Moje hodinovka: Počítejte si odpracované hodiny s českou aplikací

moje-hodinovka

Potřebujete z nějakého důvodu sledovat své odpracované hodiny a už vás nebaví zapisovat si pracovní dobu do papírové knihy nebo do tabulky v Excelu? Řešením je česká aplikace Moje hodinovka, kterou vám představíme v této recenzi.

Obsah článku

Co Moje hodinovka slibuje?

Nutno říci, že už z popisu aplikace v Obchodě Play se dozvíte patrně vše, co by vás mohlo zajímat.

Hned na začátku je upozornění, že se nejedná o docházkový systém či klasický výkaz práce. Úkolem aplikace je pomoci vám sledovat osobní docházku a pokud si nastavíte i hodinovou mzdu, tak i přehled kolik jste vydělali.

Moje hodinovka: jednoduchá mobilní aplikace pro docházku

Moje hodinovka: jednoduchá mobilní aplikace pro docházku

Jako hlavní funkce autoři jmenují:

  • Zaznamenávání aktuální docházky – Začněte pracovat > odkliknete si > zavřete aplikaci > končíte v práci > odkliknete si „odchod“ a hotovo.
  • Ruční zadání (zpětně) – Nestihli jste si zadat minulou směnu? Nevadí, můžete zpětně doplnit vaši docházku.
  • Výpočet odměny (mzdy) – Pokud si nastavíte hodinovou mzdu, tak vám bude aplikace vypočítávat odměnu.
  • Pokročilé nastavení – Protože víme, že v různých firmách jsou různé docházkové systémy, tak si můžete aplikaci přizpůsobit.

Jak sledovat odpracované hodiny?

Po instalaci a prvním spuštění se vás ujme průvodce, který představí hlavní funkce a schopnosti programu. Dozvíte se tak například, že Moje hodinovka dokáže spočítat čistou mzdu, a to i v případech, kdy máte více zaměstnání.

Uživatelské rozhraní je v decentních kombinacích barev. Vzhled aplikace je tedy moderní, vzdušný a snadno pochopitelný. V horní nástrojové liště najdete filtrování záznamů o docházce podle roku, měsíce a dne, dolní část zobrazuje vypočtenou mzdu.

Aplikace má tři sekce, mezi kterými můžete přepínat tlačítky v dolní liště. V Historii najdete přehled zaznamenaných pracovních aktivit. Část Dnešní záznam slouží jako „píchačky“ – tedy stiskem tlačítka zaregistrujete svůj příchod (či začátek práce), následně můžete tlačítky zadat přestávku nebo odchod. Záznam se poté promítne do historie vaší pracovní aktivity.

Poslední sekce Ruční vložení celkem logicky slouží k manuálnímu zadání příchodu a odchodu do/z práce a případné přestávky. I tyto záznamy se následně stejným způsobem ukládají do historie.

Další možnosti

Další možnosti aplikace Moje hodinovka najdete v nabídce, skrývající se v pravém horním rohu pod třemi tečkami, kde je připraveno Nastavení. Zde můžete zadat svou hrubou hodinovou mzdu, ze které je následně počítán výdělek.

Máte-li dvě zaměstnání s odlišnou mzdou, můžete si je zadat v sekci Více pracovních pozic. Zde je označíte názvy a u každé si můžete zadat hrubou hodinovou sazbu. Bohužel více než dvě práce program nepodporuje.

Kromě toho lze definovat i další parametry, jako jsou příplatky za práci v noci, o víkendu a ve státní svátky, případně bonusy. Pokud chcete zobrazovat čistou mzdu, lze v aplikaci definovat podmínky výpočtu.

V aplikaci je pak možnost zakoupit prémiové funkce – Záloha všech dat (konkrétně možnost zálohovat docházku a nastavení aplikace) za 65,- Kč a Výpis docházky (uloží základní výpis docházky za určité období) za 60,- Kč.

Resumé

Ať už si přivyděláváte na brigádách a potřebujete mít přehled o odpracovaných hodinách, nebo pracujete ve směnném provozu a chcete vědět, kdy a jak jste byli v zaměstnání, Moje hodinovka může být vaším užitečným pomocníkem.

Oceňujeme především jednoduché rozhraní, které neklade velké nároky na uživatele. Ovládání je jednoduché a přímočaré, výstupy jsou přehledné a snadno pochopitelné. Nesporným kladem je fakt, že aplikaci vyvíjejí čeští vývojáři a je tedy v češtině.

Aplikaci Moje hodinovka si v Obchodě Play již stáhlo a nainstalovalo přes 10 tisíc uživatelů. Známka 3,7 působí nadějně, leč je potřeba podotknout, že vychází pouze z necelých 300 hodnocení. Instalační balíček můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Moje hodinovka - docházka
Moje hodinovka - docházka

Jak si evidujete odpracované hodiny?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)