Seřiďte si hodinky a hodiny podle atomových hodin s českou aplikací

Seřiďte-si-hodinky-a-hodiny

Potřebujete nastavit hodiny či hodinky a rádi byste, aby běžely co možná nejpřesněji? S novou (oficiálně zatím nevydanou) aplikací Atomic Clock & Watch Accuracy Tool to zvládnete doslova „levou zadní“. Ukážeme vám, jak funguje seřizování podle atomových hodin.

Obsah článku

Co aplikace Atomic Clock & Watch Accuracy Tool slibuje?

Atomic Clock & Watch Accuracy Tool je novinkou z hlavy programátora Tomáše Hubálka, který svými počiny často zaujímá i renomovaná zahraniční média. V minulosti jsme od tohoto autora recenzovali například programy Battery Stats & Alerts Reborn či Sound Off Reborn a zmiňovali jsme i mnohé další.

Zatím poslední dílko výstižně popisuje jeho název: jedná se o nástroj pro seřizování hodinek podle atomových hodin. Pokud tedy potřebujete přesný čas na všech hodinkách v domácnosti, nebo chcete sledovat, jestli se nějaké hodiny nepředbíhají či naopak nezpožďují, Atomic Clock & Watch Accuracy je přesně tím, co potřebujete. Aplikace se získává přesný čas z atomových hodin pomocí protokolu NTP a umí také sledovat statistiky přesnosti vašich hodin a hodinek.

Jak seřídit hodinky podle atomových hodin?

Aplikace po spuštění nezdržuje žádnými dialogy, průvodci ani úvodními animacemi. Ocitnete se hned na hlavní obrazovce, které dominují ručičkové hodiny. V levém horním rohu je aktuální čas v číselném formátu, v pravém horním rohu pak můžete vidět, s jakou odchylkou ukazuje čas váš telefon.

Pro seřízení hodin je nejvhodnější aktivovat volbu Přehrej Greenwich Time Signal, když se blíží další minuta. V praxi to funguje tak, že na hodinkách si připravíte čas následující minuty. Po zaznění obvyklého zvukového signálu (pět krátkých a jeden dlouhý tón) hodinky pustíte. Díky tomu není nutné při seřizování sledovat displej telefonu.

Druhá sekce Vaše hodinky slouží ke sledování přesnosti hodin a hodinek. Přes tlačítko plus zadáte jednotlivé ukazatele času – konkrétně značku, model, výrobní číslo a poznámky. Následně můžete měřit jejich přesnost v průběhu času. Funguje to tak, že v určitém okamžiku stisknete tlačítko Zaznamenat čas a následně zadáte, kolik hodin, minut a sekund hodinky ukazovaly. Atomic Clock & Watch Accuracy Tool pak na základě zadaných dat vyhodnocuje přesnost hodinek a to, zda se zpožďují či předbíhají.

Ve verzi zdarma můžete takto sledovat jeden ukazatel času, pokud jich hodláte kontrolovat více, budete si musel za 45 Kč koupit balíček s neomezeným množstvím hodinek, nebo za 100 Kč platinovou edici se všemi funkcemi a bez reklam.

V Nastavení aplikace je možné vybrat jeden ze čtyř nabízených NTP serverů (apple.com, 2x cesnet.cz a nic.cz), v budoucnu patrně přibude možnost změny barevného schématu.

Resumé

Tomáš Hubálek se dlouhodobě profiluje jako vývojář, který dokáže nabídnout ve svých aplikacích funkce, jež uživatelé potřebují. Vše vždy zabalí do moderního a uživatelsky přívětivého kabátku, což platí i v tomto případě.

Možnost seřídit si všechny hodiny, hodinky, budíky a další ukazatele času podle atomových hodin určitě využije každý, komu záleží na přesnosti. Následné sledování přesnosti je zajímavou třešničkou na pomyslném dortu. Vcelku rozumný je i model monetizace, kdy je hlavní funkce zdarma a teprve „nadstandard“ za peníze.

Aplikace zatím nebyla oficiálně vydána, takže nemá průměrnou známku, dle statistik v Obchodě Play si ji zatím stáhlo přes sto uživatelů.

Atomic Clock & Watch Accuracy
Atomic Clock & Watch Accuracy
Záleží vám na přesnosti hodin ve vaší domácnosti?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)