Menu

Stáhněte si aplikace a další součásti Android M i do svého telefonu

Těšíte se už na nejnovější Android M, ale nevlastníte ani jedno zařízení z řady Nexus, pro které je již k dispozici vývojářský náhled? Čekání si můžete zkrátit například vyzkoušením některých aplikací, jako například launcheru či fotoaparátu,  vyzvánění nebo třeba bootovací animace právě z této doposud nejnovější verze operačního systému Android.

Aplikace

Co se týče aplikací, Android M oproti svému předchůdci s žádnou drastickou změnou (zatím?) nepřišel. Řada systémových aplikací zůstává prakticky identická jako v případě Androidu Lollipop a pouze některé se dočkaly dílčích úprav a vylepšení. Mezi pozměněné aplikace patří například Google Launcher s přeskupeným seznamem aplikací, Fotoaparát Google či Hodiny, u nichž si může uživatel nastavit začátek týdne na sobotu, neděli či pondělí. Nezapomeňte, že pro instalaci .apk souborů musíte mít povolenu instalaci z cizích zdrojů. Všechny aplikace by měly fungovat s Androidem 4.4 a novějším a k jejich instalaci není zapotřebí ROOT.

Google Laucher

  • Nainstalujte Google Launcher z Obchodu Play.
  • Stáhněte do svého telefonu soubor Velvet.apk z tohoto odkazu.
  • Pomocí správce souborů nainstalujte stažený .apk soubor.
  • Stisknete tlačítko domů a zvolte Google Launcher

Fotoaparát Google

Android M Google Camera

  • Stáhněte do svého telefonu soubor Google-Camera.apk z tohoto odkazu.
  • Pomocí správce souborů nainstalujte stažený .apk soubor.
  • Je doporučeno také nainstalovat soubory knihovny pro Fotoaparát Google. Ty stáhnete z tohoto odkazu. Následně je třeba archiv rozbalit a soubory nakopírovat do složky lib v interní paměti vašeho telefonu. Tento krok není nutně vyžadován, ale měl by zamezit případným chybám v aplikaci fotoaparátu.

Hodiny

  • Stáhněte do svého telefonu soubor com.google.android.deskclock.apk z tohoto odkazu.
  • Pomocí správce souborů nainstalujte stažený .apk soubor.

Vyzvánění a upozornění

Zvuky vyzvánění a upozornění jsou v případě operačního systému Android M velmi podobné jako u jeho předchůdce, pokud je přesto chcete vyzkoušet nebo například výrobce vašeho telefonu ze systému některé původní zvuky čistého Androidu odstranil, stačí je stáhnout z následujícího odkazu. Způsoby instalace jsou pak hned dva. Buď můžete tato vyzvánění a upozornění nainstalovat pomocí custom recovery jako klasický flashovatelný balíček, nebo .zip rozbalte a podsložky ze složky audio překopírujte do adresáře system/media/audio ve vaší interní paměti.

 Tapety

Tapety obsažené ve vývojářském náhledu Androidu M jsou identické jako ty z Androidu Lollipop, pokud je však ještě nemáte, stáhnout je můžete ze serveru Ulož.to.

Bootovací animace Android M

Pokud máte root a custom recovery, nainstalovat si můžete také bootovací animaci Androidu M, která oproti té z Lollipopu zaznamenala také jen změny v detailech. Flashovatelný .zip s bootovací animací Androidu M stáhnete z tohoto odkazu.

https://www.youtube.com/watch?v=tR-ELSM3aYs

Vše v jednom balíčku

Na serveru XDA se objevil také .zip soubor, který v sobě obsahuje všechny výše zmíněné položky. Pokud tedy chcete do svého zařízení dostat aplikace i s knihovnami, vyzvánění a bootovací animaci, stačí nainstalovat tento jediný balíček prostřednictvím custom recovery.

 

Zdroj: forum.xda-developers.com

 

Komentáře

ONDRA5

ONDRA5

z aplikace
31.5.2015 16:26

Tak Velvet.apk bohužel nejde nainstalovat na Androidu 4.4.4

Googler

z aplikace
31.5.2015 16:55

Apk. soubor nahradí aplikaci staženou z obchodu play nebo budu mít dvě identické aplikace?

Googler

z aplikace
31.5.2015 17:06

Velvet.apk mi nejde otevřít ani na Androidi 5.1.1.

pocket

z aplikace
31.5.2015 17:56

kdy bude optimalizace vaší aplikace na Lollipop???

Matouš

Matouš

z aplikace
31.5.2015 21:04

Jak bych kdyžtak mohl odstranit ten google apk kdyz mam jinak zenui prosím poraďte :(

gab79

gab79

z aplikace
1.6.2015 0:03

@pocket to nevím jestli se někdy dočkáme. Zřejmě to je obrovský problém upravit aplikaci, když jim to trvá snad už půl roku ? Ostuda

indigo

z aplikace
1.6.2015 8:46

ona to není žádná sranda upravit aplikaci, je to drahé, aby to za něco stálo, tak chápu, že to klukům trvá….

Cenzzor

z aplikace
1.6.2015 8:48

strasny mrnavy mrchy od doby co mam lollipop spis nez ze bych cetl clanky tak pouze rozkliknu clanek abych se podival jestli uz ten bug opravili… myslim si ze driv vyjde android M než s tim nekdo neco udela…

Was3k

Vašek Švecexternista 5

1.6.2015 9:42

K aplikaci vám bohužel opravdu neřeknu víc, než co zde zaznívá pod každým pátým článkem a sice že na ní opravdu pracujeme. Prosím tedy ještě o trochu trpělivosti.

oggiee

oggiee

1.6.2015 10:28

Fotoaparat od google na samsung s5 lizatko bez rootu nefunkcni ( nejde prekopirovat library ). Odinstalace a vraceni se zpet k nizsi verzi kvuli sferickym foto slo v pohode :)

Paltopist

Paltopist

1.6.2015 20:41

Infantilnější boot animaci už v Mountain View nemohli vymyslet, měli by si vzít příklad z animace staršího Cyanogenmodu.

Vaniš

Vaniš

10.6.2015 10:11

Google launcher : nefunguje “OK google”, plus pokud se mi vice libila obrazovka původního, jak se vratim? Po nainstalování původní verze apk souboru mam porad ten novější :-D dik za radu

RSS (komentáře k článku)