Menu

Google Maps konečně nabídnou offline navigaci

Na nedávno proběhnuvším Google I/O došlo podle všech očekávání na představení nového operačního systému, nesoucí název Android M. Ten s sebou přinese spoustu zajímavých novinek, o kterých jsme vás již informovali v článku zde. Jednou z nejzajímavěji vypadajících změn je podpora offline režimu v aplikaci Google Maps, která rozhodně stojí za připomenutí.

Google Maps

Google Maps

Jak uvádí samotný Google, cílem je zaměřit se na oblasti, kde není vždy dostupné internetové připojení. Po celém světě je těchto míst spousta a za pravdu nám rozhodně mohou dát ti, kteří žijí na vesnicích, neboť ani v našich končinách není pokrytí vždy zcela ideální. Vše spočívá na jednoduchém principu stažení dané lokace do našeho zařízení. To nám umožní mapy používat i v případě, že nejsme připojeni k internetu. Mimo klasické hlasové navigace budeme mít v režimu offline také přístup k informacím o zajímavých místech v dané lokaci, recenzím a otevíracím dobám. Dle vyjádření společnosti bude novinka dostupná již v tomto roce a podpora se bude týkat celého světa.

Zdroj: bgr.com.

 

Komentáře

Zdf

zdf -3

z aplikace
1.6.2015 10:40

Konečně

Tomcat

Tomcat

1.6.2015 10:49

Já si nemůžu pomoct, ale ať to čtu jak chci, kde je ta novinka? Vždyť googlemaps povolují uživateli stáhnout si mapy určitého území pro offline použití už rok nebo dva. Navigace offline možná nová je, ale tím spíš bych v tom případě ocenil v tom článku informace, co konkrétně nového ta aktualizace přináší. Jaké uzemí půjde nachachovat, v jakých podkladech apod…

LubiCzech

z aplikace
1.6.2015 10:56

Jenze offline je zatím skrytá funkce….

Dassman

Dassman

1.6.2015 11:05

Tomcat opravdu ti přijdeto samý mít stažený pouze offline mapy a moci použít offline navigaci?

Luke

1.6.2015 11:15

Jo, mapy Google je sice možné používat v režimu offline, nikoli však navigaci..

mimar48

z aplikace
1.6.2015 12:31

Dobrá zpráva pro motoristy, špatná pro ostatní “výrobce” navigací. Ne, že by navigování s Google Maps bylo na 100% bezchybné, ale těch chyb je zanedbatelně a jezdí se mi podle nich nejlépe. Jiné navigace používám výhradně jen kvůli zahraničí. Samozřejmě by pomohl i jednotný evropský datový tarif, ale to je zase jiná kapitola…

uni

uni

1.6.2015 13:43

“Google Maps konečně nabídnou offline navigaci”, doposud jsem měl za to, že se naplánuje trasa, stáhnou se dlaždice s okolím trasy a navigace pak probíhá offline. Že člověk musel být online jen při plánování. Tak tomu doposud nebylo? Jsem zmaten.

Pavel

Pavel

z aplikace
1.6.2015 13:51

No dobře, třeba nadpis není úplně přesný, ale proto je to jen nadpis.
Jinak, prostě odpadne i to “být online při plánování”.

Rob

Rob

z aplikace
1.6.2015 14:07

Mně by spíše zajímala datová náročnost uložených map a zda jde například stáhnout celý stát, nebo pouze určitá oblast a v tom případe jak velká?

Petr Sovak

Petr Sovak

7.6.2015 19:18

At je to tak ci onak, sledovani a monitorovani uzivatelu androida
Googlem se stejne nikdo nevyhne.

RSS (komentáře k článku)