Android M obsahuje nový režim “Nerušit”

Android M

Android 5.0 se stal terčem kritiky z mnoha důvodů, jedním z nich bylo například komplikované přepínání mezi vyzváněcími profily, které nefungovalo zdaleka tak, jak by si mnozí uživatelé přáli. Zdá se však, že Android M přichází s nápravou. Ve vývojářském náhledu nejnovější verze operačního systému Android se totiž nalézá zvukový režim nazvaný “Nerušit” (Do not disturb). Respektive se nejedná ani tak o režim samotný, jako spíš o nabídku tří rozdílných režimů.

Android M nerušit

Konkrétně se pak pod volbou “Nerušit” nalézají tyto tři režimy.

  • Prioritní – Režim, který neblokuje zvuky upozornění a vyzvánění pouze u aplikací či kontaktů, u kterých to uznáte za vhodné.
  • Naprosté ticho – Režim známý Androidu 5.0 Lollipop jako “Žádné”. Blokuje veškeré zvuky aplikací, upozornění i vyzvánění a to včetně budíků.
  • Pouze budíky – Blokuje veškeré zvuky až na zvuk budíku. Tento režim lze aktivovat také podržením tlačítka snížení hlasitosti.

Přítomna je i položka “Nerušit” v menu nastavení zvuku a oznámení. Pod tou se skrývá již zmíněné nastavení prioritních kontektů a aplikací. Prioritní režim v Androidu M obsahuje také jednu úplnou novinku. Lze zde nastavit, že pokud vám v průběhu 15 minut zavolá nějaký kontakt dvakrát, telefon začne vyzvánět i přes to, že tento kontakt nemá v prioritním režimu udělenou vyjímku.  Krom toho zde nalezneme také možnost nastavit automatická pravidla pro přepínání režimů “Nerušit”. To se může dít například na základě událostí v kalendáři, denní doby či dne v týdnu.

Android M nerušit 2

Jak se vám líbí režimy “Nerušit” v novém Androidu M?

 

Zdroj: AndroidCentral.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)