TOPlist

Nejnovější aplikace z Google Play #170: chytré ztišení zvuků telefonu

nejnovejsi-aplikace-chytre-

Ve 170. díle nejnovějších aplikací z Google Play vám ukážeme program, díky kterému si můžete vytvořit vlastní animovaný GIF. Dále představíme aplikaci pro vyhledávání hudebních videí a netradičně pojatý launcher. Nakonec se podíváme do českých luhů a hájů na šikovný program, který se postará o ztišení zvuků.

GIF Maker – GIF Editor – vytvořte si vlastní animovaný GIF

Animované obrázky ve formátu GIF po několika letech opět získávají na popularitě. Jejich podporu postupně implementovaly významné sociální sítě i komunikační aplikace, jako jsou Facebook, Twitter, Imgur, Instagram, WhatsApp a další. Většina uživatelů se sice spokojí s nabídkou animovaných obrázků v rámci programu či klávesnice, ale co když budete chtít být kreativní? Pak právě pro vás je tu GIF Maker – GIF Editor, který dokáže vytvořit animaci ze série obrázků nebo videa.

Autoři v Obchodě Play jmenují jako zásadní následující vlastnosti:

 • Střih videa a ořez obrazu.
 • Více než 200 obrázků, které můžete použít pro vlastní tvorbu.
 • Úprava animace před uložením.
 • Možnost přidat titulek s vlastním textem, stylem a barvou.
 • Více než 100 legračních nálepek.
 • Správa a prohlížení vytvořených animací.
 • Snadné sdílení jedním klepnutím.

Aplikace, která se v Obchodě Play objevila v polovině ledna, zaznamenala více než sto tisíc stažení. Její průměrná známka míří hodně vysoko – 4,6 z 5,0 možných. Zmínit bychom měli také velmi časté aktualizace. Téměř 24 MB velký program můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a novějším.

GIF Maker - GIF Editor
GIF Maker - GIF Editor

Find music videos – Music Mate – najděte si klip k vaší oblíbené písni

Ani v tomto díle nejnovějších aplikací nemůže chybět oficiálně nevydaný titul. Tentokrát je jím program Find music videos – Music Mate, ale začněme od lesa. Patrně skoro každý, kdo má rád hudbu, vyzkoušel nejméně jednu aplikaci na rozpoznávání písniček. V tomto případě jde o něco velmi podobného, ovšem kromě názvu skladby a jména interpreta je výsledkem také oficiální videoklip k dané písni na YouTube. Music Mate je kompatibilní se službami Spotify, Hudba Google Play a mnoha dalšími.

Jako hlavní vlastnosti funkce autoři prezentují:

 • Najděte klip ke skladbě, kterou právě posloucháte, aniž byste opustili přehrávač.
 • Podívejte se na náhled i bez nutnosti spouštění YouTube.
 • Objevte aktuální trendy díky denně aktualizovaným žebříčkům.
 • Uložte si svá oblíbené videa, abyste se na ně mohli kdykoli podívat.

Z dalších vlastností jmenujme tři režimy fungování, snadné sdílení videí s přáteli či přehled o písních, které posloucháte.

Dosud nepublikovanou aplikaci si zatím stáhlo přes tisíc uživatelů. Instalovat ji lze na zařízení s Androidem 4.3 a vyšším.

Music Mate - Find music videos
Music Mate - Find music videos

Peek Launcher – netradiční launcher

Peek je launcher, který se učí návyky uživatele. Sleduje nejen to, které aplikaci používáte nejčastěji, ale i kdy a kde. Na základě toho pak nabízí rychlý přístup k programům, které byste na v daném okamžiku na určitém místě mohli potřebovat. Dalším prvkem je „vytáčení“ aplikací zadáním jejich názvu na klávesnici stylem T9. Z tohoto důvodu nepoužívá obvyklý seznam nainstalovaných programů, neboť požadovanou aplikaci si prostě a jednoduše „vytočíte“.

Podívejme se nyní na to, jaké funkce u tohoto launcheru vyzdvihují jeho autoři:

 • Chytrá predikce aplikací poskytuje ikony programů, které byste mohli potřebovat s ohledem na místo a čas. Učí se z chování uživatele, takže čím více budete launcher používat, tím bude chytřejší.
 • Spouští nejen aplikace, ale také vyvolává kontakty, oblíbené webové stránky, zkratky na akce uvnitř aplikací, složky, soubory, … Díky provedení bude Peek Launcher vypadat stále tak čisté, jako v den, kdy jste ho nainstalovali.
 • Super rychlé vyhledávání pomocí permanentně dostupné numerické klávesnice. Na spuštění či vyvolání čehokoli vám bude stačit několik klepnutí. Nebudete si tak nikdy muset pamatovat, kde se nachází ikona vámi požadované aplikace.
 • Automatické motivy ve stylu Material Designu aplikují barvy podle zvolené tapety. Samozřejmě si barevnou kombinaci můžete zvolit i sami.
 • Vyhledávání Google je dostupné pod gestem tahem dolů na úvodní obrazovce.

Během dvou týdnů, které je tento program v Obchodě Play, si ho nainstalovalo více než pět tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,3 dává tušit, že většina je s jeho provedením a filozofií spokojená. Necelé 2 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a novějším.

Peek Launcher
Peek Launcher

Sound Off Reborn 2017 – chytré ztišení zvuků pro školáky i pracující

Na závěr dnešního dílu se vydáme do českých luhů a hájů – poslední program dnešního přehledu totiž patří do portfolia Tomáš Hubálka. Jmenuje se Sound Off Reborn 2017 a jde o jednoduchý a malý program, ve kterém si můžete vytvořit harmonogram ztišení zvuků vašeho mobilního telefonu. Provedení je podstatně propracovanější a detailnější, než možnosti nabízené operačním systémem Android. Praktické využití najde zejména u uživatelů, kteří potřebují, aby byl jejich mobil zticha v určité dny v týdnu v daném čase – tedy například pro studenty či pracující. Výhodou je, že program podporuje odlišný časový rozvrh pro lichý a sudý týden.

Autor sám v Obchodě Play uvádí: „Jednoduše si naplánujte, kdy má být váš telefon nebo tablet ztišen a aplikace zvuk prostě vypne zvuk v daný čas. Na novějších telefonech (Android 6.0 Marshmallow a novějších) můžete dokonce specifikovat, jestli chcete v době období ticha potlačit všechny zvuky, ponechat jen budíky nebo povolit pouze prioritní volání. Na starších telefonech si můžete vybrat mezi úplným tichem nebo vibracemi.“

Po dvou týdnech v Obchodě Play si tento šikovný nástroj na automatické ztišení zvuků nainstalovalo více než 500 uživatelů a jeho hodnocení vypadá velmi slibně: 4,3. Necelé 2 MB velký program můžete používat na Androidu 4.0 a vyšším.

Sound Off Reborn 2018
Sound Off Reborn 2018

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play nějaké nové aplikace, které by stály za zmínku v příštím díle tohoto seriálu? Nebo jste přímo autorem nového programu? Pak neváhejte a dejte nám o nich vědět v diskuzi pod článkem!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)