TOPlist

Neprolomitelný chytrý český zámek Tokoz ePRO boduje ve světě

Tokoz ePRO 1.4 chytrý zámek aplikace

Česká společnost Tokoz, proslulá hlavně svými visacími zámky, posílá na trh novou cylindrickou vložku z řady ePRO. Novinka umí ve verzi 1.4 spolupracovat s klíči a mobilní aplikací takovým způsobem, že je po stránce softwarového zabezpečení prakticky neprolomitelná. K otevření dveřního zámku je potřeba nejen fyzický klíč, ale také patřičný vysílací kód uložený v jeho pouzdře. Mezi několik výhod patří také fakt, že je vložka nezávislá na elektřině.

Tokoz ePRO 1.4 chytrý zámek vložka

Softwarový systém umožňuje využít několik úrovní hierarchie přístupů pro různé osoby, takže se každý dostane jen tam, kam má dovoleno. Nastavení těchto oprávnění se řeší skrze mobilní aplikaci Tokoz a komunikaci se serverem, který data nikam jinam neukládá. Díky tomu nemají klíče šanci napadnout hackeři. Po fyzické stránce je vložka údajně odolná vůči 100 % všech známých nedestruktivních metod prolomení.

TOKOZ ePRO
TOKOZ ePRO

Zámek jsou velmi vhodný pro použití v odlehlých oblastech nebo jiných lokalitách bez přívodu elektřiny. Veškerou energii pro přenos kódu totiž zařizuje baterie v klíči.

Cenu této novinky zatím Tokoz na svém webu neuvádí, a jak redakci iDnes prozradilo vedení firmy, už nyní je o chytrý zámek ePRO 1.4 zájem ve Velké Británii, Portugalsku, Německu či Maďarsku a díky vysoké odolnosti vůči drsným podmínkám také v Africe nebo v arabských zemích.

Kolik byste dali za takový chytrý zámek?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)