TOPlist

Chcete si vytvořit vlastní gif? Ukážeme vám jak na to, v počítači i v mobilu

jak vytvořit gif mobil počítač

Napadl vás námět pro vlastní GIF a hledáte způsob, jak ho vytvořit? Na internetu je k tomuto účelu dostupná celá řada nástrojů. Dnes vám představíme dva z nich a ukážeme postup, jak vlastní GIF vytvořit během několika minut, ať už za pomoci počítače, nebo v mobilu.

EZGIF editor vytvoří animaci z videa i fotek

Jedním ze způsobů, jak vytvořit GIF je online nástroj EZGIF. EZGIF je GIF maker a editor, který slouží nejen pro vlastní tvorbu, ale také úpravu již stávajících výstupů. Můžete si tak ke svým animacím přidat libovolný text, efekty, nebo obraz dle potřeby oříznout a sestříhat. Stejné úpravy pak můžete také udělat s videem, které chcete do GIFu převést.

Pokud chcete vytvořit GIF z fotek, stačí přejít na záložku GIF maker, otevře se vám možnost nahrání vámi zvolených snímků. Jejich počet ji limitován velikostí souboru, která nesmí přesáhnout 6 MB a počtem kusů, jenž musí být nižší než 200 fotografií. Celkovou velikostí se pak musíte vejít do 100 MB. Jakmile máte soubory nahrané, stačí je uploadovat. Zde můžete zvolit rychlost animace, případně pořadí snímků, stejně tak můžete volit různé přechody. Po kliknutí na tlačítko „Make a GIF“ dole na stránce vidíte výsledek, ten můžete následně upravovat pomocí výše zmíněných nástrojů. Jakmile jste s výsledkem spokojeni, stačí jej stáhnout do počítače. Stejný postup platí, pokud chcete vytvořit GIF z videa. Tento postup je lepší volbou v případě, kdy chcete GIFem zachytit nějaký postup, například úpravu v nějaké aplikaci.

Jak vytvořit a editovat GIF v mobilu

Pro tvorbu GIFu v mobilu pak stačí v Google Play stáhnout některou ze specializovaných aplikací. Jednou z nich je i dnes popisovaný GIF maker – editor. Umožňuje nejen vytvářet, ale i editovat již připravené animace. Zvolit si pak můžete, zda chcete vytvořit GIF z již pořízených snímků, videa, nafotit je fotoaparátem, nebo nahrát záznam displeje. Výsledek můžete obohatit o další fotografie, libovolný text, měnit barvu, nebo přidávat filtry. Součástí aplikace je pak také zpětný konvertor, který umožňuje převést animace zpět na obrázky, případně vytvořit z GIFu video.

GIF Maker, GIF Editor
GIF Maker, GIF Editor

Dalším řešením může být vytvoření GIFu z YouTube videa, zde je proces ještě víc usnadněn, jelikož je GIF maker integrován přímo v přehrávači. Stejně tak můžete využít i další aplikace, které jsou dostupné v Google Play, jako je Giphy Cam. Některé telefony, jako například Samsung Galaxy S8 a novější pak mají GIF maker zabudovaný přímo v systému.

Používáte nějaký nástroj pro vytváření GIFů?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)