to, jaké zvuky budou povoleny, když se telefon nachází v tichém intervalu. Ve výchozím stavu se počítá pouze s budíky, zvolit však lze i úplné ticho nebo aplikace propustí takzvaná prioritní oznámení. Stejně lze volit i nastavení zvuku po ukončení tichého režimu. Vedle toho lze ještě nastavit jedno ze sedmi barevných témat a vybrat, zda je prvním dnem v týdnu pondělí nebo neděle.

Resumé

Sound Off Reborn 2017 jsme testovali po dobu několika dnů. Měli jsme ji nastavenou tak, aby ztišila telefon v pracovní době a v noci, přičemž o víkendu jsme požadovali ticho téměř přes celé dopoledne. Nastavení bylo jednoduché, celkem jsme pro tyto účely nastavili čtyři pravidla (pracovní doba, všední den a víkendy do půlnoci, všední den po půlnoci a víkendový den po půlnoci). Přepínání režimů fungovalo spolehlivě a telefon skutečně propustil jen prioritní oznámení, jak jsme si přáli. To vše bez ohledu na to, v jakém režimu byl nastaven přepínačem zvukových profilů.

https://youtu.be/5a-SjVZAkAQ

Oceňujeme moderní uživatelské rozhraní, které se drží zavedených standardů, logické a jednoduché ovládání. Aplikace dělá jen jednu věc, ale dělá ji opravdu dobře a spolehlivě. K dokonalosti nám chybí snad jen propojení s kalendářem s možností vypínání v případě zadaných událostí.

Sound Off Reborn 2017 je v Obchodě Play od ledna tohoto roku. K dispozici je zdarma, bez reklam a skrytých plateb. Autor zmiňuje, že V budoucnu mohou být přidány nějaké prémiové funkce, ale to co už máte, budete mít zdarma i nadále. Po více než tisícovce instalací je průměrná známka pěkných 4,4. Jen 2 MB velký instalační balíček můžete používat na zařízeních s Androidem 4.0 a novějším.

Sound Off Reborn 2018
Sound Off Reborn 2018
Jak ztišujete telefon vy? Manuálně, nebo pomocí nějaké aplikace?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)