TOPlist

Kde je nejlevnější benzin a nafta? Tyto weby a aplikace odpoví

nejlevnější benzín nafta palivo aplikace web ČR

Aktuální válečná, ekonomická a politická situace ve světě bohužel způsobuje, že se ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích hýbou. Není to tak dávno, co jsme v ČR tankovali za cenu kolem 30 Kč, a nyní už na stojanech svítí částky přesahující tuto cenu. Nemusíte tedy úplně patřit mezi notorické spořivce, abyste se zajímali o to, kde se dá v okolí natankovat nejlevnější benzín, nafta či jiné palivo.

Kde je nejlevnější benzín, nafta a jiné palivo?

Právě pro vás jsme nashromáždili tipy na mobilní aplikace či specializované weby, které si kladou za cíl najít ty nejlevnější „pumpy“. V článku najdete dva vyloženě mobilní a dva webové nástroje, které můžete k tomuto účelu snadno využít. Jde i o dlouhé roky zavedené služby, které ale v kontextu aktuálního dění nepochybně naberou na popularitě.

1) Aplikace Pumpdroid

Pumpdroid
Pumpdroid

Velmi populární stálice mezi aplikacemi, které poskytují informace pro motoristy. Jejím primárním účelem je informování o čerpacích stanicích včetně jejich aktuálních cen. V tomto oboru je o míle dál než ostatní konkurence. Pumpy můžete přidávat i do oblíbených, najdete u nich například zprávy o tom, zda nebyly pokutovány ČOI a třídit se dají i podle provozovatelů. Funguje i napojení na přímou navigaci.

2) Aplikace Mapy.cz

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Když je řeč o navigaci, tak tady jednu plnokrevnou máme. Oblíbená česká apka od Seznamu uměla zobrazovat informace o čerpacích stanicích již dříve, nicméně dokonce se ale naučila ve vlastním vyhledávání reagovat na pojmy jako jsou právě „nejlevnější benzín“, „nejlevnější nafta“ nebo „nejlevnější LPG / CNG“. Po zadání některého ze zmíněných výrazů aplikace (ale umí to i web) skutečně vyhledá stanice v nejbližším okolí (pár desítek km) a ve výsledcích je seřadí podle cen.

3) Web mBenzin.cz

Velmi užitečný a dobře vypadající magazín, který kromě řazení nejbližších a nejlevnějších čerpacích stanic nabízí také různé rady pro motoristy. Rovněž upozorňuje na problematická místa z pohledu ČOI a má také srovnávač STK. Taktéž umí spouštět navigaci.

4) Web CeskyBenzin.cz

Není tak hezký a k mobilům vstřícný jako konkurenční mBenzin, ale CeskyBenzin.cz má své exkluzivní výhody. Sice je také závislý na datech od uživatelů, ale poskytuje například i grafické vyjádření růstu či poklesu cen u jednotlivých stanic a lépe pracuje s hledáním v mapách. Jeho seznamy jsou navíc o dost jednodušší, takže se v nich lépe orientuje.

Které aplikace nebo weby používáte k tomuto účelu vy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)