Moje hodinovka: Počítejte si odpracované hodiny s českou aplikací
- Recenze
-
Karel Kilián
- 6.7.2023
- 5
- čtení: 3 minut uložit na později

Potřebujete z nějakého důvodu sledovat své odpracované hodiny a už vás nebaví zapisovat si pracovní dobu do papírové knihy nebo do tabulky v Excelu? Řešením je česká aplikace Moje hodinovka, kterou vám představíme v této recenzi.
Obsah článku
Co Moje hodinovka slibuje?
Nutno říci, že už z popisu aplikace v Obchodě Play se dozvíte patrně vše, co by vás mohlo zajímat.
Hned na začátku je upozornění, že se nejedná o docházkový systém či klasický výkaz práce. Úkolem aplikace je pomoci vám sledovat osobní docházku a pokud si nastavíte i hodinovou mzdu, tak i přehled kolik jste vydělali.
Moje hodinovka: jednoduchá mobilní aplikace pro docházku
Jako hlavní funkce autoři jmenují:
- Zaznamenávání aktuální docházky – Začněte pracovat > odkliknete si > zavřete aplikaci > končíte v práci > odkliknete si „odchod“ a hotovo.
- Ruční zadání (zpětně) – Nestihli jste si zadat minulou směnu? Nevadí, můžete zpětně doplnit vaši docházku.
- Výpočet odměny (mzdy) – Pokud si nastavíte hodinovou mzdu, tak vám bude aplikace vypočítávat odměnu.
- Pokročilé nastavení – Protože víme, že v různých firmách jsou různé docházkové systémy, tak si můžete aplikaci přizpůsobit.
Jak sledovat odpracované hodiny?
Po instalaci a prvním spuštění se vás ujme průvodce, který představí hlavní funkce a schopnosti programu. Dozvíte se tak například, že Moje hodinovka dokáže spočítat čistou mzdu, a to i v případech, kdy máte více zaměstnání.
Uživatelské rozhraní je v decentních kombinacích barev. Vzhled aplikace je tedy moderní, vzdušný a snadno pochopitelný. V horní nástrojové liště najdete filtrování záznamů o docházce podle roku, měsíce a dne, dolní část zobrazuje vypočtenou mzdu.
Aplikace má tři sekce, mezi kterými můžete přepínat tlačítky v dolní liště. V Historii najdete přehled zaznamenaných pracovních aktivit. Část Dnešní záznam slouží jako „píchačky“ – tedy stiskem tlačítka zaregistrujete svůj příchod (či začátek práce), následně můžete tlačítky zadat přestávku nebo odchod. Záznam se poté promítne do historie vaší pracovní aktivity.

Stahujte: Oficiální (anti)covid aplikace Tečka a čTečka

Poslední sekce Ruční vložení celkem logicky slouží k manuálnímu zadání příchodu a odchodu do/z práce a případné přestávky. I tyto záznamy se následně stejným způsobem ukládají do historie.
Další možnosti
Další možnosti aplikace Moje hodinovka najdete v nabídce, skrývající se v pravém horním rohu pod třemi tečkami, kde je připraveno Nastavení. Zde můžete zadat svou hrubou hodinovou mzdu, ze které je následně počítán výdělek.
Máte-li dvě zaměstnání s odlišnou mzdou, můžete si je zadat v sekci Více pracovních pozic. Zde je označíte názvy a u každé si můžete zadat hrubou hodinovou sazbu. Bohužel více než dvě práce program nepodporuje.
Kromě toho lze definovat i další parametry, jako jsou příplatky za práci v noci, o víkendu a ve státní svátky, případně bonusy. Pokud chcete zobrazovat čistou mzdu, lze v aplikaci definovat podmínky výpočtu.
V aplikaci je pak možnost zakoupit prémiové funkce – Záloha všech dat (konkrétně možnost zálohovat docházku a nastavení aplikace) za 65,- Kč a Výpis docházky (uloží základní výpis docházky za určité období) za 60,- Kč.
Resumé
Ať už si přivyděláváte na brigádách a potřebujete mít přehled o odpracovaných hodinách, nebo pracujete ve směnném provozu a chcete vědět, kdy a jak jste byli v zaměstnání, Moje hodinovka může být vaším užitečným pomocníkem.
Oceňujeme především jednoduché rozhraní, které neklade velké nároky na uživatele. Ovládání je jednoduché a přímočaré, výstupy jsou přehledné a snadno pochopitelné. Nesporným kladem je fakt, že aplikaci vyvíjejí čeští vývojáři a je tedy v češtině.
Aplikaci Moje hodinovka si v Obchodě Play již stáhlo a nainstalovalo přes 10 tisíc uživatelů. Známka 3,7 působí nadějně, leč je potřeba podotknout, že vychází pouze z necelých 300 hodnocení. Instalační balíček můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.
Komentáře (5)