TOPlist

Instagram má „tichý režim“. Má pomoci hlavně teenagerům

Instagram tichý režim Quiet Mode uvedení

Provozovatelé sociální sítě Instagram před několika hodinami oznámili nasazení několika technologických novinek. Kromě lepší kontroly doporučovaného obsahu nebo rozšířeného dohledu rodičů je mezi nimi také Quiet Mode (ve volném překladu Tichý mód či Tichý režim; oficiální český název zatím neznáme), který je rovněž zaměřený hlavně na ochranu mladých uživatelů. Novinka umožňuje v profilu vypnout doručování upozornění na veškerou interakci od ostatních uživatelů včetně doručených zpráv. Síť ji bude dokonce i automaticky doporučovat.

Instagram
Instagram

„Dospívající nám řekli, že si občas chtějí udělat čas pro sebe a možná hledají další způsoby, jak se soustředit v noci, při studiu a během školy. Hodiny „tichého režimu“ si můžete snadno přizpůsobit svému rozvrhu a po vypnutí funkce vám zobrazíme rychlý přehled oznámení, abyste mohli dohnat, co jste zameškali. Funkci může používat kdokoli, ale teenagery k tomu vyzveme, když stráví na Instagramu určitý čas pozdě večer,“ uvádí provozovatelé na blogu.

Po zapnutí této funkce bude viditelné, že je účet do tohoto režimu přepnutý. Aplikace uživateli přestane doručovat notifikace k lajkování, komentářům a také doručeným zprávám. Odesílatelé zpráv obdrží automatickou odpověď, že má příjemce tichý režim zapnutý. Ten je aktuálně zaváděný v USA, Velké Británii, Irsku, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. Další země mají následovat.

Kolik času denně trávíte na Instagramu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)